Шоколадово-бананов кекс – много пухкав и приказно ароматен!

  • 129 357
  • 775
   Този кекс е една много нежна шоколадова фантазия.Бананът,който се слага в тестото,придава на сладкиша страхотна пухкавина и аромат. Simple Smile
    Naughty Идеята да се съчетаят в кекса банан и шоколад е на Цецето,за което й благодаря! Hug
 
     И така:
     1 чаша(250 мл) захар
     3 яйца
     150 г маргарин (или краве масло и олио 50%-50%)
     1 бакпулвер(най-добре д-р Йоткер 10 г)
     1 ванилия
     100 г шоколад(аз предпочитам натурален),предварително разтопен
     4 с.л. прясно мляко
     1 намачкан(настърган на ренде) банан
     200 г брашно

      В една купа забъркваме всичките продукти.Сипваме получената смес в намаслена/намаргаринена и набрашнена форма.Печем на умерена фурна до готовност.
      ( За да ви е по-лесно да разтопите шоколада,прибавете към него 4-те с.л. прясното мляко.
      Ако вместо маргарин ползвате краве масло,и то трябва да се разтопи.)
      Да ви е сладко! Heart Eyes

      

      
Виж целия пост
# 1
Страхотен кекс и много пухкав изглежда не съм по десертите, но ще го пробвам. Благодаря Hug
Виж целия пост
# 2
Ммммммммм, шоколад и банан - звучи много добре ще се пробва Hug
Виж целия пост
# 3
Много лесен за изпълнение,а и вкусен надявам се.
Селма,благодаря   bouquet

Виж целия пост
# 4
Много лесен за изпълнение,а и вкусен надявам се.



    И двете са абсолютно верни! Grinning
Виж целия пост
# 5
Звучи доста вкусно. Скоро ще го пробвом.
Виж целия пост
# 6
Ох, мен не ме бива в правенето на кекс, но този мисля да го пробвам.
Изглежда и звучи неустоимо вкусно!
Виж целия пост
# 7
Днес ще го спретна!Много обичам сладкиши с банани!  Hug
Виж целия пост
# 8
Ммммм изглежда фантастично. Само да питам за количеството брашно, че не го разбирам  Rolling Eyes Embarassed
Виж целия пост
# 9
Ммммм изглежда фантастично. Само да питам за количеството брашно, че не го разбирам  Rolling Eyes Embarassed
    1 чаена чаша + още 2/3 чаена чаша. Simple Smile Горе-долу  250 г общо. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Хайде и аз да се запиша с отличен резултат по темата WinkСелма,много сполучлива рецепта  bouquet
Аз нямах шоколад,мързеше ме да тичам до магазина и бях си намислила с какао да го заменя.Да обаче за моя зла участ и какото ми незнайно кога беше свършило Embarassed И мислейки пресмятайко какво да сторя се сетих че в шкафа ми седят кротко две пакетчета горещ шоколад напитка.Това беше моето спасение Crazy,бухнах ги вътре и се получи перфектно.ИЗглежда  точно както този на Селма.Снимах го ама не съм свалила още снимката,после дано сколасам Grinning
Виж целия пост
# 11
  Много се радвам,Дес! Hug Друг път навярно ще опиташ и с истинския шоколад? Rolling Eyes Интересно,че има голяма разлика между разтопения и настъргания шоколад,като го сложиш в тестото.А за горещия от пакетчета не знам..... Rolling Eyes но ти вярвам,че е много вкусно! Grinning
Виж целия пост
# 12
Правила съм бананов кекс и си спомням, че беше по една много простена рецепта без яйца и мляко и стана превъзходен на вкус, много нежен... ще пробвам и този.
Виж целия пост
# 13
Ммммм изглежда фантастично. Само да питам за количеството брашно, че не го разбирам  Rolling Eyes Embarassed
    1 чаена чаша + още 2/3 чаена чаша. Simple Smile Горе-долу  250 г общо. Simple Smile
Благодаря!!! В най-скоро време ще видите снимка и от мен  Wink
Виж целия пост
# 14
Селма, изглежда страхотно!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия