Кабелна или цифрова телевизия?

  • 2 658
  • 20
Здравейте!
Не съм наясно с новите технологии, а и не сме големи тв-маниаци... Wink
Та живеем отскоро в нова къща в Банкя и се чудим какво да сложим за телевизия - кабелна или цифрова? Кое е по-добро, от кое сте по-доволни, въобще какво бихте препоръчали?
Телевизорът ни е Samsung - LSD, 32 инча, ако това има значение...
В момента сме на една стайна антена и освен Канал1 , всичко останало е с лоша картина...затова ще се принудим и ние за някакъв вид кабелна или цифрова телевизия.
Благодаря предварително за съветите ви!
Виж целия пост
# 1
Изобщо не могат да се сравняват.
Заложете на цифровата. Peace
Виж целия пост
# 2
Изобщо не могат да се сравняват.
Заложете на цифровата. Peace

Така е! Няма място за сравнение.
Цифрова  Peace
Виж целия пост
# 3
Цифрова разбира се   Party
при кабелните често се губи или образа или звука Mr. Green,при най-малкия вятър или при един дъжд - ги хваща липсата по цял ден  Peace
при цифровите трябва да има ураган или виелица за да се загуби временно Peace

Виж целия пост
# 4
още един глас за цифровата
Виж целия пост
# 5
Щом си с ЛСД трябва да е цифрова.
Дъщеря ми има и на двете цифрови с-ми,но когато почне да гърми и вали  и от двете нямат
сигнал.Цифровата с-ма се приема чрез сателит и сигнала е по-силен.
Виж целия пост
# 6
Качеството на цифровата телевизия е в пъти по-добро от това на кабелната. Обаче може да се гледа само на 1 телевизор.
Виж целия пост
# 7
Таня това наистина е важна забележка. До колкото знам има възможност да се включат и други Тв, но трябва се закупи Тв тунер, който струва пари, но наистина не може да се прави изобщо сравнение. между двете телевизии. Naughty
Виж целия пост
# 8
Определено цифрова  Peace
Виж целия пост
# 9
Мобифон или ГСМ?
Виж целия пост
# 10
Щом сте с LSD - цифрова.
Виж целия пост
# 11
Определено цифрова  Peace
Peace
Виж целия пост
# 12
На ЛСД телевизор, почти задължително е цифрова, особено ако е самсунг, които нямат кой знае какви технологии за обработка на шумовете.
Друг въпрос е че има и кабелни цифрови, не само познатите ви сателитни. Струва малко по-скъпо, но обикновено имат повечко канали. Имам едно приятелче на Кейбълтел - кат за 20 лв - картината е муцка и има повечко канали от аналогичните пакети на сателитните.
Освен това леко ще подам за декодерите - има едни устройства дето се връзват след декодера с картата и които на микроинтервали от време подлъгват че използват данните на първата карта за да разкодират сигнала. не съм много наясно но го видях на едно място. Лошото е че устройството е скъпичко - около 200 лв ако не ме лъже паметта, но и тези цени ще паднат след време, та като се замисли човек че спестява по 10ина лева месечно с такова устройство за 2 год. е избита инвестицията отвсякъде. Доколкото разбрах за една къща трябва едно такова устройство, защото след него могат да се вържат няколко телевизора, така че ако имате няколко телевизора си струва дори и при тези цени.
Даже с комшията мислим в бъдеще да купим заедно едно такова пък да подаваме сигнал на вторите си телевизори...
Виж целия пост
# 13
Ние сме с цифрова на МСАТ. Много сме доволни от тях. Няма разни сателитни чинии да ми се мотаят по терасата, сигналът си идва по подземен кабел, по който идва и за аналоговата. Имаме само цифров декодер. Струва 17 лева на месец. Освен това срещу еднократна такса ти свързват и втори телевизор, на който обаче може да се гледа аналогова. Можеш да си гледаш спокойно различни програми на двата телевизора, месечната такса си е същата, както за един. За мен е по-добър вариант от Булсатком и ITV примерно, да не говорим, че наистина каналите са повече. Иначе разликата в качеството на цифрова и аналогова е огромно, а цената е същата.
Виж целия пост
# 14
цифрова
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия