Трудов договор и майчинство

  • 742
  • 6
Момичета ,имам следният въпрос-
доколкото ми е известно ,не е възможно да ме уволнят по време на майчинство.
Детето ми е на 9 месеца сега и  бях назначена на срочен договор.
Миналата седмица ми се обадиха ,за да ми предложат да работя за 3 седмици ,тъй като много от колегите ми са по летни турнета (работя в опера) ,но отказах ,детето е малко и не е свикнало да се отделя от мен ,камо ли да се занимавам вечер с  концерти и да се прибирам след 22 часа.
Днес ми се обадиха ,че едва ли не изтървам последният срок договорът ми да бъде продължен ooooh!
и в понеделник да ходя да се срещам с шефа...
Моля ви ,разяснете ми дали е възможно по време на майчинство да не ми подновят договора?!
Страшно се ядосах ,че могат да ми звънят да ме викат за попълнение ,а не могат да ми звъннат да отида по навреме за прословутия договор.
Мерси предварително!
Виж целия пост
# 1
До колкото знам щом договора е срочен и срока изтича може да бъде прекратен по време на майчинството. Дано се разберете и не се стигне до прекратяване.
Виж целия пост
# 2
Незнам дали ще дам компетентен отговор, но мисля че при болничен и отпуска работодателя няма право да прекратява договора, независимо дали е срочен. На мен по скоро ми се струва че ако отидеш на работа, веднага могат да те съкратят. Ще бъде добре да се консултираш със счетоводител. Аз лично като забременях, поради рискова бременност излязох в болничен. Явно не съм била удобна и веднага ме пуснаха в неплатен отпуск (който за мен не беше добре дошъл). Но договорът се прекрати по мое искане. Пропуснах да кажа че и аз бях на срочен договор.
Виж целия пост
# 3
Бианка, я кажи кога ти е сключен този договор и по кой член, аз също си мисля че ако сега се върнеш дори и за ден на робота могат да те съкратят, или най-добре да отидеш в Инспекцията по труда и да си носиш договора, там ще те посъветват
Виж целия пост
# 4
попитай в майчинството счетоводно-там ще ти дадът компетентно мнение
Виж целия пост
# 5
Благодаря ,момичета ,
сега ще попитам и там!
Виж целия пост
# 6
При срочен трудов договор имат пълното право да не ти го подновят. Само при постоянен е много трудно да те съкратят, но не и невъзможно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия