Може би ставаме по-добри!?

  • 2 572
  • 61
Здравейте,майчета,в последно време  забелязвам,че има някаква положителна тенденция относно поведението на шофьорите към майките с колички.Почти в 99% от случаите веднага щом ме видят с количката и спират,даже и такива,които карат бързо или на места,които може и въобще да не спрат,а аз да изчакам просто да минат всички.Май ставаме по-европейци?Даже малко момченце ми държа врата на входа-кавалер страхотен.Снощи някакъв мъж само минаваше край входа и ми помогна и по двете стълбища за количката?Веднъж наругах един,че беше спрял на тротоара и аз трябваше да сляза на булеварда с количката-той ме чу и само наведе глава/аз направо се уплаших да не ми удари,че всякакви ги има/.Та ще ми се да има такава положителна тенденция.Има много подобни теми,но повечето са за лошо отношение.Вие имате ли такива положителни впечатления?
Виж целия пост
# 1
Случва се и намен да ми правят такива жестове,но засега май ония другите са повече....
Виж целия пост
# 2


 Явно си късметлийка.Рядко ми спират колите дори и на пешеходна пътека.
Виж целия пост
# 3


 Явно си късметлийка.Рядко ми спират колите дори и на пешеходна пътека.
И при мен е така!  Peace
Виж целия пост
# 4


 Явно си късметлийка.Рядко ми спират колите дори и на пешеходна пътека.

Подкрепям това мнение,но се надявам да станем наистина по-добри и хората да се са толкова озлобени.
Виж целия пост
# 5


 Явно си късметлийка.Рядко ми спират колите дори и на пешеходна пътека.

Мммм да, явно авторката наистина е късметлийка.
Виж целия пост
# 6
Срещала съм хора и от двата вида и загрижени и такива , на който буквално не им пука .
Не мога да си правя генерални изводи обаче - просто има хора и хора , това е .
Виж целия пост
# 7
Шофьорите според мен наистина са станали по-съобразителни  Peace /поне когато карат в населените места...иначе по магистралате е ужас #Crazy/
Виж целия пост
# 8
В 90% от случаите спират, и ме изчакват да мина с количката дори и да няма пешеходна пътека  Hug и аз когато съм с колата винаги спирам Peace
Виж целия пост
# 9
Е, радвам се за късмета ви. ))))
При нас няма такива екстри дори и на пешеходните пътеки. Стоиш и си чакаш като идиот някоя пролука, за да минеш. Само в БГ я има тази простотия и некултурни шофьори.
Виж целия пост
# 10
Би било хубаво да е тенденция, но за съжаление това за което говориш са по-скоро инцидентни случаи (поне при мен е така).
Радвам се на всеки подобен 'жест' и го оценявам, но истината е, че  нещата си вървят по старо-му и масово шофьорите не дават предимство на майки с колички (дори на пешеходна пътека) и паркират по тротоарите така, че не остава място от къде да минеш. Дали е признак на лоша култура, на егоизъм или безхаберие е друг въпрос...
Виж целия пост
# 11
Аз не забелязвам подобно нещо (да спират шофьорите) Crossing Arms, ако не проявя нахалство, за да пресека мога да откарам 5-10мин. пред пешеходната пътека Tired
Дано все пак по-скоро се осъзнаем и научим правилника за движение Naughty
Виж целия пост
# 12
Срещала съм хора и от двата вида и загрижени и такива , на който буквално не им пука .
Не мога да си правя генерални изводи обаче - просто има хора и хора , това е .
Така е .От човек до човек има разлика.
Виж целия пост
# 13
Жалко,че нещо само аз виждам нещата по-розово.Но ето и днес в магазина ми направи път  да мина една баба,а в повечето случаи възрастните са доста нахални и смятат,че само те имат вечно някакви предимства.После минавайки край детската градина едно момиченце така ни се усмихваше и вървеше успоредно на оградата заедно с нас.Въобще мила картинка.Да спомена,че последния път/някъде юни месец/ като минах край детската градина няколко момченца ме поздравиха с :-Добър ден,г-жо.....простачке!-и ми беше станало адски неприятно да чуя такива думи от деца.
Виж целия пост
# 14
ще те разочаровам, мила!

бях бременна в 8 месец. отидох до работата да си дам болничния. като си тръгвах, заваля нечовешки силен дъжд и точно в този момент видях как маршрутката ми минава, което значи чакане половин час на дъжда и реших да хвана такси! да, ама си останах с решението само - кой се прибирал, на кой му било късо разстоянието, а имаше и такива, които не спираха въобще! валеше като из ведро е меко казано и беше студено! след 20мин най-накрая успях да хвана такси, защото беше жена!  ooooh! ooooh! ooooh!
а докато чаках на кръстовището до мен стоеше жена с чадър! е как не ми предложи да се скрия под чадъра й?!?  #Crazy
то Стиви Уондър щеше да види, че съм бременна! женицата веднага ми пусна парното! мокри ми бяха и яйчниците!
нямах търпение да се прибера и да взема горещ душ! да, ама не! заради бурята нямахме ток!  Laughing
в резултат на това ми преживяване настинах!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия