Кръщeне

  • 3 532
  • 27
Мамчета предстои ми кръщене на моето слънчице , но въобще не съм наясно с обичая.Споделете с опит !
Какво да носим в църквата ?
Как да сме облечени ( има ли значение), а ... бебка?
Подарък за кръстника ?
Чух някъде , че майката не трябвало да присъства ???Е как то без мен къде???
АЗ ЩЕ ПРИСЪСТВАМ Laughing-нали бебето е мое  Laughing!
Моля споделете всичко за което се сещате относно кръщенето!
С поздрави Hug!







Виж целия пост
# 1
 Laughing
- няма значение как сте облечени, детенцето също Peace
- майката не трябва да присъства само ако кръщенето е преди 40тия ден на бебето, така знам аз, но това не важи за вас Wink
- за това какво да носите в църквата - ще ви обяснят на място, на нас ни дадоха бележка, но не помня всички неща  Blush
- подаръка за кръстника - каквото изберете, най-често е икона, но ние решихме друго
Виж целия пост
# 2
Laughing
- няма значение как сте облечени, детенцето също Peace
- майката не трябва да присъства само ако кръщенето е преди 40тия ден на бебето, така знам аз, но това не важи за вас Wink
- за това какво да носите в църквата - ще ви обяснят на място, на нас ни дадоха бележка, но не помня всички неща  Blush
- подаръка за кръстника - каквото изберете, най-често е икона, но ние решихме друго
Благодаря ти за бързия отговор !  bouquet
Аз и в интернет се "рових" , но както обикновено обичам да се консултирам с мамите тук! Wink
нали за това е форума за "обмяна на опит" bowuu
Виж целия пост
# 3
 Grinning предполагам, че ще се включат и минали през това по-скоро от мен, с по-точни спомени, при нас събитието беше преди 1г
хубав празник ви желая  Hug
Виж целия пост
# 4
В църквата ще ви кажат какво да носите, при нас искаха китка здравец с червено конче, кръстче, питка, акт за раждане  и друго не се сещам.
Разбира се, че майката присъства, къде без нея.
Как да сте облечени вие си решавате /естествено е, че в църква не се ходи с пола до под гъза и огромно деколте  Mr. Green/. 
На кръстника подарък не е задължително да правите.
Не се тревожи, попът през цялото време казва какво и кога  да се прави.
 Hug
Виж целия пост
# 5
Аз се кръщавах ден преди детето, защото не бях, а пък явно е било задължително, щом искаш детето ти да е кръстено. За тоалетите - много ясно, че вие ще си прецените, символичен подарък за кръстника /примерно освен икона, може някакъв сервиз/, останалото ще ви кажат от самата църква - за това какво да носите, за снимки, камера и т.н. Като ритуал за мен не беше нищо особено - дъщеря ми се скъса да реве /беше точно на годинката/. Ако сега трябва да го правя, щях да изчакам да е поне на 3 -4 години, за да разбира какво се случва. Но иначе пък моето кръщене си беше точно на време, имах си разни прегрешения  Laughing, а  се смята, че след това се пречистваш. Успех!
Виж целия пост
# 6
На нас ни предстои сега на 14.09 кръщене.Ето списъка който ни дадоха от църквата:
1.Миро-бял плат 2.хавлиена кърпа 3.сапун 4.олио 5.китка(чемшир с червено цветче в него) 6.свещи(купуват се на място) 7.книжна салфетка или плик да сложите отрязаната косичка в него
Три дена преди кръщенето трябва да се занесат акта за раждане на кръщелника и кръщенето на кръстницата.
Виж целия пост
# 7
Немога да ти дамотговор,тъй като не съм правила нито на едното нито на другото си дете,но ти пожелавам весело изкарване на празника.
Виж целия пост
# 8
Майката си присъства-аз си присъствах на нашето,сега бях и кръстница на друго-ами детето пищеше,така,че майката си го хвана докато трая церемонията,аз не можах да го държа,защото беше много афектирано и рева през цялото време-майката трябва да е там ,дори само за всеки случай.
Детето се облича с обичайни(всекидневни) дрешки на отиване в църквата,а по време на церемонията вътре го преобличате с дрешките,които кръстника е купил-новите дрешки.В църквата трябва да ви кажат какво да носите-в различните църкви е различно-обикновено трябва освен дрешките,хавлия за обтриване на детето и една малка хавлия за попа,мед,питка,кръстче за освещаване,свещите там ги купувате,олио на отделни места се носи,на други не..,торбичка или салфетка за косичката,като я отреже попа да я приберете,китка не сме носили-попа си имаше негова....ако забравям нещо се извинявам.Подарък за кръстника не е задължителен-ако решите е добре.
Приятно и весело кръщене!!
Виж целия пост
# 9
Вярно, че форумът е обмяна на опит, но явно не си ровила достатъчно. Биха ти излезли поне стотина теми, където е обяснено всичко, за което питаш  Peace
Виж целия пост
# 10
   - във всяка църква си имат изисквания какво да се носи, при нас искаха 2 бели кърпи - за бебето и за кръстника и  сапун, носихме също бонбони, пита и мед - да почерпим попа и гостите веднага след кръщаването
   - дрехите - за малката носихме нова рокличка, ние бяхме със светли дрехи
   - на кръстника подарихме картина и бутилка хубаво червено вино
Виж целия пост
# 11
Относно облеклото- скоро присъствах на кръщене, на което се наложи кръстницата да тича до тях да се преоблече, защото беше с рокля с тънки презрамки над коляното и свещеникът не я пусна в храма., тъй като била неприлично облечена.
За това какво трябва да носиш най-добре питай в църквата.
Виж целия пост
# 12
няма значение как ще се облечеш стига да е "прилично" за в църква.по принцип в всяка църква има различни изисквания ние носехме кърпа ,сапун, кръстче,китка здравец , кръщелното на кръстника и акта да раждане.дори не знаех че се подарява подарък на кръстника попитах няколко мами от квартала които бяха правили кръщене и нищо не ми казаха за подарък
 
Виж целия пост
# 13
Какво се носи, питай в църквата, където ще се проведе кръщенето.
Родителите не е задължително да са кръстени. Кръстникът на детето трябва да е кръстен.
Ти защо пък да не присъстваш? Естествено, че ще си там  Peace
При нас няма обичай да се подарява подарък на кръстника и не сме го правили. Той купува на детето комплект дрешки, с които да се облече след като се кръсти, както и хавлийка.
Виж целия пост
# 14
аз си мисля да си кръстим дребосъчето в гърция - така и така е много свързано с нея  Embarassed
естествено, ще трябва да си намерим български свещеник, около атон не меже да няма!
някой да има опит със задгранично кръщене?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия