Изхвърляне на стари мебели - КЪДЕ И КАК?

  • 38 239
  • 19
Някак си не ми се струва редно да си изхвърля старата холна гарнитура до кофите за смет пред блока.
Още повече, като видях какво се случи след като съседите ни си изхвърлиха матрака в кофата - след няма и 1 час беше изваден от контейнера, целият беше разколачен от циганите заради металната му пружина и дървените рамки, а остатъците му се въргаляха около кофите поне седмица  Sick

Та сега се чудя къде да изхвърля огромната, стара, изтърбушена гарнитура Thinking Дали от общината предлагат някаква такава услуга?
Вие как постъпвате в такива случаи?
Виж целия пост
# 1
Досега винаги съм търсила да ги дам на някого, който не може да си позволи нови.....преди 3 години един ъгъл, гардероб и секция дадохме на едно момче, което много им се зарадва.

Сега понеже бяха много запазени ги дадохме на майка ми, а пък тя си подари старата на едни възрастни хора на село, които отдавна си мечтали за гарнитура.....

Малко повече време, сили и мисли отнема, но пък е добро..... Simple Smile
Виж целия пост
# 2
В Габрово има фирма ,която изкупува стари мебели
после ги възстановява и ги продава на нова цена.
Виж и провери в Интернет ,пусни обява.
Ако не вече можеш да ги оставиш до контейнера.
Виж целия пост
# 3
Пускаш обява в Позвънете,ако искаш обяви някаква ниска сума,ако искаш ги подари, и в двата случая ще дойдат веднага и ще ги вземат.Поне така беше при нас като си изпразвахме стария апартамент.
Виж целия пост
# 4
За съжаление тези мебели не стават дори за подаряване  Sad Много, ама много са зле - изскочили стърчащи пружини, прокъсана, мръсна дамаска...
Отдавна молим хазаите да ги махнат, за да можем ние да си купим нещо новичко, което после да пренесем в новия си апартамент. Най-накрая склониха, но при условие, че ние се оправяме с изхвърлянето.
Виж целия пост
# 5
Ако знаеш кога идват да прибират боклука от контейнерите, може направо в камиона да ги хвърлите. Така няма да има риск да ги докопат циганите Peace
Виж целия пост
# 6
http://www.focus-news.net/?id=n1026204
или
http://gorichka.bg/index.php?p=26&l=1&id=675 -
Миналата година извикахме тези момчета. Дойдоха и изнесоха сами каквото имаше за изхвърляне, дадохме им и два чувала стари дрехи.
Организират се веднага, действат експедитивно.
Телефони - 996 41 48, 0888 860 907, ако не е проблем да ги изплющЯ направо тук, разбира се.
                                                                                                                             
Виж целия пост
# 7
И ние сме се заринали с куп ненужни неща и мисля ,което мога ще поправя.Което не мога ,ще подаря. newsm78
Виж целия пост
# 8
Което не става за нищо, хвърлям на боклука. Другото го раздавам на хората, но гледам да си уредят транспорта.
Виж целия пост
# 9
Само аз изглежда съм балък, който си плаща, за да му изхвърлят старите мебели... Викам фирма, която ги сваля от третия етаж, товари на камион и отнася незнайно къде. Когато съседите си изхвърлят старите продънени мебели на боклука, циганите със СЕДМИЦИ ги разнасят и подхвърлят, а останалите съседи (включително ние) се спъваме в тях. По същия начин е и със старите дограми. Това ми е много неприятно и затова предпочитам да си платя и да забравя за старите си мебели още същия ден. 
Виж целия пост
# 10
Ако знаеш кога идват да прибират боклука от контейнерите, може направо в камиона да ги хвърлите. Така няма да има риск да ги докопат циганите Peace

Няма да искат да го вземат, защото по-едрите боклуци се прибират със специален камион. Поне на мен така ми казаха момчетата от фирмата по почистване, когато ги видях и помолих да приберат и шкафове, монитор и други боклуци, с които съседите са заринали метри около контейнерите.
Виж целия пост
# 11
Маринова, точно това, което описваш искам да избегна!
Явно и аз съм балък като тебе - може да си вием заедно срещу луната  Wink
Моля те, сподели коя фирма викаш ти. Дали са коректни? Защото един от шофьорите в нашата фирма, който има и собствен камион за транспортни у-ги, безскрупулно споделя как хора го викат да им извози строителните отпадъци или стари мебели и вещи, и той вместо да ги закара на регламентирано сметище (където трябва да си плати за да изхвърли боклук), ги изсипва на първото възможно място, я край пътя, я в някоя горичка или деренце  Sick Sick Sick
За да избегна подобно нещо вчера цял ден се опитвах да се свържа с общината по телефона, чрез и-мейл, във форума на района в който живея, но безуспешно разбира се  Sad
Направо не знам...
Виж целия пост
# 12
Здравейте аз питам за ненужни мебели.Става въпрос за София и ще си намеря транспорт за да ги взема.Ако имате пишете на ЛС
Виж целия пост
# 13
Може да ги оставите и навън, но в деня, в които минава камиона за големите боклуци. При нас идва веднъж на 2 седмици и взима всичко около кофите. Питате инспектора по чистотата към вашата община и понеже си плащате данък смет, са длъжни да ви кажат кога горе-долу минава контейнера.
На мен така се опитаха да ми връчат глоба (бях домоуправител), че имало боклук не до кофите от строителни отпадъци (не мой даже). Казаха кога минава камиона, да бъдело всичко събрано в чували за този ден. Та ми се наложи да следя кой си изсипва старите плочки до входа и си взима пак чувалите  #Crazy

Вариант е и в продавалника да пуснеш обява.
Виж целия пост
# 14
Оставяш ги навън и за една вечер ги няма  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия