Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 356 691
  • 1 069
В тази тема предлагам всяка от нас да споделя рецепти за разкрасяващи процедури,които можем да си правим у дома.
Ето аз ще започна с една рецепта:

    -Маска за подхранване кожата на лицето-

  Разбийте един жълтък с равна част студено,неварено прясно мляко.Нанесете върху почистено лице и масажирайте.Изчакайте жълтъка да изсъхне и измийте с хладка вода или чай от лайка.

Има добър ефект.
Знам доста такива хитринки и с удоволствие ще ги споделя с вас.
Виж целия пост
# 1
Аз знам срещу целулит - утайката от кафето. С нея се разтриват т.нар. "проблемни зони" всеки ден под душа.   bath1 Кофеинът е основната съставка на кремовете против целулит!   umnikuu
Виж целия пост
# 2
Триеш яко (встрани от душа, за да не се отмие!), докато кожата се зачерви или ти писне.  Laughing После изплакваш.   bath Това е...
Но трябва да се прави наистина всеки ден. Вкъщи това не е проблем, защото макар че аз не пия кафе, мъжът ми е редовен консуматор и всеки ден има утайка.   food010 Признавам обаче, че не съм толкова редовна, колкото ми се иска!  Embarassed
Иначе е хубаво след това да се намажеш пак с някакъв антицелулитен крем (може и по-евтиничък - на Дева например, той е четири лева - 200 мл.). Аз правя и следното - но наистина трябва повечко време и липса на хора наоколо - след като се намажеш с този някакъв антицелулитен крем или се разтриеш с мократа утайка от кафе, си увиваш краката, дупето или каквото там имаш  Laughing  с домакинско найлоново фолио и стоиш така един час.  Mr. Green Има ефект, ще видите!  Grinning
Аз имам резултати! Е, не съм като фотомодел в краката, но е доста по-добре положението, отпреди някоя и друга година!   261uu
Виж целия пост
# 3
Зъхи,благодаря ти за маската против целулита-аз си пия кафе сутрин така че утайка дал Господ- Laughing .Искам да ви споделя нещо-наскоро си купих прополисови продукти за лице  Wink -страхотни са,така че ако ги намерите си струва.Крема за лице е страхотен,а мехлема ми премахна лишеите по дясната ръка,причинени от некачествено веро. Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Павлина
здравейте,
а да знаете случайно някоя маска за лице, която да премахва пигментните петна от бременност.
Появиха ми се някакви такива на кожата в горната част на бузите и вече 6 месеца след раждането си стоят и не мърдат.
Помощ!!


Знам, че чистият лимонов сок избелва, можеш да го включиш в състава на любимата си домашна маска за лице, например. Има и такива кремове. Аз ползвах след бременността един български, май беше на "Кокона - майка" или нещо такова. Аз също имах петна - на скулите, под очите, но се оправиха сравнително бързо. Важно е да не излизаш сега лятото навън без крем с  висок слънцезащитен фактор за лицето!!!
Виж целия пост
# 5
Ето една маска за лице с лимонов сок:/много е лесна/

1ч.л.хума,1ч.л.кис. млеко,1ч.л. лим. сок,1ч.л. сода бикарбонат

Разбъркват се добре и се нанасят на измито лице.След 15 мин. се измива с хладка вода.
Виж целия пост
# 6
Павлина нещото което аз знам за тези петна е че най-добре се повлияват от собствената ти кърма. Не съм пробвала, но майка ми винаги е казвала, че намазването на лицето с кърма води до тяхното изчезване. Надявам се тази хитринка да ти помогне Wink
Виж целия пост
# 7
Сутринта по телевизията казаха 1 маска с ягоди, която за 20 дни давала невероятни резултати, изчиствала и луничка и петна - намазваш си лицето със сок от ягоди, а отгоре и с намачканите ягоди, стоиш 10 - 15 мин и отмиваш. Мисля да я пробвам.
Виж целия пост
# 8
Nqkyde po-gore pro4etoh ne6to za krem ma Kokona za byde6ti majki...podsko4ih kato ujilena.Iskam vsi4ki da predupredq, 4e ot nego mi se obrazuvaha li6ej4eta pod o4ite.Mahnaha se 4ak kato stoplih, 4e sa ot gadniq krem i prestanah da se macotq s nego...Ta, ne  e sigurno 4e na vsi4ki 6te podejstva taka, ama az da kaja....A ina4e za izbelvane dosta dobre dejstvala nai obiknovenata krastavica!I osven tova hydratira kojata.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: belinda
Nqkyde po-gore pro4etoh ne6to za krem ma Kokona za byde6ti majki...podsko4ih kato ujilena.Iskam vsi4ki da predupredq, 4e ot nego mi se obrazuvaha li6ej4eta pod o4ite.Mahnaha se 4ak kato stoplih, 4e sa ot gadniq krem i prestanah da se macotq s nego...Ta, ne  e sigurno 4e na vsi4ki 6te podejstva taka, ama az da kaja....A ina4e za izbelvane dosta dobre dejstvala nai obiknovenata krastavica!I osven tova hydratira kojata.


Аз лично съм ползвала въпросния крем и на мен ми повлия чудесно!  Wink Нали знаеш, всеки продукт, дори и най-скъпия, повлиява различно върху различните кожи. Аз имам познати, които се изприщват и от бебешка козметика.  Shocked Въпрос на чувствителност на кожата!
Виж целия пост
# 10
Аз предлагам маска за коса за подхранване, косата става мека и обемна - 1 лъж. мед, 1 жълтък,1 лъж зехтин, 1 лъж. оцет ябълков и 1 лъж. шампоан. Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса. Седи се поне 1 час и повече ако имате време, след това косата се измива.Дано ви хареса аз я ползвам редовно и има ефект!!!
Виж целия пост
# 11
Една рецептичка за избелване кожата на лицето:
върху филия хляб се намазва кисело мляко (на по-дебел слой), за да му попие водата. След това млякото се маха от хляба и се разбърква с един стрит на прах аспирин. Разнася се върху кожата на лицето, шията и деколтето на не много дебел слой и стои докато изсъхне (около 15-20 мин.) Може преди да го измиете да го "отроните" от намазаните места с масажни движения (действа като пилинг) и след това се отмива с хладка вода. Има и дезинфекциращ ефект Simple Smile
Виж целия пост
# 12
http:http://herbal.hit.bg/    Sign Exclamation  //www.segabg.com/29092001/p0080007.asp            успех!!!!!
Виж целия пост
# 13
Маска за коса, има страхотен ефект при косопада след раждането:
1 жълтък
рициново масло
1ч.л. вит.А
Всичко това се смесва да стане като майонеза и се нанася на корените на косата, преседява се към 2 часа и се измива със шампуан и балсам. По желане могат да се прибавят и стрити на прах овесени ядки, но като поизсъхне много се ронят и аз не ги слагам. Същото нещо с 1ч.л. мед е чудесна маска за лице Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Маски за лице за:

нормална кожа
суха кожа
мазна кожа
отпусната, застаряваща и груба кожа
разширени пори
срущу акне
лунички и тъмни петна

косопад
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия