На 7 месеца не иска да яде нищо, освен кърма

  • 520
  • 4
 Дъщеря ми е на 7 месеца. Започнах да я захранвам, когато навърши 4 месеца. Хранеше се добре, не ядеше всичко, но аз и не я насилвах. Давах това, което обича. Преди 10-тина дни изкара някакъв вирус с Т. В продължение на няколко дни постоянно и давах лекарства, дори АБ . Докато не беше добре ядеше само кърма. След като се оправи, постепенно почнах да предлагам и пюренца и кашички, които тя до сега твърдо отказва. Стиска устата, сякаш се страхува, че и давам пак някое гадно лекарство. Дори не иска да опита. Започна да се буди по няколко пъти на нощ и търси да бозае. Това не го е правила никога преди - никога, откакто се е родила не е яла през нощта, просто не се е будела. Какво да правя, как да я накарам да яде и други неща? По принцип яде по 5 пъти на ден. Първото и второто хранене са само кърма, третото е пюре + кърма, четвъртото - каша+кърма и преди лягане само кърма. А сега режима ни е  като на новородено. А освен това, преди 4 дни почнах да въвеждам глутен с овесена каша и се запече. Възможно ли е да е от това? Исках да я регулирам с пюре от круша или слива но тя не си отваря устата...
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай, предлагай редовно по мъничко храна, но не настоявай. Ще прояде детето. ОСвен стреса от лекарства, може и зъб да го мъчи - също отказват да ядат. При нас е имало 2 такива периода- по 2 седмици не искаше да яде.
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, предлагай редовно по мъничко храна, но не настоявай. Ще прояде детето. ОСвен стреса от лекарства, може и зъб да го мъчи - също отказват да ядат. При нас е имало 2 такива периода- по 2 седмици не искаше да яде.

абсолютно съм съгласна
Зъбче може да оправдае необичайното търсене на гърда през нощта, много често се случа, дори при бебета, които са махнали сами нощното си хранене!
Успех!
Виж целия пост
# 3
1. занапред не давай лекарство с или във прибори за хранене
аз и досега не мога да се накарам да пия от един модел чаши в които като дете ми даваха оризова вода която мразех
2. дай на детето да яде нещо което не се консумира с лъжичка - ако все пак си започнала да въвеждаш глутена, опитай д дадеш да смуче солетка, коричка хляб
3.опитай да даваш от кашата с пръст или с нова цветна лъжичка кояте е максимално различна от ползваните досега

вероятно като не похапва стабилно през деня се опитва да наваксва със сукане през нощта, като започне да яде ще спре

всичко ще се оправи, не се тревожи
 
Виж целия пост
# 4
ne se pritesniavai moita maimunka e na 1 godinka i e samo na karma sledvai deteto si
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия