За диетите,хормоналните проблеми и още нещо

  • 2 092
  • 20
Момичета сигурно в този форум има много като мен.Може би и много подобни теми,но аз да ви кажа честно не отрих това което ме интересува.Равносметката за мен е 1 година и четири месеца опити за бебе без резултат. Имам СПЯ и Теореидит на Хашимото. Лекувам се.Досега пуших като комин ,а и съм 100 кила.От  2 месеца не пуша,а и диетата ми помогна да сваля десетина килограма. Въпроса ми е дали смятате,че съм тръгнала по правилния път.Окуражете ме малко и споделете за вашите успехи.Има ли жени,забременели след  драстично намалени килограми.Дали няма да стане още по-лошо?
Виж целия пост
# 1
За цигарите няма да питам,ясно е че спирането им може само да ми помогне Grinning
Виж целия пост
# 2
Да, познавам момичета, забременели след отслабване, особено в комплект с поликистоза. Peace Точно такова детенце гушках онзи ден. Peace
По правилен път вървиш. Късмет, давай. Hug
Виж целия пост
# 3
tazi sa6tata, здравей!
Виждала съм те в темичката за Дюкан.
Аз имам поликистоза и хипотиреоидизъм, в следствие на което вечно се боря с пустите му килограми. Забременях тогава, когато хормоните на щитовидната жлеза бяха в норма, отслабнала бях и цикълът като по чудо ми се възстанови.
Родих прекрасно детенце след 6 год. борба, от които 2 години се лекувах само за хипофункцията.
Сега отново се опитвам да отслабна и се надявам, че ще успея.
Желая ти успех в бебеправенето и диетата!
Виж целия пост
# 4
Да, на правилния път си! Имаш моята подкрепа. Пътят, по който вървиш не е лесен, иска се време, но един ден и ти ще гушкаш своето бебче! Кураж!  Hug
Виж целия пост
# 5
tazi sa6tata няма да имаш проблем при отсладването, за СПЯ е добре да се свали около 10% от теглото за възстнановяване на овулацията. Това ми го беше предписал лекар. За цигарите - ясно е- БРАВО! Пожелавам ти да не ги помирисваш повече, аз ги отказах преди две години и съм много доволна. Свалих 10 кг. чрез диетата на Дюкан и нямам никакви проблеми с цикълъ и хормоните.
veni_c моля те дай малко повече инфо за това по естествен начин ли зачена или инвтиро, правила ли си имунологични и генетични изследвания и съответно предприемала ли си нещо в тази посока.
На мен ми предстои инвитро имам теоридит на хашимото, лека степен на СПЯ и като капак запушени тръби и малко антифосфолипидни антитела, които се асоциират с теоридита.
Виж целия пост
# 6
Благодаря и за отговорите;.Нямаше така настоятелно да питам,ако това не беше последната ми надежда и опит хормоните ми да влязат в норма.Е,вярно има и други начини.Мисля си,ако отслабването не помогне в близките месеци да започна лечение с клостилбегит.Но не съм сигурна колко време да изчакам,за да  се видят резултати от диетата.По принцип ендокриноложката  ми каза да си направя контролни изследвания октомври месец.Това ще е 3 месеца след старта,който си дадох.Дали не е прекалено скоро и да очаквам ли резултати.
Виж целия пост
# 7
dushka , не съм правила имунологични и генетични изследвания, само хормонални.
Загубих 4 год. да открия точния лекар, да се откажа от редовните инжекции прогестерон, противозачатъчни и др., които имах чувството, че още повече забавиха желаната рожба. Беше ми открита на всичкото отгоре и обърната матка. Вече бях решила да се подложа на операция за отстраняване на кистите и след това евентуално инвитро.
Когато открих моя доктор, сякаш се случи чудо. Прегледа ме, успокои ме, насърчи ме да отслабна и да спра хормоналните препарати. Изпрати ме отново на хормонални изследвания, като се усъмни в щитовидната жлеза. Лекувах се 2 години и пак изпаднах в отчаяние.
Отидох при друг лекар, той ме прегледа вагинално, каза, че имам силно възпаление и ми изписа антибиотик. #2gunfire Изпих антибиотика, дойде ми МЦ, но някак беше много оскъдно и по-продължително.Толкова зле се чувствах, много ми беше лошо, кафе не помирисвах, но лекаря отрече бременност. newsm61
Минаха две седмици, пиех витамини, но хроничната умора и обилното бяло течение не престана и аз с подвита опашка се върнах при стария ми лекар, като евентуално си мислех, че имам някоя много силна инфекция, непреминала от антибиотика. Embarassed
Скара ми се той, но се съгласи да ме приеме. При прегледа с вагинален ехограф, чух следното :"Браво, ще ставаш майка! В10 г.с. си"
Втози момент съм припаднала, освестиха ме с вода и веднага ме оставиха в болница.
Цялата бременност се тресях от угризения  и страх, заради силните лекарства, които изпих. А на всичкото отгоре, както разбираш съм била застрашена от спонтанен аборт, който аз сбърках с цикъл.
Радвам се, че всичко приключи добре и родих здраво момченце.
Желая успех на всички ви!Няма значение как е заченато детето, аз бях готова на всичко и ако не беше щастливото стечение на обстоятелствата и аз неминуемо щях да се подложа на това. Дано скоро да гушнете рожбата си, мили бъдещи мами! Hug
Виж целия пост
# 8
veni_c благодаря ти! Hug Наистина ми вдъхваш много голяма надежда, че не всичко може да се предвиди и да се държи подконтрол!
tazi sa6tata съветвам те да не започваш да пиеш клостил без да имаш установена проходимост на тръбите и то чрез цветна снимка, трябва да сте направили спермограма в клиника по стерилилет и да имаш читави хормонални изследвнаия и проследена овулация в три поредни цикъла.
Направи си хормоните през октомври ище видиш какво е положението и не бързай, защото както е писала и veni_c и много други момичета трябва голямо търпение при преборването на хормоналните проблеми.
Виж целия пост
# 9
Знам за цветната снимка и спермограмата,не се безпокой.Няма да прибегна към необмислено лечение след толкова изчетена литература и събрана изформация.Ще направя първото си посещение в клиника по стерилитет след като си направя хормоналните изследвания,за да ми проследят и 3-те цикъла.Но съм сигурна ,че нямам овулация вече от година.Температурната ми графика го показва и тестовете за овулация.Ами иначе диетата ми върви и съм напълно обедена ,че този път ще успея.
Виж целия пост
# 10
Тази същата   желая ти успех и дано това е твоя път към вашата рожба  Hug
Виж целия пост
# 11
tazi sa6tata, а изследвали ли са ти инсулина? При мен той беше проблематичен и медикаментите, които приемах, подсилиха ефекта на диетите и спорта.
Виж целия пост
# 12
Да има инсулинова резистентност и си пия лекарствата.Въпреки,че аз си ги пия вече 1 г и половина и като не спазваш режим те не действат много много.Няма полза да пиеш глюкофаж  или сиофор и да се тъпчеш с въглехидратна храна.Затова и избрах режима на Дюкан,защото се ограничават въглехидратните храни и се консумират само чисти протеини.Мисля,че тази диета много ще ми помогне.
Виж целия пост
# 13
тази същата аз през август овулирах за първи път натурално от две години и половина, благодарение на смяната на начина ми на живот. много изчетох и реших да се пробвам да гладувам с цел да изчистя тялото от натрупаните токсини и да си дам малко почивка. отслабването не ми е било никога цел. точно след МЦ започнах 5 последователни дни само на билков чай и плодове, и след това включих зеленчуци и месо. и така 2 седмици. успях да изненадам доки като видя графиката ми БТ, освен това имах и симптоми за ову (слуз, леко ме наболяваха и яйчниците) и реших да направя ову тест които се оказа положителен. след като ми прави вътрешен ехограф се потвърди овуто, но МЦ пак дойде, и сега съм планирала същата схема този месец. движението също оказва голяма роля, не говоря за супер натоварващи упражнения, а ежедневни разходки от порядъка на час два.
Иначе диагнозата ми е ранна менопауза, правена ми е една лапароскопия за остраняване на киста 9 см, и започнахме изследвания и подготовка за инсеминация когато доки откри още кисти и сега чакам за второ лапаро. ову съм постигала само след вземане на серофене в продължение на 3 месеца.

 Peace
Виж целия пост
# 14
наистина ме обнадеждава това което пишеш  kikito.Аз този месец преди ден всъщност също а първи път има хубава слуз и болки в яйчниците ,които не са като при цикъл без овулация.Чувствах се различно,но пък температурата ми не се е повишила още.Пропуснах и да си направя тест за овулация.Може днес да си купя и да го направя.Според мен Този цикъл има надежда...Ами стискайте палци.И ако стане така,причината ще е отслабването ми със сигурност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия