бременност и болки в гърлото

  • 97 094
  • 25
Здравейте момичета,

Аз съм в 7 г.с. и от вчера имам болки в гърлото а, днес се чувствам и доста отпаднала. Мога ли да пия някакви лекарства или поне Стрепсилс за гърлото?

Предварително ви благодаря
Виж целия пост
# 1
Аз пих Стрепсилс с мед и лимон, но бях вече в четвъртия месец. Най-добре звънни на гинеколога си да питаш дали може.
Виж целия пост
# 2
 взимай нещо от рода на лукчета или нещо на билкова основа,а най -добре да се консултираш с лекар Peace,лека бременност и успех!
Виж целия пост
# 3
Изтискай си един лимон и прибави една лъжица мед, разбъркай го и го изяш (изпий) наведнъж, ще видиш че доста ще те облекчи.


Виж целия пост
# 4
Купи си Прополки. Безвредни са, а помагат.
Виж целия пост
# 5
Изтискай си един лимон и прибави една лъжица мед, разбъркай го и го изяш (изпий) наведнъж, ще видиш че доста ще те облекчи.



Аз само така се лекувах през бременността Peace
Виж целия пост
# 6
Взимаш 1 молив и омотаваш около него памук, на фитилче да стане. Топиш в смес от сода с малко вода (кашаво да стане ooooh!), топваш върха на молива, който е омотан с памука и докъдето стигаш търкаш по гърлото....  Sick Sick Отвратително е, внимавай да не повърнеш, но само това ми помага на мен.

На мен ми помагаше и гореща вода на краката, не се препоръчва за бременни, но като тръгнех да се разболявам, го правех. Rolling Eyes


от една друга подобна тема Wink Hug
Виж целия пост
# 7
Задължително се консултирай първо с лекар, че и аз в трети месец от съвсем ниска температура и лека отпадналост развих вирусна пневмония. А вече след консултацията и назначеното лечение, можеш да опиташ всички рецепти, които са ти казали
Виж целия пост
# 8
Биопарокс е локален антибиотик (спрей) за гърло и нос, и може да се използва по време на бременност.
Задължително е обаче да се консултираш с джипито си!
Виж целия пост
# 9
За лекарства се консултирай с гинеколога.
Иначе ти препоръчвам чай с мед и лимон. Аз успях по този начин да преборя лека настинка в начална бременност.
Виж целия пост
# 10
Аз съм чувала за едно нещо, което много помага. Когато преди две-три седмици ме болеше гърлото, го приложих.

Правиш си прясна извара, като пресечеш топло мляко с оцет или лимон. След това я поставяш на памук и си правиш компрес.

Дано ти помогне  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Бях в 4-ия месец бременна,когато ме заболя гърло.
Помня,че ми предписаха билковите таблетки на др.Тайс.
Но най-добре лекар да те прегледа и да ти изпише нещо Peace
Виж целия пост
# 12
Таблетките на доктор Таис Анги септ са хубави и безвредни, можеш да си мажеш гърлото със сода и мед, гаргара с лайка и мед.Не допускай висока температура,ако е над 37.4 пии парацетамол, чорапите с оцет вършат много хубава работа.Яж пилешка супа и пии много топли течности,за да ти разреждат секретите в гърлото.Бонбонките Кармолис вършат хубава работа има ги в аптеките, а има и един мехлем Хималая с него си мажа носа за хремата и го втривам на гърлото и увивам найлон и кърпа, усеща се затопляне и мисля ,че помага. Не бързай с антибиотиците, а на Биопарокса пише,че не става за бременни.Сока от лимони с мед, също помага да отхрачваш по-лесно пък и е пълен с вит.С.Бързо оздравяване!   
Виж целия пост
# 13
Поне на 3 пъти ме болеше гърлото по време на бременността ми. Смучех Тантум Верде и само така се оправях  Peace Не съм се консултирала с лекар...
Виж целия пост
# 14
Взимаш 1 молив и омотаваш около него памук, на фитилче да стане. Топиш в смес от сода с малко вода (кашаво да стане ooooh!), топваш върха на молива, който е омотан с памука и докъдето стигаш търкаш по гърлото....  Sick Sick Отвратително е, внимавай да не повърнеш, но само това ми помага на мен.
Лурдес и аз го правя това маа с показалец и мнооооого ми помага винаги!!!
Успокоява много гърлото!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия