Недоносен - на ясла. Има ли значение че другите са "по-големи"?

  • 1 794
  • 7
Здравейте майчета, с моето енергично дете нямам много време да пиша тук Simple Smile но имам отчаяна нужда от опит, какъвто нямам. Малкия е роден през декември 2006 и сега като тръгне на ясла, част от децата ще са с почти една година по-големи. А и както е 3 месеца недоносен и е дребен и слабичък много ме е страх как ще се справи с яслата.. Махнали сме памперса и рядко стават аварии, но сме постоянно заедно и аз си го разбирам/той си казва при нужда от гърне/.. но не и околните. Как беше с вашите деца ? Как им се отразява общуването с по-големи дечица? Има ли значение че не говори добре още? А за останалите неща това че е недоносен има ли някакво значение и има ли смисъл да говоря специално с лелките за това?
Виж целия пост
# 1
zigi - моят го дадох на ясла на 2 и половина, защото не можех да го науча на гърне. Второ дете ми е. Там ходят под час всичките - е научиха го. Не говореше, до ден днешен не говори добре, а е вече на 10 год. Оправя се в общуването с децата.

Беше вярно най-дребния, но после дори ги мина по височина.

В яслата не искат кой знае какво справяне, гледат само да не са агресивни, да не хапят, да не се бият, а взаимно много деца си помагат.
Виж целия пост
# 2
Здравей мила, току що оставих бебе Дани на ясла и ми е такова едно...хем радостно, хем мъчно. Дани е в момента на 1г.и 8м. Роден е на 23.01.2007г. и тежеше 2070 грама,44 см. Сега е на мама гордостта - 87см 13 кг юначе. Всеки ден благодаря на Господ, че го пази. И че го опази.Виждаш не е много голям на възраст,но тича като тайфун. Хапва си и прави толкова много белички, че накрая на деня мама е като бръкнала в контакта - с щръкнала коса и разтуптяно сърце. И той е наи малкия в групата, но съм сигурна, че ще се справи. Ще пиша как е минало,  но вярвам в него. Несе плаши - нашите мъничета са най-големите борци. Минали са най-голямата битка на света - тази за живота си. Та една ясла ли ще ни се опре, айде моля ви се  Hug.
Виж целия пост
# 3
Здравей! Hug
Аз съм записна по-горе(в запознанства) с друг ник-афродита.Дъщеря ми се роди ноември 2006г-2.100кг,43см,сега е 12.300кг,85см.Мислят я за по-голяма от колкото е Mr. Green-никой не ми вярва,че е на 1г и 9 месеца.Без памперс сме от 2 месеца,не мисля,че ще е някакъв проблем за нея в яслата-отдавна нито педиатърката,нито ние родителите я смятаме за недоносена.Забравих я тази дума Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Моята недоносена госпожица (роди се 1500 гр) тази година ще е вече втора група в ДГ и пак си е най-дребната. ама, да ми е жива и здрава, будно и активно дете е. Не е много палава, но като тръгна за първи път на ДГ (на ясла нямах възможност да я дам), не спрях да се притеснявам - беше на 2 год и 8 месеца и беше с деца, които скоро щяха да завършат първа група. Госпожите не й обръщаха много внимание  Sad защото била "малка и ненаучена"), но пък лелите не даваха косъм да падне от главата й - много я гледаха. Детенцето ми бързо се адаптира.На следващата година отново беше в първа група, за да се изравни с набора си и там беше вече в стихията си - неформалния лидер на групата ( така я наричаха госпожите) - все тя организирала игрите
Така че не се притеснявай - повече доверие в твоето детенце. Мънички душички - те знаят как да се борят и да се оправят с живота. Да са ни живи и здрави!
Виж целия пост
# 5
Покрепям тезата за силните ни деца.
Моята красавица е почти на 4 годинки (роди се 1,480 кг.), но всеки път показва нови и нови способности за адаптация.
Почти винаги страховете ми от новото, което й предстои са неоправдани.
Така че, наистина трябва да им вярваме повече. Hug
Виж целия пост
# 6
То в яслите по принцип е така,синът ми тригна на 1.7г.,а имаше деца на по 2-3 год.никакви трудности не сме срещали. По-точно беше на 1.5год. коригирана възраст.
Виж целия пост
# 7
Моят син тръгна на година и пет месеца /реални/, беше най-малкия в групата, което в последствие разбрах, че е плюс, защото виждах сякаш, че му обръщаха повече внимание. Бързо се адаптира, изобщо не плака и мисля, че с удоволствие ходи, въпреки че все още нищо не може да ми разкаже  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия