Домашна торта "Василия"

  • 132 529
  • 184
Този уикенд си взех кутия маскарпоне, уж за тирамису, но ми дойде идея за торта и реших да експериментирам. Резултатът си заслужаваше, затова я кръстих на дъщеря ми, която в момента е най-голямото ми вдъхновение  Heart Eyes


Домашна торта "Василия"



1 кутия сирене "Маскарпоне" /от 0.500 кг/  се разбърква добре с 200 гр. разбита подсладена сметана, добавят се и 2-3 лъжици пудра захар и 1-2 пакетчета ванилия. Така кремът ви е готов!

Смилате в блендера или счуквате в плик 1 пакетче какаови бисквити и ги смесвате с 2 суп.лъжици какао.

На дъното на тортена форма се нареждат обикновени бисквити  "Пти бьор" на "Житен дар"   /на мен за цялата торта ми стигнаха пакетче и половина/, върху тях се разстила 1/3 от крема, поръсва се с 1/3 от смлените какаови бисквити и се полива с 3 лъжици затоплен в микровълновата фурна течен шоколад "Нутелла". Следват още 2 пъти в същия ред -  бисквити, крем, какаови трохи и шоколад. Преди да полеете третия пласт със шоколад, посипвате с ядки, каквито ви се намират. Аз изполвах филетирани бадеми.

Нужни са поне 12 часа в хладилника, за да придобие тортата завършения си вид и вкус. Моите хора я нападнаха на 4-я час, но могат само да съжаляват, защото парченцето, което си бях оставила за днес, беше много-по-вкусно, тортата става по-плътна и бисквитите поемат хубаво влагата от маскарпонето.

Със сигурност ще я доусъвършенствам, но и така е много вкусна и ефектна.



P.S. /14.01.2013/ ...Мина доста време от публикуването на рецептата, а през това време тортичката мина през доста вариации в къщи, затова се чувствам длъжна да ги споделя  Simple Smile

1. Кремът може да стане още по-разкошен, ако добавите към него 1 кутия карамелизирано подсладено кондензирано мляко, известно още като "дулсе де лече" /в руските магазини се продава готова "сгущенка", другият, предпочитан от мен вариант е,  консервата да се вари 2-3-4 часа във вода /колкото повече, толкова по-добре, като се внимава винаги да е покрита с вода/ и да се отвори, след като е напълно изстинала/. Дори използвам още по-революционен метод - варя консервата в тенджера под налягане за 50 мин., ефектът е като след  5-часово варене на котлона Simple Smile Разбира се, внимавам да е покрита с поне 3-4 пръста вода, за да не остане на сухо. На българския пазар се продава това мляко. Правила съм го и с 3-те съставки, и заменяйки сметаната с карамелизираното мляко, всякак става.  Маскарпонето е основата на крема и си е задължително!

2. За тези, които обичат по-сочни торти, пробвайте варианта да натопите бисквитките в прясно мляко, в което са разтворени 2 пакетчета сухо капучино или 3х1.
Виж целия пост
# 1
Това ще го направя непременно  smile3508
Изглежда супер апетитно и вкудно
Виж целия пост
# 2
 Цецето,   bouquet
С тази торта ще посрещна дъщеря ми в неделя.
Като я направя в събота ще кажа какъв е крайния резултат.
Предполагам че от самото маскарпоне,ще има лек вкус на Тирамису.
Виж целия пост
# 3
Уау!  ooooh!
Цеце, добре, че си събра мислите да опишеш това творение на изкуството!  Hug
Виж целия пост
# 4
аЗ ДА ПОПИТАМ-МАСКАРПОНЕТО ОТ КОЛКО ГРАМА Е,ЗАЩОТО ИМА от 0.500 и от 0.250 гр,или няма значение,малко сирене,малка торта...
Виж целия пост
# 5
Ауу Цеце разкош Party.Още от другата тема където се отчитаме какво сме готвили те дебна да пуснеш рецепта.
Маскарпоне от къде купувате момичета - може би от големите супермаркети при сиренето ли newsm78.
Никога не съм купувала Маскарпоне, а имам голямо желание да направя тази торта.
аЗ ДА ПОПИТАМ-МАСКАРПОНЕТО ОТ КОЛКО ГРАМА Е,ЗАЩОТО ИМА от 0.500 и от 0.250 гр,или няма значение,малко сирене,малка торта...
А и да не повтарям и аз този въпрос.
Цеце още веднъж  bouquetза рецептата.
Виж целия пост
# 6
аЗ ДА ПОПИТАМ-МАСКАРПОНЕТО ОТ КОЛКО ГРАМА Е,ЗАЩОТО ИМА от 0.500 и от 0.250 гр,или няма значение,малко сирене,малка торта...

Извинявам се, ще допълня рецептата  Embarassed - кутията маскарпоне е от 0.500 гр.

Бъни , аз купих маскарпоне от Пикадили - там имаше 3 вида. Досега в квартален супермаркет така и не съм откривала. Другите момичета да кажат, ако са купували от други места. Успех в приготвянето!
Виж целия пост
# 7
Страшна е не съм по сладкото , но ще я направя на всяка цена и ще докладвам!! Специални поздрави на сладкарката  bouquet
Виж целия пост
# 8
Подсладена сметана - това течна сметана сладкарска ли е, или може да се използва и течна готварска, разбита със захар?Или пък заквасена сметана, разбита със захар?
Виж целия пост
# 9
Бъни ,да,по принцип маскарпоне има в по големите супермаркети,аз си купувам от Билла,и май там/освен в Кауфланд/ е на най изгодна цена,като тя варира за опаковка от 0.500 кг.от 7.80 до 9.00 лв. някъде.Зависи и от марката като най скъпо е на "Санта лучия",но и на другите марки е също толкова добро като на тази скъпата Peaceтака,че не си заслужава да се дават 12.80 лв. за това марковото,при положение,че се използва за торта Peace
Виж целия пост
# 10
Подсладена сметана - това течна сметана сладкарска ли е, или може да се използва и течна готварска, разбита със захар?Или пък заквасена сметана, разбита със захар?



Сарина, аз използвах подсладена течна /сладкарска/ сметана. Няма проблем да се използва и течна готварска, която да си разбиеш със захар. Но в случая една кутийка подсладена от 0.200 ще ти свърши идеална работа  Peace
Виж целия пост
# 11
Понеже в нашия град поне аз не съм открила да продават "Маскарпоне",с какво може да се замени-сирене "Крема"или нещо друго?
Виж целия пост
# 12
Понеже в нашия град поне аз не съм открила да продават "Маскарпоне",с какво може да се замени-сирене "Крема"или нещо друго?
Това не го вярвам ThinkingОткъде си?Щом аз го намирам в нашето село Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Цецето, страхотна е тази торта! Браво Hug!
А колко голяма е тортената форма?
Виж целия пост
# 14
Допадна ми тази торта. Ако открия маскарпоне ще я направя още утре  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия