Кога мога да напусна при следния Трудов Договор ? ако може да изтриете темата

  • 1 296
  • 11
Мерси за отговора сичко мина ОК  нямаше проблеми ако може да изтриете темата че е много лична
1000-ди  мерси     Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 1
Ами така на първо четене, понеже не виждам уточнен срок на предизвестие, приемаме че е 30 дни:
чл. 326 (2) от КТ:
Срокът на предизвестието при прекратяване на безсрочен трудов договор е 30 дни, доколкото страните не са уговорили по-дълъг срок, но не повече от 3 месеца. Срокът на предизвестието при прекратяване на срочен трудов договор е 3 месеца, но не повече от остатъка от срока на договора.
Тук въпреки че все още си в срок на изпитване, важат правилата за безсрочен договор, защото в т.2 която си цитирала е уточнено това. Т.е трябва да си пуснеш едномесечно предизвестие, ако работодателят ти не е съгласен да те освободи по взаимно съгласие.
А дали е окончатено сключен или не, не е от голямо значение в случая. Понеже срокът на изпитване е в полза на работодателя, ти така или иначе не можеш да напуснеш без предизвестие, освен по взаимно съгласие. Просто ако е окончателен договорът, изискването за предизвестие важи и за него.
Виж целия пост
# 2
Най-горе на ТД където пише "считано от" това е датата на започване, а където пише "днес...." е дата на сключване на ТД.
Три месеца от датата на започване на работа- 16.6.08 са до 16.09.08г.
До тогава си на срочен. Ако не се прекрати до тази датата след това автоматично става безсрочен. Пуска се допълнително споразумение.
Дължиш предизвестие и в двата случая, кото в момента е
Срокът на предизвестието при прекратяване на срочен трудов договор е 3 месеца, но не повече от остатъка от срока на договора.
т.е. 14 дни.
Договорът е окончателно сключен, ако има подписи и печат и са ти дали копие от подадено уведомление в НОИ.
Виж целия пост
# 3
Мерси за отговора сичко мина ОК  нямаше проблеми ако може да изтриете темата че е много лична
1000-ди  мерси     Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 4
аз като го разпечатам в 2 екземпляра те трябва ли да ми дадът единия еземпляр подписан от тях или с печат на него   как ще имам като доказателство че са го приели ?
За кое става въпрос?
От ТД трябва да имаш копие, подписано и подпечатано, както и Уведомление от НАП /по-точно/ , че си назначена.
Молбата я пишеш лично като уточняваш да се счита за предизвестие.
Пишеш от кога искаш да напуснеш и трябва да ти върнат копие с входящ № , че е приета и тече предизвестието.
Виж целия пост
# 5
Не е така. Договорът не е срочен, а безсрочен със срок на изпитване. И в този смисъл срокът му не е до 16.09. На 16.09 изтича срокът на изпитване, а не срокът на договора. Това е съвсем различно нещо. Срочните договори са описани в чл.68 от КТ, а в случая имаме договор по чл.70 (със срок на изпитване) във връзка с чл.67 (т.е. след този срок става безсрочен). Срок на изпитване може да се заложи и в срочен договор - примерно договор за 6 месеца с тримесечен срок на изпитване. Четете КТ, чл. 67,68, 70 и 71:
Трудов договор със срок за изпитване
Чл. 70. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Когато работата изисква да се провери годността на работника или служителя да я изпълнява, окончателното приемане на работа може да се предшествува от договор със срок за изпитване до 6 месеца. Такъв договор може да се сключи и когато работникът или служителят желае да провери дали работата е подходяща за него.
(2) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В договора по ал. 1 се посочва в чия полза е уговорен срокът за изпитване. Ако това не е посочено в договора, приема се, че срокът за изпитване е уговорен в полза и на двете страни.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) През време на изпитването страните имат всички права и задължения както при окончателен трудов договор.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В срока за изпитването не се включва времето, през което работникът или служителят е бил в законоустановен отпуск или по други уважителни причини не е изпълнявал работата, за която е сключен договорът.
(5) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) За една и съща работа с един и същ работник или служител в едно и също предприятие трудов договор със срок за изпитване може да се сключва само веднъж.
Прекратяване на договора със срок за изпитване
Чл. 71. (1) До изтичане на срока за изпитване страната, в чиято полза е уговорен, може да прекрати договора без предизвестие.
(2) Трудовият договор се смята за окончателно сключен, ако не бъде прекратен по предходната алинея до изтичане на срока за изпитване.
(3) (Отм. - ДВ, бр. 21 от 1990 г.)


Подаваш си месечно предизвестие и това е.
След 16.09 договорът се превръща в окончателен, безсрочен и няма нужда от допълнително споразумение - то това си го пише в клаузите, които си цитирал/а.
Виж целия пост
# 6
Не съм съгласна с рамбосилек. Това не е така.

А, ето че месечинка виторога ти отговори.  Да не се повтарям.
Виж целия пост
# 7
Да. Извинявам се на авторката. Не си на срочен и дължиш 1 месец. Crazy
Искам да я питам по кой чл е назначена.
Виж целия пост
# 8
И аз бях на подобен договор - просто ти трябва едномесечно предизвестие. В моя случай в отдел ЧР имаше стандартна молба за напускане, но ако при теб няма такава, можеш да си изготвиш една в свободна форма:
МОЛБА
от името на:.........................................................
С настоящото моля трудовите ми взаимоотношения с.......... да бъдат преустановени, считано от....... по взаимно съгласие.
Надявам се, че молбата ми ще бъде удовлетворена!
С уважение:                       Дата..................

Май това беше. Дано съм била полезна  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Искам да я питам по кой чл е назначена.

По чл. 70 КТ.
Виж целия пост
# 10
Искам да я питам по кой чл е назначена.

По чл. 70 КТ.
Нати, в момента съм в майчинство, но разбрах, че от 01.01.08 не се назначава по чл.70, а по 67 и 68.
Виж целия пост
# 11
Назначението би трябвало да е по чл. 67, във връзка с чл. 70 от КТ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия