рахит или..?

  • 712
  • 1
Здравейте д-р Слънчева,за първи път ви пиша и ще съм много благодарна ако  помогнете и на мен както на много майки във форума.Проблема е ,че имаме съмнения за рахит на малката ,защото ребрата и са леко изпъкнали и много се поти (което както разбрах в последствие не е признак за рахит)лекарката я прегледа и каза ,че видимо няма признаци(главичката и е твърда,фонтанелата се затваря и т.н)но за всеки случай и назначи изледвания,които са малко противоречиви-алкалната фосфатаза е повишена-565,а калция 2,7.Правихме и кръвна картина -ще ви напиша какво показа
хемоглобин-101
еритроцити-4,3
левкоцити-15,5
хематокрит-0,34
тромбоцити-415
mcv-77
mch23q8
mchc298
само да отбележа,че преди седмица изкарахме летен вирус с разтройство,(което още не можем да овладеем) и бяхме на суметролим та въпроса ми е може ли левкоцитите и алкалната фостафаза да са повишени заради вируса или нямат общо с това ?И също за разтройството-премина за 2 дни ,но още ака по 3-4 пъти и аките още са редки и като слузести-нормално ли е ?защото ми казаха,че трябва време докато стомахчето се възтанови след разстройство..
Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Левкоцитите са нормални за тази възраст.  Алкалната фосфатаза е леко повишена, но всяка лаборатория има свои норми- не знам тази, в която е изследвана до колко са нормите. Нивото на калция е напълно нормално. След като и клиниката не говори за рахит няма място за тревога - просто давате профилактичната доза Вигантол 2 капки дневно.
Действително трябва време за възтановяване на лигавицата но стомахчето и червата и можете да ги подпомогнете като давате лечебно мляко още поне 3-5 дни вместо друго мляко или кърма, ако имате такава съчетано с чай от шипки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия