Киста в гърдата - проблем ли е?

  • 14 631
  • 5
Здравейте, момичета!

Бременна съм в петия и отсега съм решила твърдо да кърмя.  Само че! Ходих на мамолог миналата седмица и тя ми откри киста в едната гърда и отначало се шашна ужасно много (и шашна и мен, разбира се), че сега нямало да мога да кърмя! Има ли нещо вярно в това?  newsm78 Аз ще си питам и моята наблюдаваща, ама съм чак другия петък на преглед, та се надявах да получа малко предварителна инфо от вас Wink  Та кистата била малка (тя каза 1 см, ама може би е имала предвид 1 мм, щото и тя видимо се успокои като видя, че била малка).  А - и каза ми също, че е дълбочинна - някой може ли да ми обясни какво значи това?  Аз три пъти я питах, ама... отговорите бяха следните - "ами че е дълбока", аз - тоест? - че не е повърхностна...  Joy  Така де - стана ми ясно, че тази шматка няма да ми обясни... та на вас разчитам  Hug 

И благодаря предварително!  baby_neutral
Виж целия пост
# 1
Здравей,аз също имам киста от 14 годишна възраст.Моята се намира точно зад зърното на лявата гърда.Ходила съм на доста места и при различни лекари,всички бяха на едно и също мнение,че когато забременея и кърмя тя ще се разнесе.Да си призная и аз много се притеснявах дали ще успея да кърмя,защото желанието ми беше голямо.Когато забременях отново ходих на преглед при доцент Александрова,тя също ме успокои,че проблем няма да има.И наистина,вече четири месеца и половина си кърмя въпреки че гърдата с кистата произвежда малко по-малко кърма.Така,че не се притеснявай Peaceи при теб всичко ще бъде ок.Успех ти желая и не забравяй-спокойствието е най-важно Hug!
Виж целия пост
# 2
Здравей, аз си имам 2 кисти в дясната гърда-появиха се още в пубертета, когато гърдите ми порастнаха. Не са ми пречили на кърменето, кърмих малкия мишок 2 г., първите 6 месеца беше само на кърма, без нищо друго. Едната киста е много близо до зърното-понякога, в определени пози като засуче бебето по-енергично стискаше точно на кистата и ми беше неприятно, само сменях позата и проблема изчезваше. Т.е. тази ми киста е "повърхностна", а другата е "дълбочинна". Нито едната от двете не ми е създавала проблеми. И двете ми кисти са към 1 см.
Не мога да приема маниера на доста лекари първо да наплашат пациентите си а чак после да си проверят знанията и да открият че не са били прави! За мен това показва липса на професионализъм и човещина. Лекаря трябва да помага на пациента си да приема и разбере диагнозата, да запази спокойствие, дори диагнозата да е тежка. А твоя доктор е направил точно обратното-наплашила те е заради нещо супер безобидно, което изобщо не пречи!
Виж целия пост
# 3
Кистата не би трябвало да пречи на кърменето - много жени имат аденоми и си кърмят съвсем спокойно. Леко е непредсказуемо как ще се държат аденомите поради хормоналните промени през бременността и след раждането - някои нарастват, други изчезват, трети не се променят никак. Просто е важно да се следи и ако имаш някакъв проблем след раждането, да се погледне на ехограф (не пречи на кърменето).
Ако те интересува препоръка къде да чуеш и още едно мнение от мамолог, може да ми пишеш на лични Hug
Виж целия пост
# 4
Не искам да ви плаша, но ето я моята история:
На 22, още без планове за семейство - болки в лявата гърда в областта на зърното - като че ли беше протъркано от някоя по-груба материя. Мина и замина. На 27, когато кърмех малкия - беше на около месец и половина - болки, в същото място, ама много по-силни. АГ-тата казаха мастит - хайде на антибиотици. Около месец силни антибиотици - болките спряха, спрях и кърменето разбира се .
Около 5 години по-късно - отново болки, отново в същото място. Хайде при доктори - мамолози и какви ли не - образувала се е киста, ще извадим със спринцовка каквото е в нея и пак силните лекарства. Първи контролен преглед - не действат, пак се е събрало нещо в кистата, нови лекарства, по-силни от предните - и така за около месец и половина - 4-5 контролни прегледа, докато кажат - нищо няма вече.
Сега съм на 36 - преди няколко месеца - познатите болежки на познатото място. Докато се ослушвах болките станаха нетърпими. Тоз път вече хирурзи - цепнаха, дренираха по спешност и като се поуспокои след около два месеца изрязаха и кистата. Обещават вече да не ми се случва това което съм написала по-горе им го разказах и на тях. Всичко се е дължало на нея. Дано!
Иначе я видях още при операцията, защото бях само с локална анестезия - мъничка, около 1 см диаметър. А колко много ме е боляло заради нея през всичките тези години...
Изобщо това кистите са си сериозна работа, ама кой да знае. Най добре е да се попадне на точния лекар и то на време. Сега ми остава да се надявам, че след като светилата гинеколози и мамолози не ми решиха проблема веднъж завинаги, то кардиналната намеса на скалпела е сложила край на тези болежки.
Виж целия пост
# 5
просто жена, огато ходих на доктор за да проверя какво е това образувание в гърдата ми и когато ми казаха, че е киста доктора изрично ме предупреди, че ако къстата тръгне да се променя като размер, да се зачервява, да боли-каквато и да е промяна незабавно да отида на контролен преглед и да взема мерки.
Затова е и хубаво да се знае къде е кистата, колко е голяма, ако се напипва може сама да си следиш дали се променя-и при появата на болка, зачервяване и т.н. да си знаеш че там има киста, която следва да се провери.
Съжалявам, че при теб е донесло толкова болки и проблеми!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия