имунизация против грип на 3 год. дете

  • 688
  • 8
Здравейте, тази есен съм записала дъщеря си на детска градина, та се чудя дали да не я имунизирам нея и нас с таткото.Бихте ли споделили мнение и опит.
Виж целия пост
# 1
Не ти препоръчвам. Naughty Но това е само моя гледна точка и не ангажирам никого.
Виж целия пост
# 2
Ваксините против грип са безсмислени, тъй като всяка година щамовете мутират.
И друго-  хората с ваксини също боледуват от грип. Това не е никаква гаранция, а за дете са натоварващи /а според мен и вредни/.
Ако искаш инфо за вредата питай тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324650.0
Виж целия пост
# 3
За ваксините аз също съм против. Вземи имуностимулатор от природен произход. Вкъщи ползваме от няколко години и съм доволна. ще пиша на ЛС
Виж целия пост
# 4
Само ще натовариш детето, а може и по-тежко да кара грипа. Никога не бих имунизирала детето си против грип!
Виж целия пост
# 5
Противогрипните ваксини са напълно безсмислени. Няма да те предпазят от грип, а най-лошото е че след ваксината така хубаво можеш да се разболееш, че да се влачиш цяла зима болна.
За деца пък категорично не се препоръчва, мисля че имаше ограничение за възрастта.
Виж целия пост
# 6
Мой близък, лекар, също така каза, че много трябва да се внимава с деца, склонни към алергии. Ако, примерно, детето е алергично към яйца е опасно да се слага противогрипна ваксина! Освен, че и аз смятам, че е безсмислена.
Виж целия пост
# 7
Когато Юлия беше на 3г. сложих на себе си и на нея - дето мина вирус ни забра, такава тежка зима изкарахме. Повече никога  Naughty
Виж целия пост
# 8
Бронхо Ваксом-а не беше ли нещо като противогрипна ваксина,сякаш е по-подходящо за деца Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия