Какво се прави когато бебето стиска със зъби гърдата?

  • 507
  • 2
Майчета, случвало ли ви се е голямо бебе като суче да ви захапва често по гърдата и кърменето да се превръща в сериозен проблем? Мисля да купя силиконови зърна, но не съм сигурна че това ще реши проблема. Другия вариант които ми идва е да се цедя и да му давам от шише да суче. Бебо е на 10 м. и явно го сърбят зъбите и въобще не знае какво ми причинява, като ме захапе. Дайте акъл какво да направя по въпроса, защото искам да продължим да се кърмим.
Виж целия пост
# 1
Когато бебето хапе

Бебето е достатъчно голямо, за да реагираш на хапането му и то да те разбере.  Peace Моментално го сваляш от гърда и му обясняваш, че не трябва така да прави. Предлагаш му играчка за дъвчене или бисквита (ако е захранено с глутен), а ако много настоява, че си иска гърдата, накърми го. Вероятно бебето отново ще те захапе, за да види реакцията ти. Трябва да си последователна, за да го убедиш, че това не е забавна игра.  Peace

Някъде четох, че не е полезно да изпозваш думата "болка, боли ме", защото бебетата се страхуват за майките си и могат да се притеснят. Напримен Каби идваше с мен на антицелулитен масаж и плачеше жално когато виждаше, че лицето ми е изкривено от болка, колкото и да се стараех да се смея и да му пея.  Embarassed
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти! Може би ще ми отнеме повече време този начин, но ще опитам. Ще се опитам и да не реагирам първично, т.е. да крещя когато ми причини болка и той започва да се смее. Явно го приема като игра, защото после започва да ме имитира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия