Някой замразявал ли е телешко варено?

  • 1 085
  • 7
Та това е въпросът - може ли да се замарази и не се ли разкашкват картофите след размразяването?
Че в изблик на ентусиазъм направих телешко варено за цял полк и сега се чудя какво да го правя (още повече, че не е сред любимите ми супи и както се очертава, само мъжът ми ще го дояжда).
Ще съм ви благодарна, ако споделите опит.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Всяка сготвена манджа може да се замрази - супи, меса, яхнии... Замразявала съм много неща. Да, картофите малко се скапват след това, не се скашкват, но стават едни като... трошливи такива... но се ядат, няма проблем, по-добре така, отколкото да я хвърлиш  Peace
Виж целия пост
# 2
Блаодаря, Блонди!   bouquet
Сещам се какво имаш предвид за картофите. Доста неща замразявам, ама супи досега не бях пробвала. Все има първи път  Laughing
Виж целия пост
# 3
И аз това щях да кажа за картофите.

Веднъж замразих нещо ( не помня какво ) с картофи и резултата беше Sick
Виж целия пост
# 4
Що не я замразиш примерно без картофите, а после като я вадиш, да кипнеш за нула време 1-2 картофа към размразената доза, даже в микровълновата може да ги свариш и да ги пуснеш в супата и да клохне с тях. Стига да ти се занимава. АЗ лично ако ще я замразявам, не бих го правила с картофите, защото и без това са ми гадни, а и околните няма да ги ядат - знам си стоката Laughing. И аз съм пробвала щото и не ми хареса. Сега ако трябва, така бих постъпила - без картофите, а тях допълнително да си ги добавя Peace Просто идея Wink
Виж целия пост
# 5
редовно, това е яденето, което отдавна готвя за малката и винаги замразявам поне едно бурканче
аз проблеми не съм виждала до сега с картофите, може би заради малкото количество
Виж целия пост
# 6
Картофите се оправят напълно, ако след размразяването супата се загрее до кипене - тогава си стават както като е било току-що приготвена. Ако само се затопли до температура за ядене, стоят тричави и гадни на вкус, но завирането ги оправя.
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички за отговорите!   bouquet

Телешкото варено е вече на сигурно място във фризера Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия