Родих , и се почнаха поученията?!

  • 2 661
  • 26
Ох, еуфорията от раждането на милата ми дъщеричка, бързо бе пресекната от многолюдните добронамерени съветници.
Толкова бях кипяща от вълнение, най-прекрасното изживяване , което някога съм изпитвала- не чувствах умора, въпреки, че раждах дълго, не спах много денонощия, но роднините се постараха да ме приземят бързо.
Започна се с поученията, укорите, соленето че не съм слушала като са ми говорили,порицанията, кусурите и оценките. За какво ли не, няма да ви отегчавам като изброявам. Вече ми иде да взема #2gunfire
Не спират, край нямат newsm78 Има ли формула да ги откажа, или отрежа тези мераци, че не издържам вече #Cussing out
Виж целия пост
# 1
Има. Кажи им директно да си гледат работата. Ако са достатъчно невъзпитани и нагли да продължават, не ги пускай вкъщи и не им вдигай телефона. По-ясно от това здраве му кажи.

И най-вече - не се връзвай Hug Като опре до бебета, всички много знаят, ама никой не идва да го свърши вместо тебе Laughing
Виж целия пост
# 2
Формулата е с повече самочувствие да заявиш, че ти си майката,  имаш свои виждания за отглеждането на детето и ще ги следваш.
Преполагам че става въпрос за сблъсък с майка, свекърва или баба- все-близки хора, но просто трябва ги сложиш на мястото им.
Виж целия пост
# 3
Да ви е живо и здраво бебето !!! И  при нас беше така , но казахме че децата са наши и решенията също !
Мъжът ми малко краен , каза : " Като ги правих да съм питал как да ги направя? И сега не ви питам как да ги гледаме !" и имаше ефект  Peace
Виж целия пост
# 4
 Първо честито, да ви е живо и здраво детенцето, да ви носи много, много радост и щастие.
 Да, има начин да накараш нахалниците да не ти се месят в отглеждането и възпитанието на детето и той е от самото начало да им заявиш категорично, че не позволяваш това да се случва.Даже е желателно да го направиш с по-грубичък и рязък тон.Ако пак продължават- просто не ги пускаш при теб и детето.Абе, с две думи теглиш им по една майна без никакви задръжки и угризения. Laughing
Виж целия пост
# 5
Ограничаваш посещенията и разговорите по телефона , така и поуките ще спрат  Peace
И не си го слагай на сърце , спокойно си гледайте бебо и му се радвайте   bouquet
Виж целия пост
# 6
Наистина е гадно,при мен беше същото.Аз толкова щастлива от всичко което ми се случваше,а то с прбирането от болницата се започна.Твърдо първия път дори изгоних свеки от стаята,не помогна след половин час и мина сърденето и се започна наново.Сега процедирам като отговарям с "да" ,"аха",по нтатък аз си знам правя си както си искам .Дори съседи ми даваха безумни съвети от сорта на това как да я мия,побеснявах но видях,че смисъл няма,изслушвам всички и както се казва "от едното влязло,от другото излязло"
Виж целия пост
# 7
 Когато и при мен беше така направо им казах,че навремето когато е трябвало да си гледат децата са го правили,сега нека ме оставят да бъда майка и да си гледам и възпитавам децата както аз реша.Ако ги помоля за съвет тогава да го дават.И се получи.Никой не ми казва,ама аз така правих..,ти не си права и от този род изказвания.Не ги оставяй да ти се качват на главата.
Виж целия пост
# 8
Кажи им детето си е мое аз решавам какво да правя а на вас прав път.Ако ви поискам съвет тогава може да кажете мнение.Напомни им че няма еднакви деца всяко дете е различно. Peace
Виж целия пост
# 9
Теглиш им една майна съвсем директно и безцеремонно и приключваш по въпроса. Ако си мила, полза няма.
Виж целия пост
# 10
Когато и при мен беше така направо им казах,че навремето когато е трябвало да си гледат децата са го правили,сега нека ме оставят да бъда майка и да си гледам и възпитавам децата както аз реша.Ако ги помоля за съвет тогава да го дават.И се получи.Никой не ми казва,ама аз така правих..,ти не си права и от този род изказвания.Не ги оставяй да ти се качват на главата.



ох, пробвах, обаче чух отсреща: Аз си казвам мнението, пък ти ако искаш го приемай?! Свобода на словото имало и те го ползвали?! #Cussing out
Виж целия пост
# 11
как може да има такива хора оперирани от чувство за такт ooooh!!
Виж целия пост
# 12
Когато и при мен беше така направо им казах,че навремето когато е трябвало да си гледат децата са го правили,сега нека ме оставят да бъда майка и да си гледам и възпитавам децата както аз реша.Ако ги помоля за съвет тогава да го дават.И се получи.Никой не ми казва,ама аз така правих..,ти не си права и от този род изказвания.Не ги оставяй да ти се качват на главата.



ох, пробвах, обаче чух отсреща: Аз си казвам мнението, пък ти ако искаш го приемай?! Свобода на словото имало и те го ползвали?! #Cussing out
 На това можеш да отговориш- А някой да ви е търсил мнението newsm78? Mr. Green

Виж целия пост
# 13
Когато и при мен беше така направо им казах,че навремето когато е трябвало да си гледат децата са го правили,сега нека ме оставят да бъда майка и да си гледам и възпитавам децата както аз реша.Ако ги помоля за съвет тогава да го дават.И се получи.Никой не ми казва,ама аз така правих..,ти не си права и от този род изказвания.Не ги оставяй да ти се качват на главата.



ох, пробвах, обаче чух отсреща: Аз си казвам мнението, пък ти ако искаш го приемай?! Свобода на словото имало и те го ползвали?! #Cussing out

Добре нека си казва мнението където си иска само да не е пред теб.Теб не те интересува тяхното мнение.
Пък и не си им искала мнението нали така?
Виж целия пост
# 14
Не си го слагай на сърцето, наслаждавай се на хубавите мигове с детето си! Но категорично заяви на тези, които ти дават акъл, че не желаеш да го правят!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия