Очна алергия към силна светлина или полени?

  • 3 501
  • 4
Е това пък най-малко съм предполагала, че е възможено да ни се случи ShockedОт около седмица Ники е с леко зачервено оченце, като мъничък кръвоизлив.Мислех,че си е бръкнал с пръст в окото.Изчаках няколко дни - не минава ThinkingДнес бяхме на офталмолог.Оказва се, че може би има алергия към силната слънчева светлина - било често срещано при хора със светли очи.Можело да се прояви и със сълзене - при нас е само зачервяване.Лекарката ни пита дали детето носи шапка с периферия за очите - казах й, че нищо не е в състояние да го накара да търпи шапка повече от 5 минути Sad
А можело и да е алергия към цъфтящите в момента липи Sad
 Изписаха ни един препарат за мазане, към който съм настроена много подозрително - Максидекс, стероид някакъв.Струва ми се, че бебе на 11 месеца е твърде малко за стероидни препарати...
Има ли някой тук с подобен проблем - майка или нейното дете- и как е лекуван той при вас?
Виж целия пост
# 1
Не знам дали е същото, но нас ни лепнаха диагноза "алергичен конюктивит" и обикновено идва в комплект с хрема или подуване на носа.
Препоръчаха слънчеви очила - всичко това в детската офтамология в - не знам как се води - там, около уролоията на медицинска академия.

Освен това капки за очи.

Аз слагам кузикром, още само като се надуят клепачите.
Една година явно прашинка от нещо, което не понася е попаднало в окото, защото след около 30 мин. започна да се надува и за 5 мин окото се затвори цялото, като бялото стана кафяво на цвят. Таткото така се ошашавил, та вдигнал 120км/ч към Исул.

Иначе и той е със сиво-сини очи, бяла кожа, много чувствителен.
На кожния тест показа алергия към полени (оградиха я в кръгче) и към прах - ама мисля че не домашен, защото в къщи му няма нищо, а този дето е по улиците.
Виж целия пост
# 2
хм, изглежда и моят син има такова нещо - няколко пъти като излезе навън на слънце започва да си крие очите и обикновено след това се зачервяват и подуват  Thinking... но ако е алергия защо само понякога? при вас винаги ли при силна светлина става или само понякога? аз още не съм го обсъждала с лекар, но нещо хич не ми допада мисълта за стероидни капки, кремове и прочие...
Виж целия пост
# 3
И ние си имаме същия проблем,незнам вече какво да правя.Мислих си за слънчеви очила,но той не ги иска.Слагала съм му капки,но не минава.И само като сме на слънце му се зачервявар очичките,не се подуват.Какво да правим тези деца?
Виж целия пост
# 4
Въпреки всичките ми опасения, само след две намазвания с кремчето, оченцето се оправи GrinningМазах още един ден за страх лозе пази и вече край.Дано не ни спохожда отново Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия