Родители, които са били някога недоносени бебета

  • 3 707
  • 12
Здравейте,
впечатлих се от темите за недоносените дечица и се сетих, че майка ми ми е разказвала, как и аз съм бил недоносено бебе. Родил съм се 2 кг и 100 г и много трудно са ме съживили. Лежал съм повече от месец в кувьоз. Не съм можел да бозая и са ме хранели с пипета. След това съм имал дълго време проблеми с яденето. Имал съм лека форма на рахит.
Това, разбира се, отдавна е в миналото и сега се радвам на отлично здраве и добър апетит, което в най-голяма степен се дължи на моята майка, която с много обич и упоритост се е грижила за мен.
Отварям тази тема, за да може всеки, който е имал такива проблеми в детството си, да сподели разказаното от своите родители, баби и дядовци. Надявам се да има полза от такава тема.
Виж целия пост
# 1
Аз съм се родила м/у 2,400 - 2,500. Мама май не помни точно, а епикриза едва ли пази. Не знам дали съм се родила на термин или по-рано. Било е отдавна. Спаднала съм много в теглото и са ни изписали едва след като съм качила 2,500. Мисля, че в кувиоз не съм била. Като бебе съм била дунда, след това започва една голяма мъка. В пубертета започнах да си похапвам както трябва, даже започнах да ям храни, които преди това даже не съм опитвала. И все пак като забременях с Дияна бях 38 кила с напикани гащи Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравейте.Аз съм се родила 1,750кг. и съм спаднала на 1,550.С майка ми сме полежали доста в Русенското АГ-цели 56дни #Crazy.Вси4ко това е било преди цели 32г. и отдавна е зад гърба ни.
Виж целия пост
# 3
Аз също съм била недоносено бебе - родила съм се в 8-ми месец (2400 г.). Не съм била в кувьоз, но са ни държали повече време в болницата и майка ми много се е притеснявала. После бях слабо дете (дори кльощаво и баба ми все ме гонеше с някакви чинии, филии и т.н.) до пубертета, когато (вече) имах завиден апетит и станах нормално пухкава. За сметка на това, последната година от гимназията отслабнах страшно много и като студентка бях 53 кг. на ръст 173 см. (направо ми се брояха ребрата). После забременях, качих много кила (лежах 8 месеца и ми биеха хормони), родих също 2 недоносени бебчета по 2200 и 2400 г. (после паднаха и двете под 2 кг. и им трябваха месеци да влязат в нормите). Влязох да раждам 99 кг. - ужас (майка ми се смееше как от 1 мръвка месо съм станала като прасенце за Коледа). Сега съм със съвсем нормални килограми (между 60 и 65, ама не ги знам точно), радвам се на добро здраве и съм на 30 г.
Виж целия пост
# 4
Ето ме и мен- родила съм се повече от месец по-рано, 2 кг, била съм около 3 седмици в кувьоз. До седмата си година бях болнаво и злоядо хлапе. След това боледувах рядко.
Виж целия пост
# 5
Нашият татко се е родил някъде в 8мия месец и е бил около 2 кила и малко. като дете е бил много слаб и дребен и все са търчали подире му с чинии и филии Simple Smile - докато навърши 7 год.  след това е започнал неконтолируем растеж на височина и ширина. сега - на 32 г. е над 100 кг.
Виж целия пост
# 6
Като гледам, много са малко недоносените родители. Това значи ли, че преди години недоносените деца са били много по-малко отколкото сега?
Виж целия пост
# 7
И аз съм от недоносените родители 2 мес преди термин, родила съм се 1.200кг. спаднала на 1.000кг. Много трудно са ме отгледали все болнава и злояда, после ела да видиш какво стана.
Но това не е критерий за нищо. Баба ми каза, че сега  детето ми /нормално доносено и 3.200кг./  боледува по-често от мен като съм била малка.
Виж целия пост
# 8
и аз се присъединявам

родила съм се в края на шестия месец
тежала съм малко (не помня с точност)
лежала съм в кувьоз близо 2 месеца
мисля съм нямала някакви здравословни проблеми
малко комично,но...мамето докато ме е повивала в родилния дом съм се въртяла нещо и паднала от масата  Crazy иначе нищо ми няма  Peace
сега съм жива и здрава
като натура съм слаба,но всички от семейството ми са такива
не съм още раждала,но просто исках д асподеля,че и аз съм недоносена  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Аз съм родена в седмия месец,тежала съм 1.900кг и съм била в кувьов около два месеца.
Родих дъщеря ми също в седмия месец с тегло 1.800кг и това ако не  е съдба
Виж целия пост
# 10
И аз при вас.Родила съм се по-рано/в началото на 8 месец/, след като майка ми вдигнала някяква дамаджана-2.250кг .Държали са ни повече в болница, но не съм била в кувьоз.Докторът, израждал майка ми, много е искал да ме види, родена на датата на термина.Според него, съм щяла да тежа над 4 кг.Родих дъщеря си 4 часа преди датата на термина-3.150 кг.
Виж целия пост
# 11
И аз съм родена в 7мия месец. Родила съм се 1.600 и съм стояла почти 2 месеца в болницата. Wink
Виж целия пост
# 12
Аз съм родена 33 дни преди термина 1,600кг била съм в кувьоз 20 дни ,после бързо съм наддала   изписана съм на датата на термина 2,500кг,но сега имам проблем с очите което е в последствие от кувьоза бях много болнаво дете.Сега съм щастлива майка на 3 годишна принцеска която родих на термин с много ниско тегло 2380гр за щастие беше напълно развита и когато достигна 2500гр ни изписаха.Мисля,че низкото тегло при някой бебета е наследствено,защотото и моята майка е родена в 9м 2200гр
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия