Отразява ли се яслата на спането?

  • 1 119
  • 11
Мами сина ми от 3 дена ходи на ясла за сега до обяд и от снощи забелязах,че спа много неспокойно и се буди много пъти и си мисля да не би да се е травмирал от липсата на мама в яслата и там има много деца/а той хич не е общителен/.Моля споделете дали и при вашите деца е било така
Виж целия пост
# 1
При всички случаи ще има промяна в поведението. Моето дете  първите няколко седмици беше така-неспокоен,раздразнителен,спи му се,а не иска да легне,буди се по няколко пъти през ноща. Отмина този период,но определено си иска много внимание и търпение-все пак за детето това си е истинска травма.
Виж целия пост
# 2
По принцип е нормално да се отрази по някакъв начин тръгването на ясла.Различните деца го изживяват по различен начин.
Проблеми със съня не сме имали,но имахме с държанието през деня(следобедните часове и почивните дни)-много лесно започна да се разстройва за щяло и нещяло,да се тръшка,да плаче.А иначе е много общителен,свикна бързо с новата обстановка и децата,почти не е плакал отначало.И е бил спокоен,и си е играл,не се е изолирал,обаче....въпреки това явно е било стрес за него Rolling Eyes,който се изразяваше и избиваше вкъщи,а не в яслата.Там беше щастлив и доволен Thinking.Това продължи около месец,после всичко тръгна по старому Peace
Виж целия пост
# 3
когато беше на 1г6м дадох синът ми на ясла-след 1 седмица започнаха проблемите.....За най-дребната забележка,която му направя той започваше да плаче.През почивните дни неискаше да ляга да спи наобяд.Започна да се напишква в памперса,а го бяхме махнали преди 2месеца.Вечер се будеше постоянно и плачеше насън.....след всичко това го спрях и нещата се оправиха Peace
Виж целия пост
# 4
Нормално е да има проблеми в началото. Габи започна да плаче насън и да вика. Беше нервна и раздразнителна, започна да ме удря. Отмина след около 2-3 седмици. Но ако продължи дълго и стане по-зле по-добре помисли да го спрете. Но иначе не се притеснявай- всяко дете минава през такъв период.  Wink
Виж целия пост
# 5
При Иво имаше такъв период, около 2-3 седмици нощният му сън беше по-неспокоен, но после отмина и всичко се успокои.
Виж целия пост
# 6
Ние нямаме проблеми със съня в къщи, но на яслата много много не спим. Там бързо свикна, не е плакала, но след ясла почти винаги е ад-безпричинен рев, тръшкания и т.н.Явно натрупаното напрежение и умора през деня, се избива вечер.
Виж целия пост
# 7
Със сигурност се отразява, все пак това е нещо съвсем ново в ежедневието на детето. Независимо дали са хубави или лоши преживяванията се отразяват....че то и на мен все още всяко нещо ми се отразява на съня Wink
Когато дъщеря ми тръгна на ясла имаше промяна в поведението и, въпреки, че се разминахме с плачкането и нещо по-сериозно. Може би почти месец се виждаше, че не и е особено приятно, което пък ме караше да се чувствам повече от ужасно. После обаче си свикна. А в началото на тази година, когато я преместихме в детска градина от яслата вече нямаше никакъв проблем, при все че децата бяха нови, нови лели, госпожи, ново място.
Дано свикне малкия юнак по-бързичко и безболезнено Peace
Виж целия пост
# 8
При нас проблем със съня нямаше, но имам една приятелка, чието детенце започна да спи неспокойно и да бълнува  Confused
Виж целия пост
# 9
При нас нямаше проблем с нощния сън. Винаги е спял много дълбоко нощем. На ясла тръгна на 1г и 5м. При Виктор се забеляза кротване като тръгна на ясла. Преди това много се тръшкаше за какво ли не. След това изведнъж стана много по-кротък и спокоен.
Виж целия пост
# 10
Тази промяна си е травмираща за дечицата. Тя се отразява по някакъв начин на емоционалното им състояние и при някой деца е възможно сънят да стане неспокоен. Синът ми плака насън няколко нощи когато тръгна на ясла. Постепенно свикна с правилата и обстановката там и нещата си дойдоха на мястото. Знам, че по - хубаво от майчината грижа няма, но невинаги човек има избор.
Виж целия пост
# 11
За няколко дни или седмица е напълно нормално да не спи добре да е по капризно детето, все пак се превъзбуждат от промяната и нощем го изживяват
Моята щерка го изживя доста повече, освем с реване и подскачане цяла нощ, също много нервна стана и раздразнителна, и не можа да свикне с ходенето месеци, не защото мен ме нямаше, а защото там не и понасяше, я някоя лелка я някое дете я тормози, не знам но я спрях, и се укроти детето,
Но нашия случай не е масов
Бързо да се адаптира човечето
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия