Нишадър

  • 35 939
  • 14
Някой пробвал ли е нишадър за сливици?
Как се ползва и колко често?
Виж целия пост
# 1
Как се използва - на един молив увиваш памук, леко го навлажняваш и го пъхаш в нишадъра. След това - мажеш вътрешността докъдето и колкото можеш да издържиш без да  Sick. Колкото до честотата - колкото по-често толкова по-добре. Да знаеш, че е много неприятно!
Виж целия пост
# 2
Много благодаря!
А доколко е ефективно?
Виж целия пост
# 3
Да! 2 години ме мъчеха с това нещо. Водеха ме при един "мазач"  #2gunfire По-лош спомен от детството нямам  ooooh! До колко е ефективно? Въобще не ми помогна, накрая ми извадиха сливиците и от тогава 1989 г. до сега съм боледувала 4-5 пъти, като за 24 часа съм на крак /Парацетамол, витамин С и цитруси и проблема е решен/.
Не си мъчи детето, а открийте какъв е проблема!
Виж целия пост
# 4
Между другото, има хора алергични към него, знам за случай и на починал от алергичен шок, предизвикан от нишадър.
Виж целия пост
# 5
Като малка  и мен са ме лекували така  Sick

Единствениет спомен това е...ужасно неприятно и...горчиво. Много кашляне и плюене след това. На мен със сламка са ми го вдухвали върху сливиците.
Дали помага? При мен имаше резултат, след толкова много гнойни ангини сливиците ми са си още на мястото Laughing
Виж целия пост
# 6
Аз чух, че се правят гаргари с вода.
Значи се маже.
Виж целия пост
# 7
След колко време би трябвало да има резултат?
Виж целия пост
# 8
Това е най-вредното от всички възможни "лекарства" за сливици. Особено мазането, защото после го гълташ. Ми то си е по-добре да пиеш пикня ( с и без извинение), тя сигурно има по-малко амоняк.
Виж целия пост
# 9
Ако ще да е като урина - стига да помогне.
Виж целия пост
# 10
МОМИЧЕТА ВНИМАНИЕ!!!!


Искам само да кажа на тези, които мажат на децата си сливиците... НЕ го правете с марли, памуци и пр., навити на пръст или молив!!! И аз така го правих, докато аптекарката ни не ми направи забележка, че може да изпусна този тампон в гърлото на детето и да попадне в трахеята.
Значи... взимате бинт, взимате и памук. Слагате на пръста си (показалеца) памука. Отгоре намотавате малко бинт, така все едно бинтовате пръста си. Увивате целия пръст и после около китката. Завързвате. Абе както се прави превръзка, обаче разбира се няма да намотавате много, просто идеята е памучето да е здраво прихванато на пръста ви и в същото време да не може да се изхлузи... После топите в лекарството и мажете...

За нишадъра - майка ни мажеше сливиците с нишадър. Помня, че много помага. На Александра не ми се е налагало да я мажа с него, защото няма налепи, но съм я мазала с едно друго мазило бъркано в аптеката...
Виж целия пост
# 11
КОЛКО ЧЕСТО ДА СЕ НАТЪРКВА НИШАДЪРА?

И след колко време да очаквам възпалението да премине?

Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 12
КАКВА е идеята да се ползва нишадър за сливици? Убива микробите, или....?
Виж целия пост
# 13
КАКВА е идеята да се ползва нишадър за сливици? Убива микробите, или....?

"Нишадъра" е амониев хлорид. Амониевия хлорид е експекторант (втечнява секретите) и е честа съставка на откашлечните сиропи. Съдържа се и в лакриц - бонбоните, затова вместо да си пръскате нишадър с всички възможни опасни последствия (асприрация, реакция с оток и др.) по-добре смучете такива бонбонки. Освен всичко останало, амониевия хлорид отделя амоняк който води до най-различни промени в клетките, но при малки деца е важно, че може да промени алкално-кислинното равновесие и да доведе до ацидоза. Последно (но не по важност), всички храни, лекарства, препарати и др. условия увеличаващи амоняка в кръвта могат да бъдат много опасни при някои заболявания (напр. да преципитират остра чернодробна енцефалопатия). Това едва ли има значение за вашите деца, но е пример за това как безразборното даване на смятани за "безобидни" лекарства може да доведе до много сериозни последствия.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ти.Но нещо се е "загнездило" вътре в сливицата и бонбони и спрейове не могат НАПЪЛНО да го отстранят, а само частично ме облекчават.
Преди нямах подобни проблеми.
Това е от месец и половина.
Лекарите ми казаха да смуча Олипс, но не ми помага.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия