Имате ли технически камък вкъщи?

  • 11 401
  • 12
Здравейте Мами,
Въпроса ми е имате ли технически камък вкъщи и дали сте доволни от него!Мислех да си сложа такъв плот в кухнята,но един познат каза ,че много се вмирисвал и бил много крехък!А вие какви впечатления имате  Grinning?Ще ми помогнете, нали?
Виж целия пост
# 1
Простете невежеството ми, но какво е технически камък?
Виж целия пост
# 2
 Party
http://www.skv.bg/technistone/
Виж целия пост
# 3
Стои красиво, но дали си заслужава цената?  Thinking
Виж целия пост
# 4
Още дори не знам каква му е цената!Просто го имам като идея!
Виж целия пост
# 5
състои се от:
• Инертни зърнести компоненти: натрошен гранит, огледала, кварцов пясък и тн.
• Пълнители: силициев прах
• Свързващи вещества:  смола
• Оцветители
• Други компоненти

с една дума пластмаса с пясък .... "огледала" сякаш е неправелен превод ама ще го преглътнем ....
Виж целия пост
# 6
здравейте на всички,
да моя кухненски плот е технически камък и съм изключително доволна.Мога да слагам неща извадени директно от фурната без да се притеснявам от топлинни деформации.А за твърдостта -когато аз избирах плот ми показаха нагледно как могат  да се  чупят орехи върху него и той да остане невредим, устойчив е и на препарати . Може би единственият му недостатък е, че е значително по -скъп.при нас може би около 500 лв /м излезна.Дано да съм била полезна
Виж целия пост
# 7
Аз ще си сложа такъв камък за работен кухненски плот и смятам, че е много добро решение Laughing
Виж целия пост
# 8
Като изключим цената май няма много други недостатъци. И все пак прекалено студено ми стои. Също така е полиран, което значи че е доста хлъзгав като се намокри (не че ще изливам води в/у него, но все пак). Предимствата вече са ги казали - седи красиво, лесно се чисти, можеш да слагаш топли съдове без да се притесняваш. Има и интересни решения за баня с плот от технически камък. Аз обаче, въпреки че ги харесвам в магазина, не си го представям реализирано вкъщи, плюс това цената ми идва в повече  ooooh!
Виж целия пост
# 9
здравейте на всички,
да моя кухненски плот е технически камък и съм изключително доволна.Мога да слагам неща извадени директно от фурната без да се притеснявам от топлинни деформации.А за твърдостта -когато аз избирах плот ми показаха нагледно как могат  да се  чупят орехи върху него и той да остане невредим, устойчив е и на препарати . Може би единственият му недостатък е, че е значително по -скъп.при нас може би около 500 лв /м излезна.Дано да съм била полезна
Благодаря ти! Hug
Наистина ми беше полезна
Виж целия пост
# 10
Ако техническия камък ти е скъп вариант (на малко хора не е Simple Smile) се позаинтересовай от минералните плоскости. Много приличат на външен вид.  А цената им е поноима, около 100 лв/кв.м
Виж целия пост
# 11
Аз си сложих кухненски плот от технически камък преди 5-6 месеца. Не е лъскав, по-скоро стои  сатенирано, чистя го с Циф или с Роли - не се драска. Избягвам да слагам гореща тенджера от котлона директно на плота - от фирмата ме предупредиха, че са имали два такива случая, при които се е променил цвета (ставаше дума за тъмни плотове, моя е светъл, но не рискувам). Забележки към плота нямам, красив и практичен е, само цената му е много висока - аз платих 2000 лв за ъглов плот от две части, дълъг общо 2,5 л.м.
Виж целия пост
# 12
Според  мен е мек материал ,но  щом го слагат по подовете  на асансьорите значи са  преценили,че няма опасност  да  си промени структурата  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия