Замърсена урина на дете!?

  • 7 098
  • 11
днес се обадих на педиатърката за резултатите от изследванията за детската ясла. Оказа се, че има много високи нива на левкоцити в урината - 12 при норма максимум 5....това е признак за инфекция на пикочните пътища. Ще повторим изследванията, но ще имам резултат чак в петък, а до тогава съм притеснена без никаква информация относно тази недоказана "инфекция", педиатърката й отказа да коментира докато не направим повторни изледвания.
Интересува ме има ли майка, която да е срещала същия проблем при резултати от изследване на урина и ако да - сериозно ли е? Как се лекува...и изобщо какво се случва с детето?
Виж целия пост
# 1
Изследва се стерилна урина - стерилна урина се взема, както първо се прави хубав тоалет, после детето пишка няколко капки и после се изпишква в стерилно шишенце (продават се в аптека). Ако пак се намерят много левкоцити, вероятно ще ви изпишат антибиотик или нещо подобно.
При моя син се оказа, че възпалението не е баш на пикочните пътища, а на кожичката на пишлето и ни изписаха бани със смрадлика или калиев перманганат. (беше на 6 мес. тогава)
Доколкото знам, добре е да се пият много течности или да яде диня, за да пишка повече и да се отмива инфекцията. Но иначе не се притеснявай, това се лекува.
Виж целия пост
# 2
благодаря ти за отговора!
аз залепих колекторче за нея рано сутринта (от тези, които са найлонови пликчета и се залепват за половите органи и когато детето пишка пличкето се пълни, сигурно знаете какво е ). Лошотш е, че не й направих тоалет преди това, а направо я чаках да се изпишка и както си е в пликче урината, така я занесох за изследване...пликчето е стерилно...
Виж целия пост
# 3
На задължителните изследвания на една годинка щерката даде същия брой левкоцити. Аз естествено се притесних и шашнах, но по съвет на педиатъра направих повторно изследване. Оказа се, че има 1-2. От лабораторията ми обясниха, че или гъзето не е било измито хубаво, или съда в който е пишкало детето. Тогава се сетих, че гърнето го ми баща й и после си призна, че само го е бил изплакнал  newsm78. Тъй че не се притеснявай излишно и изчакай резултатите.
Виж целия пост
# 4
Въпреки притеснението ти не ти остава нищо друго освен да чакаш да излезнат резултатите.Дано всичко да е наред Praynig
Виж целия пост
# 5
Сега прочетох, че си отговорила и сама си дала отговор на въпроса ти. Сигурна съм, че при повторно изследване няма да ги има Hug
Виж целия пост
# 6
Сигурно е от това, че не е измито детето преди това. Дано новите резултати са добри.  Peace
Виж целия пост
# 7
благодаря на всички за отговорите! Определено ми стана по-спокойно, радвам се, че споделих и получих насрещно разбиране и отзоваване от ваша страна, а сега оставам да чакам и да се надявам, че всичко ще е наред Simple Smile
 Hug
Виж целия пост
# 8
Ами пуска се по принцип стерилна урина тогава. и показва какво става.
Сина ми е имал пикочна инфекция, пи АБ и се оправи.
Но пикочните инфекции обикновенно са придружени и с Т, обикновенно високаоколо и над 38...въпреки, че при нас беше 37,1-37,3....
Виж целия пост
# 9
Angel_Dust,в пьрвия момент като видях температурата #CrazyПоправи я Mr. Green
Виж целия пост
# 10
хаххахахах, дааа стряскащо е Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Имах подобен проблем когато синът ми беше на шест месеца. Бях взела неправилно пробата, което доведе до много притеснения след това. Та, в резултат, стигнахме и до нефролог. Той ме посъветва преди да залепя контейнерчето да измия детето с вода, в която е разтворен малко калиев перманганат. След тази процедура изследванията бяха нормални.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия