Как готвите леща?

  • 23 854
  • 40
Здравейте!

Детето поръча да и сготвя леща за вечеря, но аз не съм готвила такова нещо скоро. Моля ви дайте някои напътствия  Confused Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Аз лично поради липса на време я готвя в тенджерата под налягане.
Слагам я да заври на котлона при отворен капак и след като заври изхвърлям водата и така докато не изхвърля 3 води.
След като прикюча с изхвърлвянето на водите доливам вода на око, да не прекалено много. Довабям ситно нарязан лук, моркови, доматено пюре 1 с.л. и чубрица. Затварям капака на тенджерата под налягане. Варя 20 минути. Охлаждам тенджерата в мивката под струя студена вода и отварям. Овкусявам със сол.
В малък тиган сипвам малко олио/зехтин и слагам червен пипер да се запържи. Добавям към лещата и оставям да поври още малко.

Виж целия пост
# 2
ММмм, много интересно. Значи накрая се запържва. Сега я почвам. Благодаря
Виж целия пост
# 3
ей, че съм заплес  ooooh! Забравих чесънчето. Накъде без него в една леща.
Виж целия пост
# 4
Аз готвя лещата така: В тенджерката на детето слагам леща (от оранжевата - тя е без люспа и става за половин час Simple Smile ), слагам 1/4 глава ситно нарязан лук, една-две скилидки чесън, един-два моркова и един домат - настърган на едрата част на рендето. Всичко варя за около 30-40 мин., добавям сол, чубрица и бучка масло или една супена лъжица зехтин и...воала Simple Smile  лещата е готова. Моят син я обожава Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ето ти и една рецептичка от мен, много я обичам приготвена по този начин Peace
Леща
Виж целия пост
# 6
Аз не запържвам лещата.Варя я със зеленчуци-лук,морков,чесън,добавям чубрица,накрая сол.Предварително размивам 1-2 сл брашно с мааалко вода и после добавям едросмляна лютеница,около 4-5 пълни сл,разбърквам добре и прибавям към вече сварената леща,на порции.
Много ни харесва така.
Виж целия пост
# 7
Вие сигурно изядохте лещата вече, но и аз да кажа как я приготвям  Joy
Измивам хубаво  лещата през гевгир и наливам вода. Слагам ситно нарязан лук и две супени лъжици олио.
Като поуври лещата слагам ситно нарязани домати, чесън, червен пипер, чубрица и пикантина.
Доварявам на слаб огън.
Виж целия пост
# 8
Вие сигурно изядохте лещата вече, но и аз да кажа как я приготвям  Joy
Измивам хубаво  лещата през гевгир и наливам вода. Слагам ситно нарязан лук и две супени лъжици олио.
Като поуври лещата слагам ситно нарязани домати, чесън, червен пипер, чубрица и пикантина.
Доварявам на слаб огън.

Хули, пак ще те цитирам, ма явно готвим еднакво  Mr. Green Само че аз не слагам пикантина, само чубрица и сол.
Виж целия пост
# 9
Аз лично поради липса на време я готвя в тенджерата под налягане.
Слагам я да заври на котлона при отворен капак и след като заври изхвърлям водата и така докато не изхвърля 3 води.
След като прикюча с изхвърлвянето на водите доливам вода на око, да не прекалено много. Довабям ситно нарязан лук, моркови, доматено пюре 1 с.л. и чубрица. Затварям капака на тенджерата под налягане. Варя 20 минути. Охлаждам тенджерата в мивката под струя студена вода и отварям. Овкусявам със сол.
В малък тиган сипвам малко олио/зехтин и слагам червен пипер да се запържи. Добавям към лещата и оставям да поври още малко.


И аз така я правя става по бързо под налягане
Виж целия пост
# 10
Аз готвя лещата така: В тенджерката на детето слагам леща (от оранжевата - тя е без люспа и става за половин час Simple Smile ), слагам 1/4 глава ситно нарязан лук, една-две скилидки чесън, един-два моркова и един домат - настърган на едрата част на рендето. Всичко варя за около 30-40 мин., добавям сол, чубрица и бучка масло или една супена лъжица зехтин и...воала Simple Smile  лещата е готова. Моят син я обожава Simple Smile
Само да допълня ,че ако сложиш и половин чушка става много вкусно  chef
Виж целия пост
# 11
 А аз да допълня, че 2-3мин. преди да махна лещата от котлона слагам една супена лъжица горчица, става супер вкусно. Grinning
Виж целия пост
# 12
Вие сигурно изядохте лещата вече, но и аз да кажа как я приготвям  Joy
Измивам хубаво  лещата през гевгир и наливам вода. Слагам ситно нарязан лук и две супени лъжици олио.
Като поуври лещата слагам ситно нарязани домати, чесън, червен пипер, чубрица и пикантина.
Доварявам на слаб огън.

Хули, пак ще те цитирам, ма явно готвим еднакво  Mr. Green Само че аз не слагам пикантина, само чубрица и сол.
Нещо напоследък изобщо не ползвам сол. Само пикантина или вегета, но второто май много не ми допада на вкуса.
А тенджера под налягане не ползвам, защото ме е страх  Joy Joy Joy
Пък и от баба зная, че манджата става по хубава, ако къкри на тих огън.
Виж целия пост
# 13
 И аз я готвя като вас, но наскоро изпробвах различна рецепта и останах очарована от резултата.
 В зехтин се запържва лука и морковчето, нарязано на ситно, лещата (измита, както е мокра се задушава по-скоро). Добавя се 1ч.л. червен пипер и 1 с.л. брашно. Залива се с топла вода. Като заври се намаля котлона и се добавя домате (кой както иска консерва, настъргано, сок и т.н.), сол, чесън на дребно и чубрица.
Виж целия пост
# 14
А аз да допълня, че 2-3мин. преди да махна лещата от котлона слагам една супена лъжица горчица, става супер вкусно. Grinning
Интересно, Thinking задължително ще го пробвам Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия