Това рак ли е?

  • 3 208
  • 6
.........за резултат от цитонамазка става въпрос.

Плоско клетъчна метаплазия с лека дисплазия.
ПАП 3 А........?
Какво ще рече това?
В шок съм. Искам само да уточня, че нямам ранички и течение. След като ме огледа с колпоскопа, гинеколожката ме успокои , че резултата не би могъл да е повече от 2 Tired
Виж целия пост
# 1
Здравей,за съжаление не мога да ти помогна с компетентно мнение ,но ето това открих в една от темите  във форума,ще ти пратя и линк

Резултат ПАП 3а може да бъде обезпокоителен и не чак толкова. Резултатът от цитонамазката е много субективен - зависи от това какви точно клетки са се случили в пробата и от това кой точно лекар с колко опит го гледа. Биопсията дава МНОГО по-точен резултат - на тази база вече ще се знае има ли основание за притеснение. Гледа се дали има "ненормални" клетки на ниво тъкън и се установява дали има единични ракови клетки, дали е само дисплазия или няма нищо. С ПАП 3а могат да ти препоръчат конизация, а могат да ти кажат, че си здрава и трябва само да се наблюдаваш переодично - това в двете крайности. Биопсията не е болезнена, но материал за нея може да се вземе само от порциото. Ако има съмнение за проблеми в канала - може да ти препоръчат абразио от канала. При теб къде е 3а : от порциото или от канала?
ПАП 3а може да имаш без НИКАКВА раничка. Обикновено клетките на шийката "дефектират" под въздействие на HPV - човешки папиломен вирус. Когато има раничка - това е една отворена врата за вируса, но е е задължителна изобщо. А дали имаш мини-раничка или "брадавички" - това ще покаже колпоскопията.
И последно : Хламидия не се открива с цитонамазка - за нея може да се вземе проба пак от шийката на матката или да се изследва кръвно, но това е съвсем друга тема.





http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24165.100
Виж целия пост
# 2
.........за резултат от цитонамазка става въпрос.

Плоско клетъчна метаплазия с лека дисплазия.
ПАП 3 А........?
Какво ще рече това?
В шок съм. Искам само да уточня, че нямам ранички и течение. След като ме огледа с колпоскопа, гинеколожката ме успокои , че резултата не би могъл да е повече от 2 Tired
A лекарката не ти ли предложи освен колпоскопия да ти направи и биопсия? Тя дава най-точен резултат. Ако не го е направила, значи е преценила, че няма нужда. Най-добре поговори с нея. Само Пап3 като резултат от цитонамазката не е условие да се каже дали е злокачествено или не. И аз имах този резултат, след биопсията се установи, че няма нищо злокачествено и само ми гориха раничката, даже не се наложи конизация.
Виж целия пост
# 3
Там е работата , че нямам и раничка дори.

Днес и се обадих по тел. и каза след цикъла да отида да ме маже с нещо си ( не каза какво )........ Thinking
Виж целия пост
# 4
Там е работата , че нямам и раничка дори.

Днес и се обадих по тел. и каза след цикъла да отида да ме маже с нещо си ( не каза какво )........ Thinking
Спокойно,отиди и виж какво ще ти каже.Но мисля,че е рано да се тревожиш за каквото и да е било Peace
Виж целия пост
# 5
Случайно видях темата ти и реших да напиша моето мнение
Дали е рак? Никой не знае докато не се направи биопсия?

Гинеколога ти какво ти каза?
Те обикновено знаят така че ако не си го попитала отивай при него

Препоръчвам ти да отидеш на консултация при лекар онколог.
Във всеки областен център има онкологии и прегледите са безплатни
Почти всеки хирург онколог има и частен кабинет в който е по-добре да отидеш

На прегледи в онкологията ходят не само хора които имат рак, така че не се шашкай
Ако изследването не е направено както трябва ще ти назначат ново

Така, че не се шашкай че ще ходиш на консултация там и какви са тези "Траурни агенции" я вземи се стегни. Знаеш ли колко път още ще извървиш докато стигнеш до там..... МНОГО

Виж целия пост
# 6
Подкрепям казаното от Ангелари  Peace
Много е рано да се шашкаш, а се вземи в ръце, както се казва и действай.
Обезателно направи консултацията с онколог.
Мисля, че всичко ще е наред .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия