Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ

  • 610
  • 9
Случайно погледнах, че старата тема е заключена вече, а нова липсва.

Извинявам се за това, че не мога да дам красиво начало на темата (Дидката е майстор в тези неща Simple Smile ), но съм на работа и нямам никакво време.

Ще помоля Дидка, когато се появи в поста си  да сложи всики линкове от началната страница от предишната тема, за което предварително и благодаря.

А като запис да се включа с нашите вълнениея: имаме полуготови бани и тоалетни; окончателно измазани стени; почти замазани подове (стените и подовете ги правихме общо 3 пъти. Някакъв кошмар); закупихме моноблокове; вани; камък за стълбищата; днес ни карат скеле за външната изолация.
Както казах нямам много време. Обещавам снимки Simple Smile
Успех на всички "майсторки" Wink
Виж целия пост
# 1
Айде и аз - вече взех папките от Енергото с печат " съгласувано " и предварителен договор. ООООООООООООхххххххххххххххх колко има още.
Виж целия пост
# 2
Не се отчавай pepita66, но има още от дългия път!
Както бях писала някъде,бюрокрацията е огромна и за сметка на това документи се вадят бавно...,но веселата част(както казваше моя архитект)свършва с издаване на така исканато разрешително за строеж(на което междудругото също трябва да се разпишеш,че нямаш възражения)Абсурдите са много,мисля си,че не би могло да се измисли по-сложно,но това е BG,така че споко!

Виж целия пост
# 3
Здравейте, строителки, архитектки, зидарокофражистки и др. сладурки. Позволявам си да постна няколко полезни линка с архитектурни планове Laughing Нали съм на тая вълна Party
http://www.homeplans.com/
http://www.eplans.com/
http://www.dreamhomesource.com/
http://www.familyhomeplans.com/

Дано са от полза Peace Но нека влезе Дидката наистина да украси нещата както тя си знае Hug
Виж целия пост
# 4
Момичета , съжалявам , но след като е заключена темата вече нищо не мога да направя ! От вчера отлагах и смятах днес да я направя , но .... Confused

Темата с водопроводите хич няма да я коментирам повече , че ми писна от тях вече.

galana_s , аз не бих взела готовите проекти на архитектката.Не само , че някой друг вече има същата къща , а и не виждам за какво ще й платя пълната сума , след като ще използва нещо вече готово.В крайна сметка си е твое решението.

Синьо безвремие...   , дори и за материалите да дадете още 38 000 лв. цената , на която ще ви излезе квадрата пак е супер ! Аз такава цена отдавна не съм чувала и дано да е качествено !  Peace

pavletutka , вие се приближавате към финала и ще чакам снимките ти , както и на  Anneese !   bouquet

Някой беше питал за колко се строи къща ! Зависи дали искаш бързо или качествено , защото двете неща нямат нищо общо.Това , което знам аз от много хора е , че първата година се прави само грубият строеж и се покрива къщата.На втората се започват довършителните работи.Лично за нас  с мъжа ми сме решили , че на втората ще направим всички инсталации , замазки , подове и т.н. и градината с басейна.И чак на третата пролет , когато всичко е хубаво изсъхнало  и няма да има опасност от мухлясване , затова че съм бързала да се нанеса в неизсъхналата от довършителни работи къща , ще запечатаме фасадата и ще я обзаведем.Но както казах , за да е качествено строителството трябват две години.
Виж целия пост
# 5
Диди, не не аз нямам намерение да вземам готов план, а просто да си набележа идейки по отношение на външния вид на сградата. Wink
Виж целия пост
# 6
Еее , така е по-добре !  Peace Иначе хич не се оставяй да те убеждава , че това или онова не може да стане и да правиш компромиси.Естествено , не може без никакви , но си и набележиш нещата , на които държиш и не би променила за нищо на света.Аз имах много главоболия с моя и сигурно си плаши децата с мен сега , но след месеци борба успяхме да постигнем консенсус .Така , че успех в борбата и никаква милост !  Joy
Виж целия пост
# 7
айде и аз съм тук,
вече не помня какво съм ви казала,май споменах че всичко е боядисано,
днес ми докараха паркета в понеделник и вторник ще го редят,сряда ми пристигат хладилника и уредите за вграждане и кухнята,гледам сега да ги напасна като часове.
днес приключиха с изливането на терасите,много им се радвам ама нямам и сили вече.
изобщо незнам как ще се нанасяме,ако успея до нова година да си оправя багажите ще вдигна егати купона Wink

Диди спешъли за теб другата седмица ще снимам цялата ми одисея в бяло  Grinning
Виж целия пост
# 8
Ще се оправиш и преди Нова година даже !  Peace


Цитат
Диди спешъли за теб другата седмица ще снимам цялата ми одисея в бяло   Grinning
   newsm44
Виж целия пост
# 9
Може вече да пишете ТУКTandoori беше така отзивчива да отключи старата тема , за да копна линковете и предпочетох да пусна нова , отколкото да ги слагам по средата на първа страница.Надявам се да няма сърдити и обидени !   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия