Забременяване след секцио. Колко време е нужно?

  • 4 589
  • 21
Здравейте мами интересува ме вашето мнение, колко време е нужно да мине за да забременеете втори път, след като първото ви раждане е със секцио. Знам че по мед. причини се изискват 2г. но ме интересува практиката каква е.
Виж целия пост
# 1
изискват се поне 2 години, ако след това искаш да раждаш нормално - за да зарастне всичко както трябва и да нямаш проблеми. Иначе знам за случаи на 2 поредни секцио за по-малко от 2 години.
Виж целия пост
# 2
именно...
2 години ако си замислила второто да е нормално раждане...
така знам и аз...

но все пак за по сигурно ти питай лекар!
Виж целия пост
# 3
Всъщност практиката показва, че доста жени забременяват преди да са минали 2 години от секциото. Само че е желателно лекарят да ти даде зелена светлина и тогава да правите опити за следващо бебенце.
Виж целия пост
# 4
И на мен ми се иска бебче, но бих изчакала препоръчителните 2 години.
Ако си бременна и състоянието ти е добро, тогава мисля че никой няма да те линчува, а и напоследък не се обръщат на препоръките особено внимание.
Виж целия пост
# 5
  Моя позната роди секцио,свекър и е гинеколог,той я изроди и е препоръчал,ако иска второто да се роди нормално,да изчака 5год.Иначе за повторно секцио-след 2год.
  Не съм убедена,само така съм чувала.Най-добре са посъветвай с гинеколога си Naughty .
Виж целия пост
# 6
Всъщност практиката показва, че доста жени забременяват преди да са минали 2 години от секциото. Само че е желателно лекарят да ти даде зелена светлина и тогава да правите опити за следващо бебенце.
Поради тази причина ще изчакаме с третото. Laughing
Първото ми раждане беше нормално с много усложнения, а второто  - по лекарска препоръка - секцио. За третото - ще видим.
Виж целия пост
# 7
Чака се 2г ако искаш да раждая нормално.Свекърва ми три пъти е раждала секцио,като първите 2 са през 1г9м....
Виж целия пост
# 8
Смятам,4е е индивидуално,зависи от вьзстановяването.И все пак при по кратьк срок от 2 години,преди това е добре лекарско мнение Laughing
Виж целия пост
# 9
и аз мисля че е индивидуално, но и аз съм чувала от гинеколкога ми че е желателно да се изчакат 2 години за следваща бременност. като ме изписваха моя лекар се пошегува, че след около 2 години пак мога да заповядам в това отделение. Grinning
Виж целия пост
# 10
Има немалко майки с породени деца, раждали секцио без проблем и двата пъти.
Най-добре се консултирай с гинеколага си, ако искаш по-рано да забременееш.
Виж целия пост
# 11
Лекарката, която ме оперира, на въпрос относно пазенето, каза (преразказано) така: спокойно, и веднага да забременееш, ще го износиш и ще го извадим живо - здраво.

Но ако нямаш конкретна причина да искаш да са с толкова малка разлика и не си вече бременна - по- добре все пак изчакай. Ако и да не е заради операцията, бая зор е с голям корем, с който не трябва да вдигаш, и бебе, което трябва да вдигаш. Разбирай, ако не си бременна, а само правиш планове, и не можеш да си позволиш бавачка за "голямото" бебе - независимо от първото родоразрешение - изчакай малко.
Виж целия пост
# 12
На контролния ми преглед 6м след секциото д-ра каза, че ако искаме, може да работим за второ  Simple Smile Но ние изчакахме синът ми да стане на 2г все пак, именно по причините описани от катиАБВ Peace Иначе случаи има и на по-рано забременели и родили без проблем.
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 13
моя приятелка роди второто си дете една година и1месец  след 1-вото  секцио,просто след първото не знаеше че е забременяла мислила е че е от кърменето Simple Smileи 2-рото секцио беше без проблем
Виж целия пост
# 14
Ако си бременна честито.Не се притеснявай всичко ще е на ред.
Иначе съм чувала че може и 6 месеца след секцио да забременееш(ако ще раждаш пак секцио),а най добре 1,5-2г(за нормално раждане).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия