за и против аборта

  • 2 226
  • 18
Имам два аборта :
 1-вия поради дефект в ембриона и прогноза за даун или нещо също толкова лошо, а 2-рия - мисед.
И в двата случая никак не исках да го правя, защото много исках да си имаме бебче, но ме увериха, че така е най-добре.
Сега колкото повече се ровя в интернет по тази тема осъзнавам, че не е трябвало да го правя, независимо от причините.
Обвинявам се за това което позволих да се случи и се чувствам като убийца.  Sad Cry
Интересува ме вашето мнение по тази тема - за или против аборта сте независимо от обстоятелствата.
И всъщност има ли нещо което оправдава такава постъпка.
Виж целия пост
# 1
Всички тук имаме една мечта и тя е да си имаме дечица.Така че сме против аборта.При теб така се е получило,за което искренно съжалявам.Не се обвинявай ,нямаш вина.Дано много скоро Бог те дари с едно малко съкровище.Хубаво е да започнете да търсите причината за  тези аборти.
Виж целия пост
# 2
Щом се е налагало...няма друг изход,но съм против абортите по желание!
Тогава е разбираемо да ти е гузно
Успокой се!
Виж целия пост
# 3
Не се обвинявай,всяка от нас при тия обстоятелства би направила същото.Освободи се от призраците и обърни внимание на причините довели до абортите,направи си всички изследвания! Peace 
Виж целия пост
# 4
Едва ли точно в тази част на форума някоя от нас ще е "за" аборта по желание.Съжалявам за това,което си преживяла,но не ти си го причинила и не ти си била виновна за така стеклите се обстоятелства.Пожелавам ти следващата ти бременност да завърши със сладко бечбе.
Виж целия пост
# 5
Съжалявам за това,което ти се е случило CryНе се обвинявай HugПожелавам ти скоро да се похвалиш със щастлива бременност Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 6
Имам два аборта :
 1-вия поради дефект в ембриона и прогноза за даун или нещо също толкова лошо, а 2-рия - мисед.
И в двата случая никак не исках да го правя, защото много исках да си имаме бебче, но ме увериха, че така е най-добре.
Сега колкото повече се ровя в интернет по тази тема осъзнавам, че не е трябвало да го правя, независимо от причините.
Обвинявам се за това което позволих да се случи и се чувствам като убийца.  Sad Cry
Интересува ме вашето мнение по тази тема - за или против аборта сте независимо от обстоятелствата.
И всъщност има ли нещо което оправдава такава постъпка.
това поредното социологическо проучване ли е? Предвид регистрацията, броя мнения и темата... хайде не ровИ в раните на момичетата ей тъй - щото те човърка за или против сме на нещо. И да сме "за" и да сме "против" това какво ще промени? Тоя подфорум е за борба да се получи бебе, а не просто да си чешем езиците.
Виж целия пост
# 7
anelgim, ще ме прощаваш, но с чии акъл пускаш подобна тема тук точно ...
Що се отнася до абортите ти, не мисля, че нямаш за какво да се виниш, щом при първата бременност прогнозите са били лоши, а втория аборт е бил наложителен; бебчето така или иначе не е било живо. Мога да ти пожелая само здраве и другия път всичко да е наред (бих направла някои специализирани изследвания ако съм на твое място).
За протокола - 2 миседа. За краткия ми престой в болницата се сблъсках САМО с жени, абортиращи по желание. Опитвам се да уважавам избора им. Не ги разбирам обаче.
Виж целия пост
# 8
щом се е налагало не се обвинявай , мисля че иначе нямаше да ти е по-лесно
но не мисля че темата трябва да е за и против все е дно че всеки ей така решава , при теб случая е бил по-специален
Виж целия пост
# 9
Искам да благодаря на тези според които аз нямам вина.  bouquet Hug може би имам нужда да ми го казват по-често, за да не се чувствам толкова виновна.
Относно "за или против..." се извинявам искрено.Не трябваше да пускам темата.
Исках да разбера дали съм постъпила правилно, дали се оправдават подобни действия.
Но всъщност няма голямо значение какво мислят другите, щом аз сама се обвинявам и съжалявам.
[/i][/i][/i]
Виж целия пост
# 10
Айде успех и много късмет за напред.
Виж целия пост
# 11
ти си правила аборти по медицински показания - каква "убийца" си била? на какво? на дефектен зародиш, който е бил обречен и във втория случай - на вече умрял дефектен зародиш.
не си пълни главата с глупости, защото силно си се объркала в понятията.
Виж целия пост
# 12
Няма никой и нищо , което да ме накара да направя аборт при нормално развиваща се бременност.Но и аз имам един по медицински показания - неизбежно е.Не се чувствам виновна.Мила и ти не си виновна не си имала друг избор.Постъпила си правилно.А темата ти тя не е 'за или против абортите', тя е за болката и вината, която си вменяваш.Мисли позитивно и гледай напред.НЯМАШ ВИНА понякога живота е такъв жесток, несправедлив и боли.  Hug
Виж целия пост
# 13
Ако е медицински показания, по-добре да се направи аборт.Ако е аборт по желание на майката съм абсолютно против, защото знам какво е да не можеш да имаш дете вече втора година, при това без да съм правила изобщо такъв.А тези, които правят изобщо не се замислят, че вероятността да останат безплодни е доста по-голяма, независимо от напредъка на медицината и кадърността на лекаря.Успех на авторката и дано със следващото бебенце всичко е ок.
Виж целия пост
# 14
........А тези, които правят изобщо не се замислят, че вероятността да останат безплодни е доста по-голяма, независимо от напредъка на медицината и кадърността на лекаря.............

Това, меко казано, не е много вярно. Naughty

Относно конкретната тема:
Много е важно от всичките болки, които човек изпитва, да успее да извлече поука. Моята поука дотук е никога да не се заричам как никога няма да направя това или онова, защото животът винаги се е завъртал и с такава сила ми отпервал шамар, че ми се е завивало свят.   Tired Така че мили момичета, не се заричайте как никога няма да направите това или онова, защото не знаете какво ви готви живота.  Peace

Мила, anelgim, щом имаш нужда да ти го повтарят по-често - Не, не си убийца и няма за какво да се обвиняваш.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия