Как да изчистя мухала от пералнята

  • 2 583
  • 8
Забелязах, че гуменото уплътнение на пералнята ни е хванало мухъл и дори започва да намирисва. Досега не си спомням да сме имали такъв проблем с предишни перални. Някой има ли идея как да се изчисти това?
Виж целия пост
# 1
Не съм имала такъв проблем,но мисля,че може да се изчисти с прах за пране и гъбичка.
След употреба на пералнята е препоръчително вратата й да остане отворена за известно време,за да се избегне този проблем.
Виж целия пост
# 2
Винаги подсушавам въпросното гумено уплътнение, както и самата вратичка след пране, която после задължително стои отворена определено време. По въпроса - предполагам с всякакъв препарат ще можеш да го почистиш, а можеш и да ползваш специалните за мухъл на Саво. Аз напъследък всичко мия с Меглио.
Виж целия пост
# 3
с мокра кърпичка
Виж целия пост
# 4
Най-добре си купи ново и си го смени.
Виж целия пост
# 5
btw. при нас налепа по гуменото уплътнение се появява когато започнем да слагаме омекотител ...
Виж целия пост
# 6
Задължително избърсвам пералнята със суха кърпа след прането. Но от предишната знам, че мухъла няма махане от гумата  Sad
Виж целия пост
# 7
Със Саво за мухал. Едно ново уплътнение излиза по скъпо 30-40 лв.
Виж целия пост
# 8
Тази идея за ново уплътнение ми допадна....А за омекотителя не се бях замислила - ама май и при нас има връзка.
Саво за мухъл - гледах го, но не пишеше, че става за гумени повърхности и се притесних да не прецака уплътнението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия