Срок на изследвания за ясла

  • 5 187
  • 7
Колко е този срок? съответно за кръв, урина, паразити (2 бр. ако и предматното стъкло)
.... лекарката каза кръвта е само 1 седмица, в същото време аз иам спомени, че срока за глистите е такъв  newsm78
Виж целия пост
# 1
2 седмици.
Виж целия пост
# 2
Кръв и урина 7 дни, другите срока е повече, но не знам колко, май 15 дни.
Виж целия пост
# 3
Кръв и урина 7 дни, другите срока е повече, но не знам колко, май 15 дни.

Хм, виж ти като правихме изследванията на Кати за яслата ми казаха, че всичките + кръв и урина важат 14 дни.
Виж целия пост
# 4
На основание чл.4. ал.2 от Наредба №3 от 05.02.2007 год. за здравните изисквания към детските градини се прилагат следните документи:
копие от акта за раждане на детето;
здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 год. за имунизациите в Република България (ДВ, бр.45 от 2005 г.);
медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.
Виж целия пост
# 5
На основание чл.4. ал.2 от Наредба №3 от 05.02.2007 год. за здравните изисквания към детските градини се прилагат следните документи:
копие от акта за раждане на детето;
здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 год. за имунизациите в Република България (ДВ, бр.45 от 2005 г.);
медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.


Това е за ДГ. За ДЯ е маааалко по-различно:

(2) При постъпване на детето в детска ясла родителите представят:

1. личната амбулаторна карта на детето от детската консултация (когато в нея се води отделна карта) или епикриза за здравословното му състояние;

2. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии (шигели, салмонели) и чревни паразити, а за децата до 1 г. - и за ентеропатогенни бактерии Ешерихия коли. Изследванията трябва да бъдат извършени в 15-дневен срок преди постъпването на детето в яслата;

3. изследвания на кръв и урина, извършени в едномесечен срок преди постъпване на детето в яслата;

4. изследване с отрицателна реакция на Васерман за родителите, извършено в шестмесечен срок преди постъпването на детето в яслата


Доста е объркващо, защото в мейла, който са ми пратили от общината, пише, че изследванията кръв/урина важат 1 седмица, а в самия сайт-1 месец. Май на всички са разпращали инфото за прием в ДГ, защото нищо не пише и за Васерман там.
Виж целия пост
# 6
Когато го записахме в яслата - май месец - искаха Васерман само за един родител, кръв, урина, бактерии и медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен - 3 дни важеше.
Виж целия пост
# 7
Да, Васермана е на един от родителите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия