Млечница

  • 3 210
  • 25
Малката е на 10 дена и цялата й уста е  в бели неща. Изцяло на кърма е. Търсих в библиотеката материали за млечницата. Попаднах на статия, в която са описани различни лекарства. Първото беше нистатин. Да се слага по 1/2 таблетка на двете бузи на бебето. Но то няма ли да го глътне? Как да му го давам и да го мажа?
Има ли някакво кремче, което да е безопасно за бебето и да му намажа устата?
Виж целия пост
# 1
Здравей, Хунгостатин-а е Нистантин. А може да използваш и Дактрин. Аз лично съм ползвала Фунгостатин,той е течен разтваря се като антибиотик се пръска с пипетката в устенцата на бебчето, на аз си увивах пръста в марля, сипвах от Фунгостатина и търках. Но съм чувала че Дактрина е по-добър и е по лесен за използване, защото е под формата на крем, някой майки даже мажат бибката на бебчето и така го дават. Успех  Peace
Виж целия пост
# 2
Stryper , честито бебче!   bouquet  bouquet  bouquet
Нека малката Ема расте здрава, умна, чаровна, усмихната и щастлива и да радва всички около себе си!  Heart Eyes
И добре дошла в редиците на многодетните мами!  Hug Hug Hug

За млечницата - най-добре се посъветвай с педиатър, ако не си сигурна, че е това  Peace

Добре е, ако бебето не заспива след хранене, да сипваш и по една малка лъжичка преварена вода в устичката, за да се отмива млякото (това е и превантивна мярка) ти сигурно си го знаеш, де  Wink

А на кърма ли е?
Ако е така, и ако наистина се касае за гъбички, най-вероятно ще трябва да третираш/мажеш с нещо и гърдите си...

Моите дечковци никога не са имали млечница...
Имам приятелка обаче, пак многодетна мама на 3  Heart Eyes, която имаше същият проблем с третото бебче.
Точно 4 месеца мазаха устата на бебка с Дактарин гел (около 5 тубички някъде  Rolling Eyes), но за съжаление без успех  Confused
Нещата някак от само себе си се оправиха при тях...

Знам, че няколко пъти взимаха и секрет от носа и гърлото на бебчето - нищо не се изолираше, но педиатъра им твърдеше, че са гъбички...

Надявам се тези "бели неща" да не се окажат гъбички  Praynig
Виж целия пост
# 3
Моята малката на един месец беше цялата побеляла - езикът и устата вътре . Докторът ни изписа фунгостатин и с една клечка за уши я мазах няколко дни.
То е сладко и мисля,че е с вкус на банан.Мина бързо.
В аптеката ми казаха,че може да се получи и от биберон-залъгалка.
Виж целия пост
# 4
Ние сме само на кърма. Не давам залъгалка. С батковците не съм имала млечница. Но тези бели неща в устата на малката не се махат няколко дена. Опитах да ги махна сама, но не стана.
Аз пия нистатин, тъй като бяхме 5 дена на антибиотици след секциото. Може от тях да са се прехвърлили на малката.

Сега говорих с педиатърката. Каза, че  Дактарин гел е за деца над 6 месеца и да вземем фунгостатин. Дано мине бързо.
Виж целия пост
# 5
Страйпърче, честита ти малка принцеска  Hug

Дактарина защо да е след 6м  newsm78
Аз съм мазала Тони като новородено.. помагаше още 2-3 мазане..
Ако сте били на АБ е много възможно от това да се е появила млечницата..
Ако мажеш устичката, мажи си и гърдите.. + можеш да ги измиваш в разтвор вода + сода бикарбонат.
Виж целия пост
# 6
Ако мажеш устичката, мажи си и гърдите.. + можеш да ги измиваш в разтвор вода + сода бикарбонат.
Peace
Да, и приетелката ми така правеше, но при нея и бебчето й нямаше успех...
Дано при вас да има  Praynig

Stryper, възможно е дори бебка да е поспалива, както и да няма много апетит...
Ако искаш може да ограничиш/премахнеш сладките неща в менюто си, гъбичките "обичат" сладките неща...

Доколкото знам е противопоказно ти да се опитваш да махнеш налепа  Rolling Eyes

Успех ти желая от сърце!  Hug
А и няма как да изчезне, т.к. гъбичките ще са още там...
Виж целия пост
# 7
Страйпърче, честита ти малка принцеска  Hug


Дактарина защо да е след 6м  newsm78
Аз съм мазала Тони като новородено.. помагаше още 2-3 мазане..
Ако сте били на АБ е много възможно от това да се е появила млечницата..
Ако мажеш устичката, мажи си и гърдите.. + можеш да ги измиваш в разтвор вода + сода бикарбонат.

Духи  Hug

В описанието на дактарин гел пише, че е за деца над 6 месеца
Ето: ДАКТАРИН не се употребява при деца по-малки от 6-месечна възраст, или такива чиито гълтателен рефлекс не е достатъчно развит, поради риск от задавяне.

Вече 2 пъти мазахме с Фунгостатин. Белите неща започнаха да се изчистват. Аз пия нистатин и се мажа с крем за разранени гърди. Ще пробвам и със сода за хляб (нали това е бикарбонат?), но ме е страх да не се разраня.
Виж целия пост
# 8
Stryper, радвам се, че белите неща започват да се изчистват  Hug


Виж целия пост
# 9
Освен с нистатин и дактарин лигавцата на устата може да се обтрива със сода бикарбонат.
Виж целия пост
# 10
Аз мазах с нистатин
Виж целия пост
# 11
След всяко кърмене мажех леко устата на бебо с тампон натопен в хлебна сода.
Виж целия пост
# 12
Млечницата се получава не толкова при замърсяване, колкото при слабост на организма,  след прием на антибиотици. Белег е за намалена имунна защита. Наблюдавай детето и потърси все пак лекарска помощ. После смени бибероните и залагалките. baby_neutral
Виж целия пост
# 13
Давала съм Дактарин два пъти и подейства много бързо, буквално за един ден. Иво беше под 6м и двата пъти.
Виж целия пост
# 14
Млечницата ни се изчисти. Ние нямаме биберони и залъгалки. Най-вероятно е от антибиотика, който ми даваха след секциото. Но поне лесно се махна. Дано не се повтаря.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия