Сладки орехи

  • 1 745
  • 10
Здравейте,

Може ли някой да ми даде рецептата за тези сладки? Много благодаря предварително!
 Flowers Bouquet Kissing Heart  bouquet
Виж целия пост
# 1
ЛУРДЕС, за тези, които се правят с пресичка и вътре се пълнят с крем ли питаш?
Виж целия пост
# 2
ЛУРДЕС, за тези, които се правят с пресичка и вътре се пълнят с крем ли питаш?
Да!

Ако има рецепта и без този уред, може и тази рецепта! Hug
Виж целия пост
# 3
Орехчета с крем - с тези са ме черпили, но не съм правила, защото нямам пресичката. Страхотни бяха!
Виж целия пост
# 4
Лабрекс,   Hug
Виж целия пост
# 5
Имам рецепта за гъбки, които се правят с преса, но мисля, че стават и без форма- тестото става вкусно.

Сладки гъбки

Продукти: 3 яйца, 1/2 ч.ч. раст. мазнина, 1 ч.ч. захар, 1/2 ч.ч. кисело мляко, 1 бакпулвер, ванилия, брашно, орехи, кокосови стърготини, шоколадови или захарни пръчици, мед или течен шоколад.

Яйцата се разбиват със захарта. Прибавят се мазнината, киселото мляко, в което е разтворена амонячната сода. Бакпулверът се премесва с брашното, добавя се ванилията. Меси се средно меко тесто. Правят се малки топчета / около 100бр. /, които се поставят в леглата на предварително загрялата форма. Готовите гъбки се намазват по желание с мед или течен шоколад и се овалват в смлени орехи, кокосови стърготини, шоколадови или цветни захарни пръчици.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5746499
Виж целия пост
# 6
Имам рецепта за гъбки, които се правят с преса, но мисля, че стават и без форма- тестото става вкусно.


Нелина, мерси и за твоята рецепта! Изглежда доста вкусно  chef Hug
Виж целия пост
# 7
Аз исках тук да попитам:
Дайте ми линк  за да видя тази преса
и евентуално да си я закупя.
А дали ще стане за еклери?
Виж целия пост
# 8
Когато бяхме малки, баба ни правеше на село гъбки, орехи, и вече не си спомням какви фигурки, с преса, която се захлупва, става дума за около преди 20 години.Става дума за Габрово, вече не знам къде ги продават
Виж целия пост
# 9
Аз исках тук да попитам:
Дайте ми линк  за да видя тази преса
и евентуално да си я закупя.
А дали ще стане за еклери?

Деси, ето ТУК има снимана, но откъде може да се купи - може би някой друг ще помогне.
Виж целия пост
# 10
Поста ми излезе два пъти, извинявам се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия