Манджа от типа "много ме мързи":)

  • 6 769
  • 19
Тръгнах да правя кюфтета от тиквички, но нещо ме подгони жегата и се отказах да седя 2 часа пред котлона. Понеже бях настъргала тиквичките се наложи да ги оползотворя и врътнах следната манджа, буквално с 10 мин приготовление:)

3-4 средни картофа
4-5 тиквички
3 яйца
100-150 гр сирене (може и без него)
4-5 пълни с.л брашно
1 чаша кисело мляко
100-150 гр кашкавал
копър, сол, черен пипер, по желание 2-3 скилидки чесън.

Тиквичките се настъргват на едро и се отцеждат леко от водата. При тях се настъргват пак на едро картофите. Обърркват се с 2 от яйцата и подправките. Всичко се изсипва в добре намазнена тавичка и се пече, до като остане само на мазнинка. За да има "визия", от настъргания кашкавал, останалото яйце и млякото се прави заливка. Яденето се връща до като хване коричка.
Първият път го правих без тази заливка, ми направо сложих продуктите в бъркоча с тиквичките и опекох всичко на куп:)
Става доста вкусно и е много подходящо за сезона Wink
Виж целия пост
# 1
Мда...добрия стар огретен, в който ти си внесла свои "змейовизми" LaughingНаистина лятно ястие!
Виж целия пост
# 2
Много обичам картофен огретен, много обичам и огренет от тиквички, но не се бях сетила да си спретна огретен от карфофи и тиквички  smile3555. Страхотна идея  thumbsup. Благодаря!
Виж целия пост
# 3

3-4 средни картофа
4-5 тиквички
3 яйца
100-150 гр сирене (може и без него)
4-5 пълни с.л брашно
1 чаша кисело мляко
100-150 гр кашкавал
копър, сол, черен пипер, по желание 2-3 скилидки чесън.

Тиквичките се настъргват на едро и се отцеждат леко от водата. При тях се настъргват пак на едро картофите....
това и аз го пробвах, но без млякото, яйцата и брашното. стана отврат и отиде право в коша Embarassed
беше много горчиво, незнам защо.
Виж целия пост
# 4
...това и аз го пробвах, но без млякото, яйцата и брашното. стана отврат и отиде право в коша Embarassed
беше много горчиво, незнам защо.
Ама то без тия неща въобще какво се получи. Не загоря ли тогава. Тиквичката след като се препърже обикновенно горчи Confused
Виж целия пост
# 5
Ама то без тия неща въобще какво се получи. Не загоря ли тогава. Тиквичката след като се препърже обикновенно горчи Confused
не, не загоря.не обичам заливка и кисело мляко, като е сложено при готвенето. слагам си после.
Виж целия пост
# 6
беше много горчиво, незнам защо.
Напълно възможно е някоя от тиквичките да е била горчива и от нея цялото ястие да се е вгорчило.
Виж целия пост
# 7
Ето и моето таз сутрешно предложение за бързо и вкусно ястие - пълнени пиперки със сирене и яйце.
Необходими са около 1 кг пиперки, които предварително изтърбушваме /извинявам се за грозния израз, но е точен/ и измиваме на течаща вода отвътре, за да премахнем напълно семките.
Разбъркваме около 0.400 кг сирене с 4-5 яйца, добавяме 2-3 с. л. кисело мляко /може да бъде заменено с малко течна готварска сметана/, ситно нарязани копър и магданоз и с получената смес пълним пиперките, като запушваме дупчиците им с парчета от външната страна на домат /като капачета, за да не изтича сместа при печенето/. Слагаме ги в намазана с олио тава, поръсваме ги с малко вода и ги слагаме в предварително загрята на около 200 градуса по Целзий фурна. Печем, докато пиперките хванат приятно кафяв загар. Наздраве Grinning
Виж целия пост
# 8
..- пълнени пиперки със сирене и яйце.
....
Любимото ядене на половинката. Но аз преди да ги напълня пиперките и ги надупчвам с вилица
Виж целия пост
# 9
Включвам се към рецептата на Карима.........към яйцата и сиренето добавям една филийка накиснат стар хляб и запушвам чушката също с парченце стар хляб........така става доста по-безсолно.......да ви е сладко
Виж целия пост
# 10
И точно с накиснат стар хляб ги правя Grinning
Виж целия пост
# 11
Пък аз слагам галета. Дали с хляб няма да е по-добре Thinking
Виж целия пост
# 12
Пълнените чушки със сиренце са страхотна лятна гозба. Аз обаче заменям пиперките с камби, защото са по-месести и сладникави. Също така към сиренето прибавям и извара, за да не е солено.
Виж целия пост
# 13
Да се присъеденя и аz.

400 гр. варени картофи
200 гр. Cabanossi (вид салам с малък диаметър)
80 гр.  zелен лук
3 домата
2 с.л. zехтин
сол, черен пипер
3 яица
200 гр. сирене
Студените сварените картофи се наряzват на малки кубчета. Саламът, лукът се наряzват на шайби, а томатите на четвъртинки. Загрява се в тиган zехтина и първо се пускат картофените кубчета на по силна печка. След това огъня се намалява и се прибавят останалите неща. Подправя се. Яйцата се раzбъркват със сол и се прибавят към сместа. Най накрая се прибавя наряzаното на кубчета сирене и се zапича на фурна zа 10 мин.
Виж целия пост
# 14
...


200 гр. Cabanossi (вид салам с малък диаметър)
...
РОзичка, това малко като шпек салама ли дето е на вкус. Абе в Лидъл съм го виждала ама не мога да сетя кой от всичките видове беше. Вкуса малко между шпек салам и луканка?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия