Как се развива едно дете до 1 година ако е само на АМ?

  • 1 497
  • 25
Иска ми се да не го тъпча с тези пюрета.
Някога много исках да го захраня а сега ми се иска да е само на мляко...странно нали Simple Smile
Относно въпроса...как ще се развие едно дете ако е само на АМ няма ли да му липсва нещо ако спра пюретата?
Има ли мама която го храни по този начин и ако има как се развива нейното дете....недостиг от нещо на организма има ли,тегло,растеж.......
Ако беше само на кърма нямаше да питам но това е АМ......знам ли,
вие кажете.
Виж целия пост
# 1
Пък една далечна позната се чудеше дали изобщо има смисъл да започне да дава вода на детето си /което беше на около 6 м./.
Всъщност, беше категорична , че не му е необходима.
Скоро разбра....
Виж целия пост
# 2
До 6-я месец - ок, давай само АМ, обаче човечето расте и му трябват повече витамини отколкото АМ може да усигури.
Освен да докараш анемия на детето си, друго какво ще постигнеш?
Пък и какво лошо има в захранването? Ти само на мляко ли живееш?
Виж целия пост
# 3
Най -вайно е да си спокойна и сигурно в това което правиш и да не четеш много бг мама щото тука всеки ще ти развива теория за величие в детското хранене и със сигурност няма да ти е особенно от полза Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Е, като гледам, и ти не си без теории. И твоите не са лишени от претенции.  Rolling Eyes
Even Gods Must Die,а ти защо четеш в Бг-мама?
Към авторката на темата: Мисля,че до 1година спокойно можеш да даваш само АМ и плодови пюрета Simple Smile Все пак около 8месец е добре да изпробваш някои леки манджички,в които не пречи да добавяш АМ. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Освен да докараш анемия на детето си, друго какво ще постигнеш?

Няма да докарам защото все пак се допитвам нали?

Пък и какво лошо има в захранването?

 Няма лошо в захранването не съм казала че е лошо.

Ти само на мляко ли живееш?

На неговата възраст съм живяла само на мляко.
Виж целия пост
# 5
Все пак около 8месец е добре да изпробваш някои леки манджички,в които не пречи да добавяш АМ. Simple Smile

Ти какви леки манджи даваш?
Виж целия пост
# 6
Не бих си подложила детето на това. Не мисля, че някой педиатър или специалист по детско хранене би препоръчал до годинка само на мляко. Детето расте, нуждите на организма също. И не само това, което съдържа млякото. Не знам какви последици би могло да има, не съм специалист, но смятам, че ще бъде грешка и само ще навредиш на бебето си. Ако си решила такова нещо се посъветвай със специалист в областта.
П.П. Защо приемаш предлагането на пюрета, като тъпчене?
Виж целия пост
# 7
Не бих рискувала датето да е само на АМ-то неможе да му набави необходимите витамини и минерали Peace
Виж целия пост
# 8
Нотова, чудех се, кога ли ще пуснеш нова тема Laughing

Мисля, че на кутията на Физотата пише, че може да се  храни с тях до една година. Виж, Нестле-то са по-реалистични, и препоръчват след 6 месец да се дават и други храни.
Виж целия пост
# 9
Нотова, чудех се, кога ли ще пуснеш нова тема Laughing
Ами да така е поотнесах се малко с темите но това е защото ме вълнува какво ще Ви е мнението по това което мен ме вънува ... все пак не забравяй че тук има доста майчета с опит и много пъти се оказва че те са правите а не както ме съветват педиатрите.
Тук може да намериш винаги едно рамо Wink
Виж целия пост
# 10
Принципно няма проблем. Но - ако детето иска и други неща освен мляко, няма нужда да му се спират насилствено. Ако иска то самото само мляко - тогава е ок. Не прави насила неща заради твои хрумвания и желания. Следвай детето  Peace
Виж целия пост
# 11
П.П. Защо приемаш предлагането на пюрета, като тъпчене?

Просто израз!
Виж целия пост
# 12
Не прави насила неща заради твои хрумвания и желания. Следвай детето  Peace
Не ги правя насила...да ти кажа виждам че не му се искат много.
Това е просто мисъл не е казано че като го мисля ще го направя Wink
Виж целия пост
# 13
Не ги правя насила...да ти кажа виждам го че не са му се искат много.

Възможно е, да. Смени нещо в режимва, в предлаганата храна, в интервалите... увеличи млякото и така  Hug
Виж целия пост
# 14
АМ-то не е по-полезно от пюретата на тази възраст, едно дете, ако има зъби, трябва да дъвче. Можеш и сама да му приготвяш храна - не непременно да го тъпчеш с купешки пюрета.
Според мен, ще спираш развитието му по този начин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия