Бихте ли си купили панелно жилище?

  • 23 610
  • 112
  Този въпрос мира не ми дава Rolling Eyes.Предстои ни закупуване на жилище.Имаме два варианта:
-закупуваме панелно жилище със собственни средства след продажба на друг имот
-изтегляме ипотечен кредит и закупуваме тухлено такова
Налице са и следните фактори-харесали сме си определен квартал,дали панелно или тухлено,жилището ще е именно в този район.Финансовите ни възможности не са големи-бихме могли да връщаме ипотечен кредит,но определено това ще ни затруднява.Е,предполагам няма да умираме от глад,но силно ще ни товари финансово.И последно-говорим за една и съща квадратура,независимо от типа строителство-тоест при всички случаи ще закупм апартамент от две стаи и кухня.
Мненията ви ще са ми интересни,макар и да не мисля,че биха ми повлияли същественно.Просто искам да прочета различни гледни точки.
И още нещо-панелното строителство е некачественно,да,но все пак един голям процент от българите живеят именно в такова.Какво ще стане,ако започнат ,образно казано, да падат панелките?
Виж целия пост
# 1
Ако ще си купиш апартамент със стаи колкото кутийки, но понеже ще е тухлено, та давай, не бих се съгласила...
А панелката има начини да се санира и да стане ОК.
Виж целия пост
# 2
И двата вида си имат предимства и недостатъци... Панелките, както и тухлените може да са некачествено построени... Зависи от периода, в който са строени... Ние купихме миналата година панелен апартамент, строен през 1994г., от фирма /не от строителни войски/, като кооперация за служители на Енергото. Спряхме се на панелен, тъй като условията бяха изгодни, т.е. купихме го по-евтино... С всичко описано до тук искам да кажа, че според мен не е важен толкова вида строителство, колкото качеството...
Освен това, преди да купите дадено жилище, проучете съседите! Мой приятел мислеше, че е купил много изгодно апартамент... Оказа се, че в съседния живее психично болен мъж - клошар. Човека не е агресивен и не създава проблеми, но ужасно мирише, защото мъкне разни боклуци в дома си и разбира се  newsm78 не се къпе... Осмърдява всичко...
Успех!
Виж целия пост
# 3
Аз не бих си купил по няколко причини:
- не съм сигурен дали сградата е построена качествено (има определени периоди от соц-а, през които панелките са били строени изключително некачествено; от ГУСВ - също)
- годността не е голяма: не е казано, че на 50-тата си година блокът ще падне, но трябва да се направи цялостно саниране - проверка на захващането на панелите, смяна на всички инсталации, топлоизолация, ...
П.С.: живях 5г в панелно общежитие в Студентски град - неподдържано от години и въпреки това от архитектурна гледна точка - една чудесна сграда.
Виж целия пост
# 4
За годността съм съгласна, но панелките, в които аз съм живяла преди са многократно по-качествено строени в сравнение с новото тухлено строителство момента.
Виж целия пост
# 5
Аз бих си купила самостоятелна къща, ако имам възможност, но за сега не се появява такава! Мой близък работи в сферата на строителството и от него знам, че новото строителство си е  #Cussing out. Ако панелното жилище е на по-малко от 10 години- Naughty! Качеството и здравина на панелките е по-високо от новопостроените за няколко месеца постройки!
Виж целия пост
# 6
Ами да кажем примерно,че е на 15г.
И още един въпрос-какви са недостатъците на последен етаж?
Виж целия пост
# 7
И още един въпрос-какви са недостатъците на последен етаж?
Ами да кажем, че през лятото ще ти е наистина прежижащо топло, а зимата по-студено. Асфалта на тавана по всяко време може да протече, по-удобно е за крадци, а и като ви се развали асансьора-дупе да е яко!
Виж целия пост
# 8

И още един въпрос-какви са недостатъците на последен етаж?
Ами когато протече покрива,първо на вас ще намокри.Парите за ремонтите на покрива се събират почти невъзможмо от осталите обитатели на входа,слабо налягане на водата,а когато спира -първо при вас ще спре,слабо налягане на парното...Да изброявам ли още?
Виж целия пост
# 9
И още един въпрос-какви са недостатъците на последен етаж?
Ами да кажем, че през лятото ще ти е наистина прежижащо топло, а зимата по-студено. Асфалта на тавана по всяко време може да протече, по-удобно е за крадци, а и като ви се развали асансьора-дупе да е яко!
LaughingБлагодаря!
Виж целия пост
# 10
Цял живот съм живяла в тухла, с изключение на 4 години в Студентски град. Не искам да си спомням мизерийката, но най-вече помня - неравен под, брутално криви стени, всичко кънти на кухо, един пирон не можеш да забиеш, ааа и да не забравяме панелката е рай за хлебарките  Sick
Последен етаж вече са ти казали - жега лятото, студ зимата(а и по-трудно се топлят толкова външни стени, сметките ще са...), течове, опасност от крадци, ако няма асансьор...
Виж целия пост
# 11
Не,не бих си купила,живях в най-новия,последно строен във Варна и беше ужас.Преди да влезем в него пък в един бъкан с хлебарки,плъхове и бълхи и разпадащ панел.Сега ще живеем в нова тухла,надявам се да е по-добре.Ама вече към всичкото строителство в България съм негативно настроена.
Виж целия пост
# 12
Аз не бих, но не заради типа строителство, а защото "панелка" ниско строителство няма, а не мога да си представя да деля вход с още сто човека! Все ще се намери някой, който няма да си плати входните разходи, заради което ще спрат тока на входа, ще се намери някой, който ще реши, че коридора може да го превърне в бунище, или ще тръгне да кърти някоя носеща стена, защото така му скимнало... Колкото повече хора делят един вход, толкова по-голяма е вероятността да имаш съседи мизерници, немърливци, които да ти отровят живота.
Но най-гадно ми се вижда ЕПК-то. Апартамент ЕПК на 20 етаж-мечтата ми!!! Е там наистина не бих живяла!!! За мен колкото по-малко апартаменти делят един входа-толкова по-добре, това е моят критерий.
Разбира се, ако можех да си позволя, бих живяла в еднофамилна къщурка със собствено дворче, нооо...
Виж целия пост
# 13
Разбира се, ако можех да си позволя, бих живяла в еднофамилна къщурка със собствено дворче, нооо...
Ето тук е ключето. PeaceАко можех да си го позволя...На мен са ми ясни що годе неудобствата на панелното строителство,но се старая просто да съпоставя възможностите ,които имаме ,чисто финансово.Дали да изтеглим ипотечен кредит ,за да живеем в същия квартал,но в тухлено жилище,и да изплащам 30г по 300 и горница лв или да си вземем същата квадратура панелно строителство без да се обвързвам с банка...това е въпросът,както е казал някой. LaughingА не дали тухлта е по-добро от панела.
Виж целия пост
# 14
Като бивш кредитоискател мога да те посъветвам само едно - ако имаш възможност да имаш жилише без кредит това е единственото, което трябва да направиш!!!

Едно на ръка, че лихвите растат, има ежегодни такси управление, които също растат, застраховки в полза на банката, които също не са константна величина,  договорни и законови ипотеки, за които се плащат такси.......... Whistling

Да, панелите не са най-доброто, но не са толкова страшни, колкото някой се опитва да ги изкара.............може би и това е кампания, полезна някому...........Разбира се когато избирате панела бъдете много внимателни - проучете кога е строен,  разгледайте го дали не е в много лош вид и състояние....Има панели, които изглеждат много добре. Ако нямате голям кредит винаги може да вземете малко пари за изолация и смяна на тръби.........Да не говорим, че ще сте по-уверени и на пазара на труда, ще сте по-свободни да избирате най-доброто за себе си, тъй като няма да сте притеснени за срокове и вноски.

Желая да вземете най-доброто решение за цялото семейство!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия