токсоплазмоза

  • 1 513
  • 10
Някой да знае нещо за изследване за такова заболяване по време на бременност?Прави ли се такова излседване, поема ли се от здравната каса, кога се прави,задължително ли е,благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Желателно е да си направиш това изследване преди да забременееш. Мисля че не се поема от касата,но май някой наскоро спомена че поема...не е скъпо така или иначе. Това заболяване се предава чрез котки предимно,но може и по друг начин,сега няма смисъл да ти обяснявам подробно,виж в www.google.com  Wink Успех!
Виж целия пост
# 2
Благодаря за бързия отоговор.Аз явно съм пропуснала момента преди да забременея,но вчера чух за това изследване. И сега се чудя от личния лекар ли да искам направление или с гинеколога да говоря, или пък директно да отида в лаборатория да си искам това изследване,че доста се притесних...
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай,а тичай към лабораторията Wink Ако можеш да се свържеш с личния ти лекр,попитай дали изследването се поема от касата или не.Спокойно Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Изследването се поема от здравнатакаса даже е добре да се направи повече от един път.Токсоплазмозата е много опасно но неизвестно защо нашите лекари(повечето)са решили че няма нижда да се изследваме за нея?Изледването се прави в паразитология на ХЕИ,но със сигурност се поема от здравната каса.Отивай при първа възможност.Добре е след 5 месец да се направи.
Виж целия пост
# 5
Изследването за токсоплазмоза се поема изцяло от НЗОК, въобще не се колебай да си потърсиш правата.
Доколкото аз зная се прави в началото на бременността с първите изследвания. На мен ми го направиха през 12-та седмица. Сега ми пуснаха още едно, защото титърът ми е малко височък!
P.S. Видях, че си ми писала на лични, отговорих. Ако имаш нещо друго, питай!
Виж целия пост
# 6
Моми4ета до сега не се бях замисляла за това?
На4алото на мин.месец бебо беше болни4ък.Нащите лекари си мислеха 4е е линфен възел и споменаха за въпросната болест.В краина сметка се оказа възспаление на слюн4естата жлеза.Може да е наследствено,а може и да е инфекция.Да но никой не казва каква.
Свекърва ми има котки,аз съм имала контакт като бременна с тях а и  ние имахме.Бебо също е бил сред тях,когато го оставяхме да излезем с мажо.Но от както ми казаха в болницата 4е има вероятност да е токсоплазмоза,не мога да ги гледам  ве4е.
Малко се отнесох не по темата Sadмоля да бъда извинене.
Въпросът ми е-Мога ли сега да се изследвам?Трябва ли направление?И на всякаде ли се правят тези изследвания?
Благодаря предварително Grinning
Виж целия пост
# 7
Нищо не ти пречи да се изследваш сега. Момичетата казват че се поема от касата.Трябва да го направиш в лаборатория,разбира се ако си с направление тя трябва да работи с касата.
Виж целия пост
# 8
За бременни токсоплазмозата се поема от ЗК.Хубаво е да се направи в първи и втори триместър.
Виж целия пост
# 9
Благодаря за инфото, още в понеделник тичам при личната да й искам направление и ще пиша как стоят нещата с това изследване.Приятна почивка на всички!!!
Виж целия пост
# 10
Ето една тема от форума по този въпрос. Има доста полезно инфо, а и други линкове.

Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия