Въпрос за ортопедичните гащи?

  • 628
  • 7
Въпрос към мамите, на които да им препоръчали бебетат им  да носят такива гащи - на нас понеже ни препоръчаха, искам да ви попитам, непрекъснато ли бяха децата ви в такива гащи? По гръб или настрани лежаха? Проблем ли е, ако детето лежи настрани с такива гащи? Аз за всеки случай като е настрани му пъхвам нещо между крачетата, за да не му изтръпва крачето, което е отгоре.

Изобщо споделете как беше при вас...   bouquet
Виж целия пост
# 1
На Марта й предписаха да носи ортопедични гащи (възглавничка на Фрейка) когато навърши 1 месец. Ако говориш за такива гащички, не виждам начин бебето да спи настрани! Краката й бяха много раздалечени и между тях имаше много твърда (мисля пластмасова) пластина. При малката имаше и друг проблем по това време - пъпна херния, и затова ни препоръчаха да я слагаме да спи по корем. Така че... тя така си спеше без проблем.
Иначе има и едни меки като хавлиени гащи (обикновено са розови), в които се слага и една пелена допълнително. Ако става въпрос за тях, мисля че няма проблем детенцето да си спи настрани. Такъв тип гащи носят задължително бебетата до 40 дни в някои страни от Западна Европа. Племенницата ми носеше такива и си спеше настрани без да й слагат нещо допълнително...
Дано съм ти била полезна и успех!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Съвета на доктора беше за непрекъснато носене - ние ги сваляхме само при къпане или преобличане.
Бебка лежеше само по гръб, вариант с лягане настрани при тази жабешка поза на крачетата просто нямаше... Гащите бяха с твърда платка, която  не позволява
Виж целия пост
# 3
ами аз имах предвид меки ортопедични гащи, нямат нищо твърдо по тях
Виж целия пост
# 4
Едни такива, дето се обуват като памперса с лепки от страни, нали? Е при тях няма проблем да спи настрани бебето, не се тревожи! А то колко е голямо? ако е на 3-4 месеца вече можеш и по гръбче да го оставяш да си спи, но това си е мое мнение, де - ти си знаеш най-добре Simple Smile Peace
Виж целия пост
# 5
моята лекарка ни препоръча да сложим такива гащи, но ние отидохме първо на детски ортопед д-р Венелин Алексиев които каза че нямаме нужда от тях... та мисълта ми беше първо да се консултирате с специалист понеже често се случвало според него да става по-лошо с тези гащи ако няма нужда от тях...
А иначе аз оставям Алекс да спи по гръб макар, че е на 42 дни , но тя винаги си обръща главата настрани та не се дави ..
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми носеше такива гащи от 2-я до 4-я месец-изписаха и ги след преглед на ехограф.Спеше на една страна с одеало м/у краката-и нашите гащи бпха твърди,но ме беше страх да я слагам по гръб.Сваляхме гащите 1 час преди къпане
Виж целия пост
# 7
Нашите бяха твърди между крачетата, носи ги 3 месеца непрекъснато.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия