АБ ли е?

  • 5 906
  • 18
Така,няма да разказвам за нашите патила,а направо ще питам-изписаха ни Суметролим,който е подобен на бисептола,педрото отрича да е антибиотик,но каза да го пием 5 дни задължително,не повече или по-малко Naughty,та кажете вие какво знаете Thinking
Виж целия пост
# 1
Не е "подобен", а си е точно Бисептол и е антибиотик! Нашата ДжиПка също отричаше да е АБ, затова се разтърсих из нет-а и го разбрах.
Виж целия пост
# 2
много ти благодаря  bouquet ,аз започнах да го давам,защото беба е с много висока Т и вече е късно Confused,ох как ме е яд #Cussing out,ще я изям тая овца утре #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Бисептолът (Суметролим) не е антибиотик. Той е от групата на сулфонамидите. Ето тук: http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83923010.htm има повече информация за него.
Виж целия пост
# 4
Не е "подобен", а си е точно Бисептол и е антибиотик! Нашата ДжиПка също отричаше да е АБ, затова се разтърсих из нет-а и го разбрах.
Ако обичаш, би ли дала линк, към адреса,на който видя,  че е Антибиотик  Confused
Виж целия пост
# 5
Дори и в линка, който е дала Ита, го пише:

Цитат
Бисептолът има бактерицидно действие и по-широк антибактериален спектър.

След като има по-широк антибактериален спектър, както и да го наричат според мен е антибиотик (анти + биотик)! Това, че е от групата на сулфонамидите не го прави не-антибиотик - възможно е да има някаква химическа разлика в действието му, но за мен това си е антибиотик, при това страничните му ефекти по нищо не се различават от страничните ефекти на останалите. До голяма степен показателно ми се стори и това, че не бива да се прилага през първия и втория триместър на бременността, както и по време на кърмене.

Основно от този сайт си направих изводите: това е просто една от групите антибиотици - такива са пеницилини, цефалоспорини и др., включително и сулфонамидите!

http://www.antibiotic.ru/ab/sinonims.shtml

Ето и още (за съжаление инфо на български просто липсва!):

http://www.megakm.ru/Health/encyclop.asp?TopicNumber=4676
http://www.provisor.com.ua/archive/1999/N19/sumetro.htm
http://ebae.net/pills/s/sumetrolim.html
Виж целия пост
# 6
Да, и аз мислех, че не е АБ - химиотерапевтик разбирате ли - така казват всички лекари. Да, ама не - АБ си е, водят го "статичен антибиотик" - което означава, че не убива бактериите, а спира тяхното размножаване. Отгоре на всичко се оказа, че Йоана е алергична към него, следващия път ако и го предпишат ще и взема направо "динамичен" АБ Simple Smile.
Виж целия пост
# 7
И Мони се оказа алергична към него, така че съвсем не е толкова безобиден!
Виж целия пост
# 8
И едно мнение от лекар - че химиотерапевтиците са по-вредни от АБ... Не ставаше въпрос за детенце, а за мъжа ми - бяха му предписали Цикло-незнамквоси - химиотерапевтик, преди около 2 месеца, брат му - лекар - като чу, вика - химиотерапевтиците имат много странични действия, я си вземи "Успен" - много по-пречистен е, и ще се оправиш по-бързо. Така че вече - химиотерапевтик - не, мерси.
Виж целия пост
# 9
И според нашия лекар е по-добре ако се налага да се пие антибиотик, отколкото бисептол /съответно суметролим/ и казва, че е голяма грешка да се смята, че са по-безобидни от антибиотиците, напротив дори имали доста по-гадни странични ефекти.
Виж целия пост
# 10
Ми че то химиотерапевтиците са по-гадни от антибиотиците. От тях се развиват и алергии. Има едно Ципрофлоксацин, точно химиотерапевтик-и аз и майка ми получавеме страшно гадене и световъртеж от него. 1000 пъти предпочитам традиционен антибиотик.
Виж целия пост
# 11
ок, антибиотик е. мисля, че лекар най-добре би могъл да ни каже.
  bouquet
Виж целия пост
# 12
Ми че то химиотерапевтиците са по-гадни от антибиотиците. От тях се развиват и алергии. Има едно Ципрофлоксацин, точно химиотерапевтик-и аз и майка ми получавеме страшно гадене и световъртеж от него. 1000 пъти предпочитам традиционен антибиотик.
Ха, точно за него ставаше дума! Вчера се опитаха да ме накарат да си го взема, но аз си направих оглушки.
Виж целия пост
# 13
Термина е "антимикробни химиотерапевтични средства".  Суметролима е химиотерапевтично средство. Не е антибиотик, защото антибиотиците са производни на живата природа. Сега разбира се има и полусинтетични и синтетични антибиотици, но те всички имат аналог в природата. Всъщност вече и това може да не важи като определение, но в миналото е било така и така си е останало. По принцип отдавна класификациите са променени и се говори както казах по-горе за "антимикробни химиотерапевтични средства", а не за антибиотици. Въпросът е семантичен и не виждам никакъв смисъл в коментирането му. Дали ще го наречем антибиотик или не (за не бих го нарекла така), бисептола е антимикробно химиотерапевтично средство.

Няма такова разделение като "химиотерапевтиците са по-опасни от антибиотиците", защото всички се водят химиотерапевтици и освен това всичко зависи от конкретния препарат. Гентамицина, който си е класически антибиотик е доста по-токсичен от редица химиотерапевтици. Хлорамфеникола, за който вероятно дори не сте и чували, защото отдавна не се използва масово е изключително токсичен. За това и не се използва. Бисептола е с относително ниска токсичност.

Бисептола не е бактериостатичен! Бактерициден е, защото е комбинация между два препарата, които поотделно са бактериостатични, но като комбинация действат бактерицидно.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ти, Лаура!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия