Засиняване и гълтане на езика

  • 3 434
  • 3
Здравейте,сина на моя приятелка често се засинява.При най-малкото нещо да не му се угоди или да се удари си спира въздуха и се засинява.Преди му е помагало като го напръскат с вода и му духнат в лицето,но вече не помага.Оправя се само като му бръкнат в устата и му изкарат езика напред,явно си го гълта.Случвало се е даже да припадне и да започне да трепери  #Crazy.Направо ужас,не знам защо досега не са потърсили лекар,това ми се струва доста страшно и опасно за детенцето.Затова ви пиша да ви попитам има ли и други такива случаи с дечица.Ако може да споделите  при какъв лекар трябва да се заведе детето и как преодоляхте проблема.Ще бъда благодарна на всички които споделят опита си.Детенцето живее в Пловдивска област,така че ако може да препоръчате някакъв лекар в Пловдив или Карлово.

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
ani_maan, детето има нужда от консултация с детски невролог.
Аз нямам преки впечатления от невролози в Пловдив, но съм чувала и добри неща за доц. Иванов - 032/696-626 , 0888/813-100.
Незнам колко близки са ти хората, но е недопустимо/ако е вярно/, да са му "духали в лицето" и да не са го завели на лекар.
Обеснението ти не е много ясно, но след като пада, трепери, посинява, гълта си езика, значи детето спира да диша, на мен ми прилича на гърч, но това само лекар може да го потвърди след ЕЕГ.
Успех.
Ако имате нужда от координати на детски невролози в София, мога да помогна.
Виж целия пост
# 2
Здравей ani_maan . Аз не съм майка все още , но моята племенничка като беше малка правеше същия номер. Не смеехме да я разсърдим, за да не направи беля. За жалост един ден ми го направи и на мен тоя номер, след като падна.Водиха я на лекари, сега не мога да кажа какви,понеже не се сещам, предполагам, че най-малкото личната ще ви насочи. Та на нас ни казаха,че това нещо ще си отмине с възрастта, като поотрасне малко и започне да разбира повечко. Тя беше много малка като правеше това. Случвало се  при по - чувствителни дечица, с по-крехка нервна система. Вярно след време този проблем отшумя, но пък като стана по-голяма на няколко пъти направи припадък.Веднага я заведохме на лекар, казаха отново, че на детето нищо му няма, всичко било наново от възрастта, както и от нервната система. Поне знам ,че има на кого да прилича такава чувствителна.
П.С.И аз се чудя как все още не са потърсили мнение на лекар, най-малкото за успокоение. За всеки случай трябва да се изключи някое по-сериозно заболяване, при нас имаше такива съмнения, но след няколко ЕЕГ-та и прегледи, скенери и т.н. се разбулиха.
Виж целия пост
# 3
И аз им се чудя много,веднага ще им кажа да отидат на невролог.Явно не са споделили със личния,аз също разбрах вчера.Знаех че се захласва но не че е толкова сериозно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия