Отказва всякакви пюрета

  • 1 178
  • 28
Здравейте!

От 1 месец в къщи е голяма борба със захранването и вече се чудя какво да правя.
Започнах да захранвам Дея /вече е почти на 6 месеца/ със зеленчуково пюре на обяд и плодово на следобедна закуска.Проблема е, че малката госпожица отказва категорично пюрета, пък да не гворим за лъжицата.В последствие реших да й давам пюретата разредени 1:1 с мляко и в шише.Така изяжда около 60-70 мл. и то с голям зор.Плодовото пюре, направено на шейк /с мляко/ по го яде, но пак се мръщи.
Пробвах всякакви марки пюрета, включително и домашни, но тя твърдо отказва.
Вече се чудя какво да правя  newsm78.
Да я оставя ли нещата така и да изяжда макар и малкото количество пюре или да й ги спра за извесно време.
Някой сблъсквал ли се е с този проблем и какви хитринки имате, за да го накарате да яде бебока?
А дали пък на 6 месеца може да кара само на мляко и каша?И проблем ли е, че не я мъча с лъжицата?
Съжалявам за многото въпроси, но наистина не знам как да постъпя.
Виж целия пост
# 1
Анна преди отказваше лъжицата. И й трябваше около месец докато свикне, че с това нещо се яде... Отначало въобще не искаше лъжица - давах й 1-2 лъжички и започваше да реве за мляко. Постепенно увеличаваше количеството на изяденото с лъжичка и за около месец вече заместихме 1 ядене. Мисля, че на Дея й е нужно повечко време. Просто бъди упорита и всеки ден й давай нещо с лъжичка - така, поне според мен постепенно ще свикне. Виж за пюретата не знам какво да ти кажа... възможно е да не ги харесва  Thinking Макар че поне плодовите трбява да й се услаждат...  Thinking Не знам, наистина не знам какво да те посъветвам. Аз на Анна отналачо й слагах малко захар в зеленчуковото пюре... но пък плодовите си ги ядеше с кеф... Охх ужас, представям си какво ти е. Дея може просто да е по-капризна на храна, което не че е успокоение де, но поне ще търсиш варианти....

Успех, дано се справите по-бързо
Виж целия пост
# 2
Може и от жегата да и е спаднал апетита.
Виж целия пост
# 3
Ооооо,аз имам подобен проблем. Ние ядем с лъжица без проблем, но не иска домашно приготвени зеленчукови пюрета. Направо в чудо съм се видяла smile3511
Виж целия пост
# 4
София отказа пюретата и мина само на мляко преди да й избият зъбите.
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай - колкото изяла, изяла. Нали до годинката основна храна е млякото, другите са по-скоро за опитване, а не да го тъпчеш.
Моята Ива също не беше много, много по пюретата. Виж храната от кухнята е друго нещо. Може и твоята девойка да иска манджи да папа / ама ще трябва да почакаш до 10-тия месец Grinning/.
За лъжицата - аз бих я оставила за малко настрана, а след време бих опитала отново.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите!
Поне се успокоих, че има и други такива бебоци.
Не би трябвало да е от жигите - у нас е хладно.Може да е заради зъбите, както казва Никол.
Знам ли.... ще мъча с лъжичката, пък колкото изяде...после ще дохранвам с мляко.
Скоро ще трябва да започвам да захранвам и с храна на по-едри парчета /попара или намачкан плод/, тогава ще се видя в чудо  Tired
Сега, на обяд й дадох пюре с лъжица.Мъкаааа...тя плюе, аз бутам, смее се, киха, кашля...ясно ви е какво става...Е, след 1 час хранене изяде към 100 грама.Доволно и това ми стига.
Виж целия пост
# 7

Сега, на обяд й дадох пюре с лъжица... изяде към 100 грама.


Браво на вас Grinning! И ние доста време така бяхме - хапвахме по около 100г пюре и си дояждахме с мляко.
Виж целия пост
# 8
Здравей Ива!
Аз имам абсолютно същия проблем в момента с едното ми детенце. Така че мога само да ти съчуствам.
Храним го задължително двама човека - единия е в ролята на клоун, защото тя постоянно плюе, вика бррррр и т .н. Картинката ти е ясна. Но ние даваме в момента само зеленчуково пюре и съответно всичко става оранжево. Храня я в столчето за кола, постилам отдолу една пелена и й приказвам непрекъснато, а мъжа ми или майка ми и държат ръцете, за да не ги пъха в устата и й дрънкат с дрънкалки, или я засмиват. Абе ужас е.
И аз се радвам всеки ден, когато успеем да изядем поредната порция пюренце. newsm44
Виж целия пост
# 9
Ива ако искаш пробвай с каша, смесена с малко плодово пюре или само каша. Казват че на бебетата им харесва повече от пюретата.
Виж целия пост
# 10
Ооооо,аз имам подобен проблем. Ние ядем с лъжица без проблем, но не иска домашно приготвени зеленчукови пюрета. Направо в чудо съм се видяла smile3511

Ще ги происка - при нас положението беше такова - до 6тия месец само и единствено Хипп и то по 2  #Crazy #Crazy #Crazy.Правя домашни - тц и двете не щат, тикам аз, те повръщат истерии и ревове от моя страна (мъжа ми луд стана Crazy). След 2 седмици пробвах пак със същото пюре по същата рецепта - облизаха си купичките. За почти 9 месеца разбрах едно - не трябва да ги насилваме мъниците - това е .
Виж целия пост
# 11
Ива защо не пробваш с каша (на Слънчо,Милупа...,каквато си избереш има различни) може пък нея да я яде,а по късно пак ще дадеш пюрета  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Ива ако искаш пробвай с каша, смесена с малко плодово пюре или само каша. Казват че на бебетата им харесва повече от пюретата.

А София тия каши така и не ги хареса, иначе всичко друго яде  newsm78
Виж целия пост
# 13
И ние сме така, не харесва ни плодови, ни зеленчукови, ни каши, ни вода, ни сок, само мляко. Ама трябва постояннство и да не го насилваш бебето, колкото толкова, знам какво е и направо ми идва да плача, ама аз и каката така трудно захраних, картофено пюре яде две седмици, докато се научи като хората, една крачка напред, две назад понякога, но успях тогава. Но кухнята е друго нещо, там всичко прояде, наистина готвят вкусно!
Виж целия пост
# 14
iva78,
от личен опит съвет не мога да ти дам, за моя радост Grinning

А от какво си мислеш, че се дърпа - лъжицата или пюрето?

При всички случаи обаче съветът ми е да изчакаш известно време, една седмица например и пак да пробваш...

Ако мислиш, че не харесва лъжицата, не я мъчи, а й предложи направо от шишето разбито с мляко, акто започнеш да добавяш първо една, после 2-3 и т.н. лъжички, т.е. увеличаваш количеството на пюрето постепенно.

Можеш да започнеш също така с по-сладникавите плодове и зеленчуци : ябълки, морков, тиква, тиква с картоф (изброените комбинации са на Hipp).

Знам, също така, че много деца не харесват пюретата на чичо Ганчев - ако имате възможност захрани с по-скъпите Wink

Ами това се сещам засега...
Дано съм била от полза Wink
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия