Въпросче за яйцата

  • 2 459
  • 15
Здравейте, мами! Скоро бях питала нещо за жълтъка и сега ми изникна ново въпросче, така че пак разчитам на вас Simple Smile

Един човек ще ни дава домашни яйца за жълтък за бебето, но каза, че трябвало да не са съвсем пресни, няколко дни да отлежат и тогава да се дават. Мамите, които дават домашни яйца, чували ли сте такова нещо?
Виж целия пост
# 1
Нищо такова не съм чувала...  newsm78
На малкия не съм давала още жълтък,но пък на баткото съм давала домашни яйца без да съм чувала за подобно нещо.   33uu
Но както и да го погледнеш ти няма да дадеш жълтъка веднага след като кокошката е снесла яйцето...  Thinking Освен ако пък не вземаш всеки ден прясно яйце от въпросния човек.  Crazy
Виж целия пост
# 2
не,не мисля,че е вярно.Баба ми на село има кокошки и е веща по тези въпроси.Прясното яйце си е прясно.Аз лично не бих купувала домашни непроверени яйца за бебе...
Виж целия пост
# 3
А кой и как проверява купешките? Аз понеже се чудех как да процедирам с яйцата, та човекът си предложи услугите... Някой ако ме светне с какво са по-добри купешките яйца, ще му бъда благодарна.
Виж целия пост
# 4
Ами най-голямото предимство на купешките яйца е това, че са снесени от  здрави кокошки - нещо, което не е никак сигурно при домашните птици. В птицефермите има достатъчен контрол поне за това. Братовчед ми има ферма, гледа птици и добитък, та имам бегли представи.  Покрай покриването на критериите на ЕС им се наложи доста неща да вкарат в пътя (т.нар. "добри практики")  Sunglasses   
И поне ги хранят със скучен, но общо взето безопасен фураж. Домашната птица може да си е хапвала вкусна храница от край пътя, поела в себе си отровите на стотиците хиляди коли, минали оттам. А после добрата стопанка да е лекувала животното със силни илачи, които също минават в яйцата. Точно селските хора, пестейки от ветеринар, са способни да натровят хивотното с илачи. Гледах в продължение на няколко години как една позната, която гледаше прасета в двора си (стара къща в елитен софийски квартал), доста често им инжектираше антибиотици, правеше коктейл от лекарства, за да ги закрепи до зимата и коленето...  А после щедро ми даваше месце и сланина с думите: "Хапни си чисто домашно месце" - чисто лииии  Sick #Crazy
Виж целия пост
# 5
bilkata е достатъчно изчерпателна Peace.Когато пазаруваш яйца от големите супермаркети са проверени,със сигурност.Печатът на тях означава това.
Виж целия пост
# 6
Оф, малееее... Да се чуди човек с какво да ги изхранва тия бебишори. Мерси за отговорите!
Виж целия пост
# 7
bilkata е достатъчно изчерпателна Peace.Когато пазаруваш яйца от големите супермаркети са проверени,със сигурност.Печатът на тях означава това.
Не е точно така.За великден си купихме яйца от Пикадили,които бяха произведени преди 10 дни.Оказа се,че на самия празник имахме развалени и ужасно вмирисани яйца. ooooh!Контрол ли? #Crazy
 Ако човека ти е близък и може да му се има вяра,вземи яйцата.
 Ние ползваме домашни яйца от кокошките на баба ми.Разликата във вкуса е огромна.То това купешкото си мирише на химия.Що хормони и антибиотици отнасят точно тези кокошки.Вие как си мислите,че се отглежда яйце с размер L?
Виж целия пост
# 8
Абе колкото са по-пресни домашните яйца, толкова по-добре, така знам аз. И на бебето давам само домашни яйца, снесени най-много на 2-3 дена и задължително стояли в хладилник.  Ако искаш да провериш дали едно яйце е прясно го пускаш в чаша с вода, ако потъне е прясно, ако изплува е старо. Естествено че домашните яйца са за предпочитане, кой каквото ще да си приказва рискът е в купешките - сменят датите, подправят печатите пък и като знам какъв контрол има в Бг, не ми се рискува да дам на детето купени яйца.
Виж целия пост
# 9
Към домашните яйца на баба ми примерно нямам никакви предубеждения и ги давам на малката.Но да си купя например от някой чичо на пазара домашни яйца,не мерси,колкото ще да са пресни.Със същото мнение съм и към домашното прясно мляко.Колкото и да е вкусно и т.н.,като ги видя как ги разнасят в пластмасови бутилки от кола и ми се отщява.
Иначе аз и от супера айца произведени преди 10 дни не бих си купила...
Виж целия пост
# 10
Еее, ама вие ме хвърлихте в джаза Simple Smile Абе човекът е съсед, плюс това аз лично участвам в изхранването на кокошките му с кори от диня Simple Smile Не мисля, че ги храни с какво да е, нали и той яде...
Виж целия пост
# 11
И аз съм ЗА домашните яйца, щом познаваш човека, който ги произвежда (т.е. кокошките му де Simple Smile ).  За първи път чувам, че трябвало яйцето да престои няколко дни... едно време знам, че директно от полога са ги вземали да ги консумират, току-що снесени.
Виж целия пост
# 12
Аз също  гледам да са колкото може по-пресни яйцата...за първи път чувам,че трябва да престои newsm78
Виж целия пост
# 13
вземай пресни домашни яйца и не се чуди  Peace на купешките хич им нямам вяра  Crossing Arms
Виж целия пост
# 14
Аз давам на бебето само домашни яйца, на село гледат кокошки и си вземам само най-пресните.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия