има ли такъв случай ? близнак да "изчезне в 29-30г.с

  • 2 244
  • 13
да ви се оплача   Sad  до преди 20 дена виждаха две бебета, а сега - било едно. малко предистория - 4-то инвитро. в 5 г.с кръвоизлив. приемат ме в уникалната болница Бс и ми казват, че няма шанс с отворен канал съм. преди да ме кюретират все пак решават да мина ехограф и се оказва, че двете плодни сакчета са си на място. постъпвам за задържане, като "лечението" се изразява в това да ми слагат но шпа и спазмалгон. аз веднага се консултирах с лекарите от ин витро лабораторията и благодарение на тяхното адекватно назначение сега съм в 33г.с. кървих до края на 3-ти месец. от самото начало на бременността съм само на легло. до сега 7 месеца двама независими гинеколози /частна практика и ЖК/ категорично твърдяха, че бебетата са две, показваха ми сърчица и колко се различават сърдечните пулсации, мереха обиколки на главички и ми обясняваха как вървят дори едри за близнаци. на вчерашния преглед единия лекар ми заяви, че бебето е едно и или до сега си е било едно, или другото е спряло да се развива и се е мумифицирало  Shocked . излиза, че това трябва да се е случило около 29-30г.с. незнам какво да си мисля. чак утре съм на преглед с 3д. много ми е тъжно  Crying or Very sad извинете за дългия пост
Виж целия пост
# 1
Бел,ужасно съжалявам за това което преживяваш,има лекари,които просто............нямам думи.Мисля,че не е възможно в толкова голяма седмица едното бебе просто да изчезне.Не може да са ги виждали така добре двете,а сега да виждам само едно Shocked Консултирай се с повече лекари и стискам палци всичко да е наред.Дръж ни в течение,с теб сме! Hug
Виж целия пост
# 2
И аз мисля че в такава голяма седмица е невъзможено да изчезне
Потърси друго мнение ако трябва и в друг град,че в Бургас все едни лекара имате Crazy Crazy Crazy
Явно някой не се разбира от работата
Накрая ще се окаже че вискчо си е наред а бебетата са едно зад друго ,просто няма къде да отиде,разбирам да е казал няма сърдечна дейност-иде-доди,ама че го няма бебето си е направо научна фантастика ooooh!
Виж целия пост
# 3
благодаря ви за пожеланията  Hug . уверявам ви, че ако имах и най-малка възможност да пътувам въобще нямаше да си следя бременността в Бс. други "специалисти" тук няма смисъл да търся - уж ходя при най-добрите /зав. отделения/. ще си отида на 3Д утре и пак ще звъня в ин витро лабораторията. то и без това всичко сверявам с тях. само силно се надявам да видя две бебета  Cry . съжалявам, че до сега не съм отишла на 3Д, но при всички увещания, че всичко е наред.... пък и тук освен да ти кажат пола /за мен това не е от значение/ и да ти покажат как бебо си бърка в нослето друго не гледат. то всъщност друго не виждат - толкова могат хората.
Виж целия пост
# 4
Bel,може доктора да е сгрешил и просто да не е видял едното бебенце.Дано!

Като отидеш на 3 Д нещата ще се изяснят.

Пиши какво е станало  Peace
Виж целия пост
# 5
Бел, това наистина ми се струва невероятно единия близнак да изчезне в 30г.с., та то си е човече, как така ще мумифицира Shocked. Не се панирай излишно да се товариш, изчакай до утре на  3Д и всичко ще си дойде на мястото. Според мен едното човече е зад другото и затова не са го видяли. Хайде ще чакаме утре да кажеш какво е станало Hug
Виж целия пост
# 6
Ама как така и3че3нало, та ти по всички правила си си малко преди раждане Shocked? Стискам ти и а3 палци...
Виж целия пост
# 7
мили момичета ето и резултата от днешния преглед с 3Д - бебето е едно и никога не са били две в голяма бременност. едното се е резорбирало в началните седмици. няма мумифицирани останки и т.н.  ще си имам мадама. тя е добре и всичко е ок! обаче на мен все пак ми е мъчно, че няма да са двечки. живях с тази мисъл толкова време....както и да е. надявам се всичко да приключи добре. благодаря ви за съпричасността  Hug    bouquet
Виж целия пост
# 8
Bel  Hug За пръв път чувам за такава грешка в толкова късни седмици... Но важното е, че с бебата всичко е наред, и че няма остатъци, които да те притесняват. Всичко ще е наред  Peace
Виж целия пост
# 9
извода е: в Бс всичко може да се случи  Naughty все пак като видяха, че човече ще се ражда, не нещо друго..... абе карай да върви. аз вече горе-долу се поуспокоих.  сега остава да успея на време да се дотътря до Варна и да не ме изненада нещо мадамата, че въобще не ми се помисля да раждам в Бс.   Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Bel , нямам думи за тези лекари  #2gunfire Не знам дали има начин поне да подадеш някакво оплакване, дори след раждането ако не ти се занимава сега. Просто, за да си вършат по-добре работата и да не повтарят същите грешки с някой друг...

Радвай се на малката принцеска, която скоро ще гушкаш!  Hug
Виж целия пост
# 11
Bel, наистина е много странно да изчезне в 7 месец Shocked,

за последно в коя седмица са видяни и двете бебета?
Ти не се ли ходила поне 1 път месечно на преглед и не си ли гледала на ехографа бебетата заедно с лекарите?

Как така пишеш, че бебетата не са били две в голяма бременност, през колко време ходиш на прегледи?

Наистина има и лекари за #2gunfire, но с колкото и стара техника са те гледат може ли месеци наред да виждат второ бебе, а сега изведнъж да изчезне? newsm78
Виж целия пост
# 12
Bel - най-вероятно говорим за лекарска грешка! Аз също чакам бебе и ако няма изненади ще раждам в София! Стискам палци нашите "лекари" да не те съсипят тук! Бих те посъветвала ако имаш възможност да направиш консултация с д-р Попов в Поморие - невероятен специалист! Стискам палци всичко с момата да е ОК!  PraynigHug
Виж целия пост
# 13
наистина странно  Thinking знам, че единя близнак може да умре в голяма седмица, ако са с обща плацента, но да изчезне ......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия