Тортено предизвикателство Октомври 2008

  • 62 374
  • 1 138

Анкета

Дати за обсъждане на тортите:

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 02 ное 2008, 03:09

Какво е "Тортено предизвикателство"?
За тези, които не са запознати си идеята кратко предисловие, идеята за тортено предизвикателство започна от темата " Нашите торти" в БГ Мамма. Предизвикателството няма състезателен характер, тоест няма излъчени победители, а има обучаваща цел, виртуален семинар с други думи. След приключването му всеки ще има възможност да зададе въпроси към участниците и да коментира представените произведения.

Кой може да участва?
В тортеното предизвикателство може да участва всеки, без значение възраст, пол, опит в правенето на торти, професия като цяло, образование и т.н. Стига да имате желание и време, добре сте дошли!

За кого може да е полезно?
Може да бъде полезно за всеки- от абсолютния начинаещ до професионалиста. Всеки ще почерпи различна информация, ще се обогати с опита на другите, ще приеме добронамерената критика, ще се вдъхнови за нови проекти и ще се зареди с творческа енергия.

Регламент за участие

- Всеки участник има право на само едно произведение, с което да участва

- Произведението не трябва да съдържа готова украса използвана като самостоятелен елемент ( готови захарни фигури, шоколадови фигури и т.н. не са разрешени, готови помощни материали  като перли, пръчици, бонбони и т.н. са разрешени )

- Произведението трябва да е направено собственоръчно без чуждо участие.

- Произведението трябва да е приготвено в домашни условия ( желателно е да покажете поне една снимка удостоверяваща това)

- Позволява се използването само на един готов елемент- или покриваща маса или блатове и крем

- В произведението може да се използва конструкция ( подпори и т.н.), които не се виждат отвън, използването на конструкция, която е видима ви дисквалифицира от участие в обсъждането.

- Дизайнът за произведението трябва да е на участникът в предизвикателството. Всяко взаимстване на идея или откровено плагиатство ви дисквалифицира от участие в обсъждането.

- Участниците трябва  да представят произведение, което да отговаря на зададената и публикувана тема за предизвикателството.

- Всички участници трябва да предоставят достъп до снимките за добавянето им в албума на предизвикателството в обявеният срок ( до 30 октомври включително).

- Участниците трябва при публикуването на снимките да представят рецептата, по която е приготвено произведението ( блатове, крем, захарни теста и т.н.).

- Участниците трябва да представят писмено разяснение за приготвянето на произведението (снимковия материал е по желание). Моля не копирайте снимки в текстор файл, защото няма как да бъдат качени във форума в този формат. Снимки и текстов файл отделно са приемливи.

- Желателно е участниците да публикуват минимум 5 снимки -профил ( ляво, дясно), анфас ( отпред), гръб ( отзад) и снимка на разрез. По желание може да се публикуват и снимки на детайлите. За да не се натоварва темата с множество снимки, в нея ще бъдат публикувани само линкове към албума на предизвикателството.

- С участие в предизвикателството участниците дават съгласието си да отговорят на всички поставени им въпроси по повод тяхното произведение в рамките на определеният им за това ден. Ако участниците са много на брой, в един ден може да се разглежда повече от едно произведение, за да може обсъждането да не продължава повече от 15 дни.

- Публикуването на произведенията в други теми преди изтичане на крайният срок за публикуване в албума на предизвикателството   не е желателно!

ТЕМА на предизвикателство Октомври 2008 : Нетрадиционни приказни герои

Поради породената дискусия за значението на думата "нетрадиционни" в заглавието на вече гласуваната тема, внасяме следните уточнения:
-Разрешени са всички ПРИКАЗНИ герои( герои присъстващи в приказка, легенда, митология без значение кога е публикувана).
-Всички приказни герои трябва ДА СА НЕСТАНДАРТНО ИЗПЪЛНЕНИ ( идеята за реализацията им да е изцяло ваша, използването на готови инструкции за пресъздаване на фигура не е разрешено).
-Категорично отпада пресъздаването на анимационни герои на Дисни/Пиксар и всяка репродукция на техните герои не е разрешена.
- Желателно е да не се използват герои от по-касовите анимации, тъй като те са твърде много оставяме на преценката на участващите.
- Не ограничавайте фантазията си с това, което някой друг е правил,  НАПРАВЕТЕ СИ ВАША ИНТЕРПРЕТАЦИЯ  на героите, които ви харесват! Ако искате да правите русалка- нека не е Ариел, ако искате змей, нека е триглав, направете каляска, но да не е тиква и т.н.
- По желание може да представите история, случка, легенда и т.н. за героя, който сте избрали, както и да опишете защо сте го избрали.

Програма на "Тортено предизвикателство- Октомври 2008"

1-15 септември    Записване на участниците и обсъждане

15-29 септември  Поименно гласуване за определяне на тема за следващите 2 предизвикателства.( Темите за гласуване ще бъдат обявени на 15 септември, право на глас имат само записаните участници в предизвикателството!)

30 септември       Официално обявяване на темите за следващите 2 предизвикателства и откриване на "Тортено предизвикателство Октомври 2008"

1- 30 октомври     Подготовка на участниците и реализация на проектите им
30 октомври         Краен срок за представяне на произведенията на участниците
31 октомври         Публикуване на произведенията на участниците и обявяване на дните за дискусия за произведението на всеки участник.
1 -15 ноември     Дискусия с участниците  и обсъждане на представените от тях произведения


Благодарим на всички включили се в дискусията, успех и спорна работа на участниците!!!  bouquet


Линк към Тортено предизвикателство Юли 2008(Тема), където можете да намерите информация за обсъждането, линкове към снимките, рецепти и други полезни неща:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305494.0

Линк към Тортено предизвикателство Юли 2008 ( Албум)
http://flickr.com/photos/26588310@N04/collections/72157606306881749/

Линк към Тортено предизвикателство Октомври 2008( албум):
http://flickr.com/photos/26588310@N04/collections/72157607763826887/

Обсъждане на тортите от предизвикателство Октомври 2008 по дни:
Rumya, Eli_c - стр.33
marulka_s, Джемма - стр.36
dimitrina73, blueeye - стр.38
van444eto, sillsav - стр.39
Tandoori, blueye - стр.41
radinna, stasi76 - стр.44
Elena K., Джемма - стр.45
thedragonbg, краси.мира - стр.46
silrai, barcela - стр.47
raya_usa, Pina - стр.47
violetblue, _Пепи_ - стр.49
shemet_neveroiaten, Алана - стр.51
Clairette, Корнишонка - стр.52
Виж целия пост
# 1
Момичета, това са темите от миналия път( без двете теми, които избрахме), имате ли да добавите нещо?
Държава
Етно
Континенти
Торти числа
Икебана
Български народни обичаи
Бебешки торти ( Бейбишауър)
Нетрадиционни растения
Нетрадиционни животни
Нетрадиционни предмети от бита
Празници
Герои на Дисни
Екшън герои
Филми
Книги
Картини
Плодове/зеленчуци
Сезони
Плетива
Дантели
Свещи
Посуда
Снимки, спомени, албуми
Храна
Ваканция
Дрехи
Мебели
театър
професии
Космос
цирк

Виж целия пост
# 2
За сега не се сещам за добавяне, но мисля че трябва да извадим Евро 2008 и Олимпиада 2008  Thinking
Някой беше споменал като предложение Етно торта, имаше и още предложения, нека се обадят пак.
На мен сега ми хрумва тема Континентите
Виж целия пост
# 3
Оправих го!  Peace
Виж целия пост
# 4
Това бяха моите предложения за теми - торти-числа (за съответните годинки) и торти-цветни композиции (аранжиране на цветя).

И понеже в БГ вече е 1-ви септември колкото и ужасно да ми звучи това защото е края на лятото ще използвам случая да се ЗАПИША за тортеното предизвикателство Октомври 2008.

Виж целия пост
# 5
Не бях разбрала, че трябва да се записваме  Laughing . И аз се записвам тогава  Hug
Виж целия пост
# 6
И аз се записвам и ще участвам с огромно желание. Тортата съм я измислила вече и нямам търпение да се върнем от почивка и да почна с подготовката  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Tandoori, благодаря   bouquet

 записвам се   Flutter  дано ми дойде музата  Praynig  Crazy
Виж целия пост
# 8
Tandoori благодаря ти   bouquet
Да се запиша докато не ми е минал мерака  hahaha  Шегичка, официално се записвам за тортеното предизвикателство за Октомври 2008  Peace
Виж целия пост
# 9
И аз се записвам.Все още и идея си нямам какво ще правя, но и аз в кюпа  Grinning
Виж целия пост
# 10
Официално се записвам за Предизвикателство Октомври!  Grinning
Аз насмалко да изтърва темата, благодаря за линка в старата!  Peace Благодаря Тандури за всичко!      bouquet
Виж целия пост
# 11
Тандури,   bouquet за темата!

Запис за Октомври!

И да не пропуснем в темите за януари идеята на eli_c "български народни обичаи", че много ми хареса!
Виж целия пост
# 12
Хопаляяяяяяяяяяя..... и аз съм тук. Записвайте ме!!!
Виж целия пост
# 13
Много заразно действате, ей!
Запишете и мен за това предизвикателство - дано ми дойде идея и уменията ми стигнат за да я реализирам Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Страхотно! Дойде му времето - записвам се с огромно желание, дано го запазя и през октомври:))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия