Уриниране при бебето

  • 12 173
  • 11
Момичета имам дъщеря на месец и половина и от вчера ми се струва че не пишка толкова много както преди .кърмя я и я дохранвам веднъж в деня , преди много повече и тежаха памперсите  . Кажете това нормално ли е? Много ми е притеснено
Виж целия пост
# 1

все пак колко мокри памперси има? ако на всяко хранене сменяш мокър памперс, не се притеснявай

колко пъти я кърмиш? иначе разбрах, че я дохранваш един път на ден, т.е. не след всяко кърмене, така ли? налага ли се?

Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за бързия отговор , ами сменям ги на всеки  3 часа и във всеки е пикала но по малко . през нощта има период в който е с един памперс 6 часа и преди като го сменях беше много мокър а сега много малко. За дохранването се налага защото се изцеждам с помпичка за да знам колко мляко имам и показа че трябва да я дохранвам понякога и така се случва че го правя веднъж в деня а хич не  искам да и давам изкуствена храна. А и покрай изцеждането взе да свиква от шише да яде та се налага да се цадя почти всеки път иначе сме нервни:) А според теб на какво може дасе дъжи това че намаля количеството на урината?
Виж целия пост
# 3
важно е урината да е безцветна. ако стане жълта значи не й достигат течности.
а дали просто не е пораснала и има нужда да й увеличиш количеството храна? до колкото разбирам всеки път се храни от шише, което означава, че знаеш точно колко изяжда?

а мислила ли си да я приучиш отново само да суче?
Виж целия пост
# 4
Ако те притеснява се консултирай с лекар
Виж целия пост
# 5
Защо се кърмите по този сложен начин?
Опитай да я приучиш да суче отново, така от нейното сукане ще ти се увеличи кърмата.
Не спазвай буквално режима на 3 часа, ако бебето огладнее по-рано, предлагай да суче. Понякога може да е по-гладно, а друг път - не толкова, така че решението да даваш все едно и също количество от шише не е най-правилното.
В крайна сметка пак гледаш колко мокри памперси има - пак така ще следиш и ще си наясно дали яде достатъчно.
Сукането на бебето стимулира кърмата много по-добре от всякакви чайове, билки, и тн.
Също е важно да кърмиш и нощем. Бебетата растат най-вече докато спят, нощем се отделят много повече хормони - както растежни - у бебето, така и стимулиращи образуването на кърма - у теб.

А достатъчното кърма ще увеличи и пишканите памперси. Успех!
Виж целия пост
# 6
Благоадря ви много за бързите отговори, преди малко смених памперса  и беше добре пишкала малката. За кърменето наистина доста сложно го правим но като посуче малко на гърдата и след 5 мин сукане почва да плаче, но много направо се засинява , успокоявам я и пак продължаваме но веднага започва пак да плаче . През нощта пропуска едно хранене а като се събуди си суче от гърдата, но само защото е сънена иначе не иска. От шише няма проблем , обикновенно гледам да изяжда към 100мг . 
За ядосването на гърдата си мислих че е защото не и стига млякото и така още по-вече я свикнах да се изцеждам.
Как мога да я свикна пак да суче Thinking
Виж целия пост
# 7
Бебето е на характерената възраст за кърмаческа стачка. Правят точно такива номера, сърдят се и бутат гърдата.
Много правилно си разбрала, че като е сънена, суче добре. Ако опиташ да я следиш и на следващите хранения да предлагаш гърда докато е по-сънена, може да се отървете от цеденето. Излишно губене на време е, а и така кърмата намалява.
В този период сигурно ще иска да яде на час или два. Това е период на усилен растеж и бебето ще иска да увеличи кърмата по най-естествения начин - с често сукане.
Следи бебето и се води по него, справяш се чудесно, успяла си дотук, оттук нататък вече ще става по-лесно.   bouquet
Виж целия пост
# 8
firebird те е посъветвала чудесно, дано се справиш и кърменето стане лесно и естествено

когато Марин беше малък, аз пък се бях притеснила, че изведнъж спря да ака на всяко ядене  Crazy
Виж целия пост
# 9
Храни си детето както ти е удобно.

И задължително й предлагай вода. Обезводняването е много опасно за бебетата. Много повече от всички щуротии за отбиване, с които ще те наплашат тук, за живота им е опасно, не е шега - а все още е доста горещо времето.

Ако няма нужда няма да й се пие и няма да пие.

Ако наистина сметнеш в даден момент - не дай Боже - че е спряла да пишка, дори и само през нощта да е (е, не като стане на 2, де - тогава може и да не пишка през нощта, предполагам) - изобщо не си губи времето с писане на въпроси, а грабвай детето и отивай на лекар. Може да е признак на много страшни неща (както и да е нормално, де, да не те плаша пък чак, но имай предвид, че редовното мокрене на памперсите е изключително важно).
Виж целия пост
# 10
Ако няма нужда няма да й се пие и няма да пие.
освен ако не е гладна - тогава ще пие всичко, което й дадеш, дори вода, а ти ще си мислиш, че иска вода. или пък ако просто й се суче за успокоение, а ти й дадеш шише с вода - пак ще го изпие, защото от шишето тече лесно, а ти пак ще си мислиш, че има нужда от вода и затова пие... Stop
katiABV, хубаво е, че я предупреждаваш за евентуалните опасности, но момичето вече каза, че са се оправили  Peace

ivana27, за кърменето вече са те посъветвали чудесно. искам само да добавя като пусне гърдата и се сърди, я изправи за малко да се оригне и после предложи другата гърда и така да ги редуваш няколко пъти. млякото слиза на порции и бебето може да няма търпение да дочака отново да потече. затова просто редувай гърдите няколко пъти за едно хранене, а след това пак можеш да дохранваш.
аз също за малко храних Габи с изцедена кърма и първо махнах сутрешното шише - тогава се е събрало най-много мляко и лесно се суче. може и ти да започнеш така.
предлагай да суче колкото можеш по-често между храненията с шишето, всеки път като се размрънка, като се събуди и въобще по всяко време, без значение дали е яла скоро. сега сте във възраст, когато има криза на растежа и много бебета точно по това време решават дали предпочитат шише или гърда. ако имат тази алтернатива, разбира се. затова сега трябва да има възможност да суче когато си поиска.

Виж целия пост
# 11
Благодаря ви много момичета, наистина сме  добре засега, пишка си пак нормално просто се бях притеснила че нощният памперс беше много малко мокър а е стоял цяла нощ, но сега е добре.
За кърменето вие ме стреснахте малко като ми казахте че може да ми намалее кърмата ако не суче и сега я мъча да суче. И наитина така правя вдигам я да уригне и после пак и така докато тя не реши че не иска повече. Благодаря ви за отговорите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия