Разстройство при бебето въпреки диета???-моля помогнете!

  • 3 796
  • 2
Здравейте!
Преди около 2 седмици детето ми (на 9 месеца) започна да ака по-кашаво без значение какво яде. Миналата седмица вдигна температура, имаше ангина и акаше по няколко пъти сутринта и доста по-течна консистенция. Започнахме антибиотик заради ангината и ни изписаха Хидрасек за разстройството. Освен това спряхме пюретата. Ядеше само каша и попара, но основно си карахме на кърма. Спряхме антибиотика заради алергия към него и останахме само на Хидрасек, който не съм сигурна че помагаше. 2 дни акаше веднъж-2 пъти дневно, но отново кашаво. Вчера му дадох варен картоф и малко морков и днес сутринта се събуди целия насран до врата. След като го измих и преоблякох, ака още 2 пъти, като втория беше зеленикаво (преди това беше много жълто, с парченца картоф, а последното беше жълто-зелено).
Много съм притеснена, а и да отида на лекар не вярвам да ми помогнат особено.
Иначе детето изглежда добре и се чувства добре, освен че ни никнат зъби (не знам дали може да е от тях или да е настинка).
По-скоро се притеснявам да не са някакви чревни проблеми - баща му беше с адско разстройство и повръщане преди 2 дни, но той имаше и температура. А Ники е добре. И не точно разстройството ме притеснява, колкото кашавите изпражнения (преди това си акаше на топче).
До сега ядем зеленчукови и плодови пюрета, пуешко и заешко, каши млечни и безмлечни, без глутен и пшенична. Последно съм въвела сирене, но то беше преди доста време. А и слагам АМ в кашите от много време, така че не би трябвало да е някаква алергия.
Притеснена съм, защото толкова внимавам със захранването, дори много бавно въвеждам напоследък всичко и може би закъснявам с разни неща, но искам всичко да се усвоява добре.
Моля Ви майчета, дайте ми съвет!Трябваше да започна работа от 1ви, но заради болестта отложихме за 8ми. А така изобщо не съм спокойна:-(
Виж целия пост
# 1
Вашата ситуация ужасно много прилича на нашата - в неделя Макси вдигна температура, в понеделник започна разстройството (през 2 часа), във вторник вече и повръщаше, като за сега е само с разстройство. Баща му и дядо му в събота и неделя имаха разстройсвто и повръщаха. На нас ни казаха, че е вирус.
Твоето бебе е много малко и определено трябва да се консултираш с лекар отново! Чудесно е, че го кърмиш, за да не се обезводни. Не се притеснявай за захранването и не избързвай, за да има възможност детето да се възстанови. Не сте изостанали изобщо, на 9 месеца горе-долу и аз бях въвела тези неща. Най-важното е да го кърмиш достатъчно често (обезводняването е много страшно), давай оризова каша, по малко попара и започни със съвсем малки количства варени картофи и моркови. Но задължително се консултирай пак с лекаря!
Успех!
Виж целия пост
# 2
На вирус прилича. И при такива разстройства най-добре да остане на кърма и оризова вода, а също и добре сварен ориз, да омекне и да се разкашка, с малко сол и захар, както тук слагането на сол и захар цели задържането на водата в организма на детето. При силно раздразнени стомашни и чревни лигавици дори попара или бисквита може да дразни, но слизестите вещества на варения ориз успокояват.
Ако макар и за малко сте вземали антибиотик, особено ако е бил Аугментин, може и от него да е разстройството.
Независимо от вида на антибиотика може да му даваш прахче Ентерол, разтворено в малко вода. Ентеролът представлява сушени дрожди, които ще нормализират чревната флора. То е едно от леченията при разстройство. Няма проблем да му дадеш цялото прахче, защото това не е химия, не запича, а образно казано, ще помогне на добрите микроби и ще прогони лошите. Нашата лекарка ни го предписва заедно с аугментина, защото си знае какво ще последва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия