Страшно ми пада косата....

  • 2 976
  • 21
Кърмя все още и не знам от това ли, от друго ли, но косата ми е на половината вече....Дайте съвети момичета...Нямам много време да ровя из старите теми, бебо не ме оставя повече от 5-10 мин., така че извинявайте ако се повтаря темата....  bouquet
Виж целия пост
# 1
Вземи си хранителни добавки против косопад,ампули и обърни внимание на храненето си.
Виж целия пост
# 2
От фризьори знам, че в случая помага хининова вода но страничното действие е- косата расте много бързо  Peace
Виж целия пост
# 3
От бременността и кърменето е , ще се оправи ,споко  Peace
При мен също се получи така ,ползвах шампоана п/в косопад и ампули на Фито.
Виж целия пост
# 4
От фризьори знам, че в случая помага хининова вода но страничното действие е- косата расте много бързо  Peace
Аз от хининовата вода не забелязах абсолютно никакъв ефект. ooooh!
Виж целия пост
# 5
Вземи някакви витамини или билкови добавки.
На мен и след раждането не ми се оправи.
В момента съм много доволна от витамините на Центрум - доста намаля косопада, но ще трябва време на косата да се възстанови.
Виж целия пост
# 6
Аз пиех останалата ми Матерна и докато кърмех, освен това изхранвах две и лекарите казаха, че след близнашката бременност и кърмене на две деца трябва задължително да пия комбинирани витамини. Мажех се и с някакви ампули на Керастас и разни други неизвестни, абе оправя се, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 7
Информирай се можеш ли да пиеш Пантогар и Центрум едновременно ,купи си шампоан  и ампули за втриване след миене против косопад -Фитовал.Фито ,Рене Фюртере ...
Разгледай тази темаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323462.0  има доста полезни неща :
И маската с тривитаминола е страхотна  Peace
Оригиналната маска:
2 с.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса),  масло от шеа/карите , масло от жожоба, ....  инфо тук
1 с.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 с.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ -  за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.


Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да не се предизвика обратен ефект.
Съставките, които може да добавите по свое усмотрение към оригиналната маска, по своето действие се делят условно на два вида: регулиращи омазняването и изсушаващи.

Виж целия пост
# 8
Бих ти препоръ4ала един шампоан- Petrole Hahn нa Eugeneperma. На мен ми помогна, имах сериозен косопад преди време, но беше от нерви, не от бременност. Има го във веригите на Бон Жур, другаде не си спомням да съм го виждала. Цената му е 8-9 лв. Зелена опаковка, търсиш серията Prevention. Отдолу пише "cheveux fragilises situation de chute", не знам какво озна4ава.
Виж целия пост
# 9
Консултирай се с гинеколог и ендокринолог. Често косопадът има хормонално "обяснение".
Виж целия пост
# 10
От раждането и кърменето е  Peace На мен ми беше много зле косата след раждане - дълга е и направо се покриваше пода с мои коси. Не съм пила витамини, но попремина, сега пак като че ли се засили косопада, но го отдавам вече на напрежение. Преди да родя, пак по повод нерви  Crazy имах страшен косопад, даже ми прозираше на места кожата на главата. Тогава ползвах от аптеките една водичка "себорал форте", маже се в корените през ден или всеки ден и така се оставя, не мирише много хубаво, но се маже вечер и бързо изветрява миризмата. Много помага  Flutter  Където има петна започва бебешка косичка да расте, сгъстява се косата много и почва много бързо да расте  Peace Шишенцето беше около лев, има и по-лек вариант - само себорал. Опитай  Wink
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви много  bouquet
Виж целия пост
# 12
Бих ти препоръ4ала един шампоан- Petrole Hahn нa Eugeneperma. На мен ми помогна, имах сериозен косопад преди време, но беше от нерви, не от бременност. Има го във веригите на Бон Жур, другаде не си спомням да съм го виждала. Цената му е 8-9 лв. Зелена опаковка, търсиш серията Prevention. Отдолу пише "cheveux fragilises situation de chute", не знам какво озна4ава.
deny, за този ли става въпрос?
Виж целия пост
# 13
Себорал форте върши чудеса Peace
Виж целия пост
# 14
Radinnna,

точно това е шампоана. Но пак казвам- на мен ми капеше косата заради нерви и стрес. Този шампоан много ми помогна. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия