Кога ви е първото сутрешно кърмене след като спряхте нощните?

  • 1 250
  • 17
Здравейте мами! Ние спряхме нощните кърмения, давам водичка като се събуди, обаче сутрин незнам кога да му дам да суче! Реших да е около 5-6 часа, обаче той започва да си измества лека полека и стига понякога да иска настоятелно в 4 часа и всъщност така се получава че има нощно кърмене. Може ли да ми дадете съвет кога е редно да е първата "закуска" така да се каже? Защото като му дам един път-например към 5часа и после започва едно събуждане през половин един час, както преди правеше по цяла нощ преди да реша да спра нощното кърмене и така докато не се събуди към 7.30-8.00ч. Дано съм обяснила правилно питането си. Благодаря ви прадварително!
Виж целия пост
# 1
Мммдааа, и нашето първо сутрешно беше в 6, после стана в 5 и вече е с тенденция за 4:30. Тази нощ се събуди в 4, ама си викам, аман, после ще вземе и в 3 да иска и ще станат 2 нощни кърмения, со което хич не съм съгласна. Дадох й бибата, полюшках я и заспа. И се събуди ... в 7! Обаче се съмнявам това да стане практика... Ще видим. За съжаление не мога да дам съвет, само да споделя, че и аз съм на твоя хал Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравейте ! Позволете да се включим . Имам бебе на четири месеца и десет дена . Първият месец се хранихме последно в 24:00 в 03:00 часа му давах водичка и закусваше чак в 06:00 . Случвало се е да се събужда и в 05:00 , храних го. Сега нямаме проблем и се събужда в 06:30 , а понякога и в 07:00. Но има и нещо друго , кога се храни вечер за вечеря.  Последното ни хранене е в 22:00 часа вместо в 21:00.  Joy
Виж целия пост
# 3
Като допълнителна информация, че гледам лентичката с възрастта на малкия не излиза всеки път-той сега е на 1год и 12 дни. До към края на 5тия месец заспиваше вечер към 21-21.30ч и се будеше сутрин към 4.30-5 ч. След това (явно като почнаха зъбките да го мъчат, въпреки че първия се появи малко преди годинката) започна едно будене през час почти. Винаги досега е бил на кърмене на поискване. Докато не реших да спра нощното кърмене. Това стана около преди 2 месеца, но от тогава все се чудя и търся и чета, но не намерих точно това което ме интересуваше - кога да му го дам това пусто сутрешно. Защото аз мога и него да му го изместя както спряхме и нощните - не беше трудно и без много плач мина всичко и сега е добре докато не му дам да суче първия път и после както ви писах по-горе започва едно мрънкане през половин -един час докато не се събуди напълно. Аз си мисля, че не е от глад newsm78. Както и нощното се оказа че не е от глад и сега си спи много по-спокойно и той самия. Чудя се дали например 7 часа е логичен час? newsm78 Просто от опит или съвет ако може някой да сподели.
Сега заспива вечер също към 21-21.30ч като към 20.45ч му давам малко кисело мляко с бисквитка, но малко около 100 гр горе-долу изяжда такова, баня, заспива с малко кърмене, после се събужда към 2 ч-давам му водичка и вече тука незнам от какво зависи-някой път се събужда към 4, друг път 5-5.30, рядко 6.00ч и почва вече рев за цица.
Виж целия пост
# 4
Нашият винаги е бил на поискване...затова няма "редно" и нередно кърмене и час за закуска Wink-когато е гладно-яде. Реално 7ч си е нормален час за закуска Peace
Кога вечеря? Защото стотина гр кис.млако с бисквита ми се струва малко..за да го издържи до към 7-8ч сутринта. Пробвай с нещо по-засищащо Peace
Нашия мн обичаше кашите лека нощ на Хипп, а в този период ми се будеше по поне 5 пъти на нощ да цока заради зъбите ooooh!
Виж целия пост
# 5
Следобедната му закуска се получава всъщност към 18 ч и към 20.45ч яде това мляко с бисквити, но просто не иска повече-просто толкова изяжда и после след около 20мин (след като го изкъпем и готов за сън) суче за да заспи.
Виж целия пост
# 6
Здравейте отново ! Аз мисля , че 7:00 часа е много добре за закуска , но да не забравяме , че всяко дете е индивидуално. Ние засега сме на кърма и се моля да продължи максимално . Знам , че няма нищо по- добро от майчиното мляко .  newsm78  Не е задължително като се буди детенцето да е гладно. Пробвайте да спи по-малко през деня и да се изморява повече с игри.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Аз кърмех в 6.00 часа
Виж целия пост
# 8
Здравейте!Ние сме на 6 мес. и половина.Бяхме спрели нощното кармене,давах само вода,будеше се най-много два пъти.Давах и да суче в 4 ,5 часа,т.е когато се събуди към сутринта,без точно определен час.Но от известно време(вече 2 месеца и повече) ни мъчат зъбки(още нямаме) и се буди много често през нощта-през 2 -3 часа най- много,а е имало случаи на всеки час.Давам вода и заспива,но сега започнах да и давам и да суче,защото когато се буди много често според мен е немислимо да се налива с толкова вода,по-добре мляко.Надявам се ,че това будене е от забките,с две думи сега нощем сме "по-зле" от началото.Освен това започна да суче денем много често,което ме радва,защото имахме период когато със зор я карах да суче,може би от жегите.Моля за съвет Simple Smile
Виж целия пост
# 9
А относно същината на темата,аз мисля че 7 е много добър час за първо хранене.Или по-скоро от 6 часа нататък е идеално.Има и деца,които ядат в 9,10 за първи път,но може би са по-редки сличаи.Всяко дете си е индивидуално.Важното да се откаже нощното кърмене,пък в колко ще яде си зависи от детето и не мисля,че трябва да се тревожим за часа.Това е моето мнение Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Здравейте ! Проблема със зъбките ми е до болка познат . Ние си имаме и по-голяма кака , която в момента е на 10 годинки. При нея проблема беше много голям , всяко зъбче вадеше с температура не искаше да се храни не искаше да спи , по цели нощи сме се разнасяли , а през деня карах по записки. Не знам с бебчо как ще е . Помня , че тогава имаше гелчета за мазане , но на нас не ни помагаха.  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
ляга в 8 и става в 5 Peace
Виж целия пост
# 12
И аз съм се ориентирала към 7 часа и лека полека мисля да взема да му го измествам. Защото той си го измества в обратна посока, както вече писах от 5 отива към 4.30, а понякога и в 4.00 се буди и иска да суче. А все пак нали говорим че сме спрели нощните кърмения, които след сума ти четене из форума и т.н. установих (за себе си-без да натрапвам мнение), че след около 10тия месец детето се буди само по навик, а не от глад и че като се спрат нощните спи много по-спокоен и продължителен сън.
Виж целия пост
# 13
А пък аз мисля,че докато едно бебе е на кърма и дума неможе да става за режим.Едва когато минахме на АМ спряхме да се храним нощем и си изградихме режим на 3 часа,като първото хранене ни е в 7ч.Просто тогава се буди бебето.
Виж целия пост
# 14
Вече писах, че сме на кърма , сокове и плодови пюрета. На последната консултация доктора на бебчо ни посъветва към средата на този месец да включим зеленчукови пюрета. Дайте съвет с какво да започнем . Embarassed     Как е най-добре да го приготвям в къщи или да купя готово ? И не знам кога да му го давам . Сутрин пие сок , а след обед хапва пюре . Може би трябва да спра едното . Споделете от вашият опит. Моля Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия