Изследвания за синдром на Даун преди забременяване

  • 3 405
  • 7
Здравейте,
Нуждая се от малко помощ и насочване. Преди 4 месеца ми се наложи да прекъсна по медицински причини желана бременност в 20 седмица поради открито с амниоцентеза заболяване на бебето- Синдром на Даун. Нито в моя, нито в рода на съпруга ми има случаи на болни от този синдром, нито от каквито и да е други подобни наследствени болести. Аз съм на 33 г. В лабораторията казват, че е случайно станало така. Исками се много да си родя детенце, но не знам дали не трябва все пак някакви изследвания преди бременността?!
Моля някой ако е преживял подобно нещо или има друг подобен опит да ме посъветва!
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Съжалявам за това, което си преживяла. Не знам дали може да се изследваш и за какво конкретно, за да откриеш причината за случилото се. Недей да мислиш в никакъв случай, че и при следваща бременност пак ще стане така. Мисли само позитивно. Кураж!  Hug
Виж целия пост
# 2
съжалявам за това през което си преминала мила  Hug
до колкото знам синдрома на даун не може да се изследва преди бременност.
синдром на даун се дължи на нарушение във 21 хромозома на плода-тя не е двойна както трябва а тройна,ако плода има повече или по-малко хромозоми от 46 или по-рядко дефект в някоя друга хромозома.
жена родила дете със синдрома на даун може да роди второ здраво дете както и обратното.това,че се е случило веднъж в никакъв случай не означава,че ще се повтори.
ако искаш за твое лично спокойствие можеш да се консултираш с генетик.само не се предавай на негативни мисли.успех.
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 3
Славина, съжалявам за това което ти се е случило, Джена ти е отговорила на въпросите, искам само да ти пожелая наистина късмет, не се предавай на лошите мисли, стискам палци следващияя път всимчко да е наред Hug
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви, наистина се опитвам да мисля позитивно, но по характер съм много страхлива, една такава боязлива, ужас! А така ми се иска да съм куражлийка ooooh!
Виж целия пост
# 5
Съжалявам за това,което си преживяла Sad
И според мен няма изследване за синдром на Даун преди бременността.Дано вторият път всичко бъде наред Praynig
Виж целия пост
# 6
Славина съжалявам за преживяното Sad
Гледай напред,мисли позитивно и дано следващият път завърши със щастлив край. Praynig Hug
Виж целия пост
# 7
отиди на генетична консултация при проф.Кременски в клиниката на 14 етаж - Майчин дом, София.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия